Razširitev blatnikov za 5mm... the cheap way?

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Razširitev blatnikov za 5mm... the cheap way?

Odgovor Napisal/-a re-volt »

o.z. samo odstranitev notranjega robu brez uporabe flexarce... kkšne ideje ali predlogi kr se trenutno tut vozt ne morm :) zmankata mi pa 2 mm. pajsa k pr norch.
Uporabniški avatar
Nixxon
BMW mit Calypsorot Metallic Farbe Fahrer
Prispevkov: 237
Pridružen: 19 Jan 2005, 17:53
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Kaj pa če bi samo kanto s kladivom zožal (nabiješ tako da je več placa spodaj). Sem gledal eno oddajo k so fantje na kadettu (I think) samo barvo segreli potem pa s kladivom kante "zožali".
BMW E36 318i, calypsorot metallic
Slika
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Men je pr 5-ki zadaj drsalo k pr norcih, če sem sam v manjšo luknjico zapeljal. Je pa mela zadaj tak rob cca1.5 cm, tko da sem samo tist rob zavihal gor in s tem pridobil ene 5 mm. Ravno dovolj ;)

nikar pa ne uporabljal kladiva, k bo poču lak, barva se bo krušila. jaz sem z lesenim "kolom" drsal levo desno in ob tem pritiskal na tist rob, tko da se je počasi vdajal ;)
:)
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Fazer ma un valjček, da ti zapegla rob, brez da bi lak poču. Za kakšen cm lahko tud ven porine blatnik.
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

sm probou dons na način kladva... pa je barva počla :( ne vid se tolk ampk morm zapact, drugač bo rjavo :(
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Jao, pa kwa sem ti reku?!? ](*,)

Ne se ravnat po Zuipovem načelu (Nikar na silo, vzemi večjo macolo). To špila pr njegovem v8.

Eto, zdej pa lohka kr fleksarco pa odrežeš. itak boš moral barvat. Tko maš zdej najmanj truda s tem.
:)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Seveda ti je počla, kladu je smrt. Fazer to dela z valjčkom, pa mu pomoje redko uspe pridet čez 1 cm, odvisno od barve.

Najbol da se to poreže preč, al pa not zavala, pa ene obloge si kup, dj jih pihnt, tam pa samo zaščiti barvo, da ne bo rjavelo. (poglej si kake golfe k majo. Še bl širok avto zgleda z obrobami)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Mogu bi mal poslusat pa to delat z lesenim zadevami...
drugace je dostkrat folk uporabil bejzbol kij in ga prslonu na gumo in rob pol pa pocas krozis sem pa ke po gumi in zmeri bl potisnes rob notr, sam to je zmer loterija a bo ratal da nau lak pa barva pocla al ne...sam ne smes pa z kladvom nad pleh zmer mors neki mehkejsga najdt

LP
MUGEN CR-X
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

ja, zj bom pa zupa tožu :P ej a od golfa 2 alpa 3 bi šle obrobe na mojga o.z. a bi se dal upasat? a je že kj podobnga delou? zj mam zadi zimske 155/70 :) če ne bojo šle obrobe grem pa dons ponoč flexarco laufat :) itk ni za štrihat na zunj nč... 2mm :) to bom s penzlnm zapacou :)
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Pr A3M-u ti tud povaljčkajo tko da barva poč. Slika Slika
Jst bom tud šou ko bo denar lepo do fazerja, da mi potegne vn, ker mi v vsaki mal globji luknji zahrusta Slika
Slika
cc 206
Zeleni dirkač
Prispevkov: 242
Pridružen: 09 Nov 2004, 21:05
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cc 206 »

Jao lolek :-° , spodaj na blatniku ma vsak avto rob 8 mm,
počak da bo mal sonca ce pa ga ne bo, pa avto v garazo,
radiator not, pa pustis da se vse lepo zagreje pleh, garaza, lak
in tako dalje, pol pa še fen v roke pa dodatno segrejes tam lak, pol pa
kombinirke v roke pa rob pocas gor obracaj, sam na kombinirke si daj
gumo da ne bos laka sprasko, pa greš 2 do 3x tko cez cel blatnik pa mas rob dokonca gor obrnjen
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Glih danes sem to delal, ker imam spredaj prenizek avto in mi rob ob gumo drgne. Mi je cel rob ven potegnilo.

Zadeva s kladivom in lesom deluje. Na zunanjo stran sem nastavil večji kos lesa zavit v krpo, da se barva ne poškoduje od znotraj sem pa s plastičnim kladivom potolkel rob. Na začetku sem sicer probal z navadnim kladivom kr točt po prasic, pa je mal barva popokala, tko da je treba z občutkom :)
High on LSD
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Yup, segret je treba lak, tako kot je reku 206cc. Tud Fazer najprej segreje, pol pa "valjčka"
Dust
Smetka
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Okt 2004, 23:16
Kraj: Črna/Koroška

Odgovor Napisal/-a Dust »

so že nekateri povedali in najlažje in najcenejše je tak,da dobiš haisluftfen-izgleda ko neki fen,samo da je dost močnejši,če ga nima kdo doma,si ga sposodi pri kakšnem avtoličarju ali pa kje drugje,nato lepo segrej lak okrog delovne površine,vzemi gumi kladivo ter les in gremo naši :D ...sej tudi tam ko ti dela z valčki je največ odvisno,ali ti bo barva počila al ne,če ti dovol greje lak,da postane prožen in če ne "vlači ven" prehitro ter za preveč na enkrat...
Dust
Smetka
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Okt 2004, 23:16
Kraj: Črna/Koroška

Odgovor Napisal/-a Dust »

Pugi napisal/-a: (poglej si kake golfe k majo. Še bl širok avto zgleda z obrobami)
Rjavi pa še bolj spodaj,kot pa če obrob ne bi imel
Uporabniški avatar
Speedy
Herbinator
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Sep 2005, 17:05
Kraj: Podnrt
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Speedy »

Da ne bote preveč grel lak, k se bo napihnu kot balon in odtopu! [-X
Luža pod hroščem ni olje, to je švic od konjev.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

nevem kaj komplicirate: jaz sem na svojem vzel flex v roke pa odrezal vse 4 robove....potem pa penzl pa barva pa samo po odrezani površini pobarvat...ni rje,lepo zgleda...nč ne drajsa \:D/
Slika
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

Eddy napisal/-a:nevem kaj komplicirate: jaz sem na svojem vzel flex v roke pa odrezal vse 4 robove....potem pa penzl pa barva pa samo po odrezani površini pobarvat...ni rje,lepo zgleda...nč ne drajsa \:D/
točn to je dons moja naloga [-o< [-o< [-o< nj mi rata prosm
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

ma nč, avto je od dons u garaži, upam da nm bo ratal neki tacga nardit --> http://doctordj.photovillage.org/photo.php?id=10539
cc 206
Zeleni dirkač
Prispevkov: 242
Pridružen: 09 Nov 2004, 21:05
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cc 206 »

A nimas ti napisan v naslovu 5mm :-° :-° :-°
Odgovori