Pogonska gred!

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Pogonska gred!

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

namreč zanima me če se da to zadevo kako skrajšat? Ali pa krajšo kje kupit? Namreč je predolga in jo treba nekako skrajšat?!?!?!
Namreč zadeva je 4x4 in pride zadeva nekako predolga oz prevelika za manjši avto!


Upam da razumete in da lahko kaj svetujete!



lp venom
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Kako boš to skrajšu?
To ne moreš kr na enem koncu odrezat in to je to.
:)
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

djsly napisal/-a:Kako boš to skrajšu?
To ne moreš kr na enem koncu odrezat in to je to.


sej mene zanima a je to možno skrajšat al ne?
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Nekje v crnucah v tisti ind. coni je baje ena firma ki se ukvarja z popravilom polosovin torej lahko tvojo pogonsko gre a.k.a kardan po zelji obdelajo. Vem da pa je ker je fotr pred enim letom tja nosu polos od enga nissana na popravilo ker jo je zlomilo.
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

FD avtodeli in obnova.....pelješ se proti črnučam,malo naprej od ruskega cara je ta trgovina...pojdi notri in se pozanimaj...vse se da,tudi jaz bom moral nekaj glede krajšanja kardana naredit...ko bo swap narejen [-o<
Slika
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

Eddy napisal/-a:FD avtodeli in obnova.....pelješ se proti črnučam,malo naprej od ruskega cara je ta trgovina...pojdi notri in se pozanimaj...vse se da,tudi jaz bom moral nekaj glede krajšanja kardana naredit...ko bo swap narejen [-o<


willkome to club!
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Če maš kardan za skrajšat al pa za podaljšat in nato še za scentrirat, je najbolje,da ga neseš direkt na Avtoobnovo (bivši Avtocommerce al kako že - uglavnem tja, kjer je servis Mercedes kamionov). Tam zadaj je ena delavnica, kjer piše na tabli Strojne storitve al nekej podobnega. Neseš tja cel kardan in poveš kaj bi rad. Oni spedenajo vse.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

kakšna je pa cena,bandit?ker jaz bom mogu komplet vse tri kardane nardit nove(beri bolj močne) :-° in sm gledu neki okol,pa je najbolše,da ga sam nardiš,zvariš in ga neseš-nevem točno-al LPP,al Integral,al neki tazga v LJ scentrirat... :-k
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Bandit, zdaj se reče avtocommere, včasih je bila avtoobnova. Imam pa dobre izkušnje z majstri tam. So mi rihtali blok in glavno gred, in imajo res dost pojma o teh stvareh.

Eddy, zakaj boš kardan krajšal ?
High on LSD
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Ti si dal na svojega kardan od E36 verjetno...no jaz bom pa zadržal svojega ker je lahek ko svinja,pa na sredini ima 8cm ripne kjer se lahko skrajša....sicer Cimpo pravi da se to krajša za pol cm,tako da bom kar doma žagal.. O:)
Slika
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Od 325 kardan naj bi direkt pasal. Frendu nismo nč rezal, sam gor našraufal pa je blo :)
High on LSD
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Obvladajo kje tudi polosovine?
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

verjetno bi ti v isti firmi tut to znal poštimat. Majo vse mogoče mašine :)
High on LSD
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

A ti misliš kardan krajšat? To je bedarija, ker ti ga ne bodo uspel lepo nazaj skup sestavit. Raje probaj dobit kje kak kardan od kakega terenca, ki je nastavljiv in se razteguje in stiska - tisto bo boljše za tvoj avto.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

_BANDIT_ napisal/-a:Če maš kardan za skrajšat al pa za podaljšat in nato še za scentrirat, je najbolje,da ga neseš direkt na Avtoobnovo (bivši Avtocommerce al kako že - uglavnem tja, kjer je servis Mercedes kamionov). Tam zadaj je ena delavnica, kjer piše na tabli Strojne storitve al nekej podobnega. Neseš tja cel kardan in poveš kaj bi rad. Oni spedenajo vse.
Je kolega sprobal, pa je imel potem velike probleme. Ni bil dobro scentriran - najboljš to delajo v avtomontaži, kjer štimajo mestne avtobude na LPP-ju.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

nebivedu napisal/-a:A ti misliš kardan krajšat? To je bedarija, ker ti ga ne bodo uspel lepo nazaj skup sestavit. Raje probaj dobit kje kak kardan od kakega terenca, ki je nastavljiv in se razteguje in stiska - tisto bo boljše za tvoj avto.
jap..krajšal bomo..za 50mm...mi še na misel ne pride da ga menjam...preprosto ga odšravfaš na ripnah na sredini,požagaš,popiliš,sestaviš,zašravfaš vijak nazaj....simple...nevem zakaj bi dajal težji kardan na avto da mu zjebem spool up...
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

nebivedu napisal/-a:
_BANDIT_ napisal/-a:Če maš kardan za skrajšat al pa za podaljšat in nato še za scentrirat, je najbolje,da ga neseš direkt na Avtoobnovo (bivši Avtocommerce al kako že - uglavnem tja, kjer je servis Mercedes kamionov). Tam zadaj je ena delavnica, kjer piše na tabli Strojne storitve al nekej podobnega. Neseš tja cel kardan in poveš kaj bi rad. Oni spedenajo vse.
Je kolega sprobal, pa je imel potem velike probleme. Ni bil dobro scentriran - najboljš to delajo v avtomontaži, kjer štimajo mestne avtobude na LPP-ju.
Kje točno pa je to? Rad bi nesel čist za foro sprobat tja moj kardan, da mi povedo ali je dobro scentriran al ne.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Tm k so tehnični na LPP-ju v ljubljani imajo tut delavnice in tam je en star ata, ki že cel življenje dela s kardani, tko da ima kr velik pojma - če moraš pa kak križ zamenjat majo pa zraven čez celovško proti kinu šiška tut trgovino z deli in tam lahko dobiš vse križe.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Se pravi, če bi se jest hotu mal preseravat, grem nabavit ene močne križe, jih nesem k unmu atu in mi nardi cel nov kardan na mero, kakršno rabim?
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

_BANDIT_ napisal/-a:Se pravi, če bi se jest hotu mal preseravat, grem nabavit ene močne križe, jih nesem k unmu atu in mi nardi cel nov kardan na mero, kakršno rabim?
Kolega je rabu daljši kardan in raztegljiv je mogu bit. Tja je nesu 2 različna kardana(fi je bil isti) in tip mu je sestavil komplet nov kardan in dal nove močnejše križe, tko da ima zdej na jimnyju za ene 10cm daljši kardan, pa nč več ne trese. Kardan je mogu podaljšat, ker je avto tok dvignu, da je zmanjkal okol 10cm.
Odgovori