RSR

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Se zgodi an...

Glavno da so sploh original...sej poznamo...Brembo - Bradi. 8-[ #-o

Ce bi mel pa en stroj pa tarox komplet kit al pa ap racing. \:D/
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Slabe ploscice, ki se pregrevajo lahko unicijo disk. Zakaj nebi poskusil original Tarox ploscice. Za Hondo se dobijo.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Mam original Tarox (mislim da fast road use) pa ne primejo dokler jih ne ogrejes...na pisti je to simpl sam kdaj v prometu pa malce nervira.

Nasprotno..ploscice so super sam nimam pogojev jih met skoz na pravi temperaturi...bi biu ze brez izpita pa se moci je premalo. O:)
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

djsly napisal/-a: 1.8T: bemti maš pa diske fajn znucane. To ploščice nardijo? uh uh...
Sej bremza pa tud' k't pr' norcih, sej jih lahko malo znuca...

Bom se jaz moje vire pobaral za cene, poklicati moram, pa ne najdem casa...

/jan
DamoVTI
Mal več k dim
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Jun 2005, 20:51
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a DamoVTI »

Pri Jefri v Domzalah se da tud dobit dobre cene za ebc :-°
Civic HB, 1.6VTi---ex
BMW E30 325i---drift car
Civic Type R `05---daily driver
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Ej 1.8T a ti maš diske une "klasične" od EBC-ja. ki so narezani in navrtani, al maš še kkšno bolj hudo varjanto??

Damo: ma Jefra dost cenej robo, recimo kot RSR?? Si kej za svojga gledu, veš kkšne cene :D :D
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

CupraR napisal/-a:Ej 1.8T a ti maš diske une "klasične" od EBC-ja. ki so narezani in navrtani, al maš še kkšno bolj hudo varjanto??
TGD. U vrh glave.

/jan
DamoVTI
Mal več k dim
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Jun 2005, 20:51
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a DamoVTI »

CupraR napisal/-a:Damo: ma Jefra dost cenej robo, recimo kot RSR?? Si kej za svojga gledu, veš kkšne cene :D :D
Mislim da ma Jefra mal cenej kot pa RSR. Pa tud z reklamacijami nic ne komplicira. Ko sem po 15k kilometrih unicil prvi komplet diskov(po lastni krivdi ](*,) )ni nic kompliciral in takoj reklamiral zadevo nakar sem dobil v roku enega tedna nove diske zastonj \:D/
Civic HB, 1.6VTi---ex
BMW E30 325i---drift car
Civic Type R `05---daily driver
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

DamoVTI napisal/-a:
CupraR napisal/-a:Damo: ma Jefra dost cenej robo, recimo kot RSR?? Si kej za svojga gledu, veš kkšne cene :D :D
Mislim da ma Jefra mal cenej kot pa RSR. Pa tud z reklamacijami nic ne komplicira. Ko sem po 15k kilometrih unicil prvi komplet diskov(po lastni krivdi ](*,) )ni nic kompliciral in takoj reklamiral zadevo nakar sem dobil v roku enega tedna nove diske zastonj \:D/
Kokr js vem majo diski+ploscice zelo na hard "burn in" ce ga delas pravilno, tako da mi ni jasno kak jih lohk unicte razn ce zajebes izbiro ploscic in diska.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Damo a maš obične diske?? BTW kako si kej z gumami zadovoln :D :D

Zdej sam sm mal v dilemi: pač vsak svoje hvali in nekateri pravjo da če bi uzel red Stuff oz zelo agresivne ploščice da so boljši navadni obični diski (recimo EBC ) pol spet kot v primeru 1.8T se mu pa navrtani odlično obnesejo ](*,) ](*,). Za zelo agresivne ploščice nej bi blo fajn da je disk čim bolj gladek in da ga kasneje zjb... ker recimo Taroxe je kr velik folka zvil z sintar oz EBC ploščicami.

Je dileme ker obični EBC diski so okol 14.000-18.000 (?abe) navrtani pa cca 50.000.

To je že sam kar se EBC-ja tiče, čim še Brembo zravn uštulm je itak še večja zmeda ](*,)
Slika
DamoVTI
Mal več k dim
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Jun 2005, 20:51
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a DamoVTI »

Malecky napisal/-a:
DamoVTI napisal/-a:
CupraR napisal/-a:Damo: ma Jefra dost cenej robo, recimo kot RSR?? Si kej za svojga gledu, veš kkšne cene :D :D
Mislim da ma Jefra mal cenej kot pa RSR. Pa tud z reklamacijami nic ne komplicira. Ko sem po 15k kilometrih unicil prvi komplet diskov(po lastni krivdi ](*,) )ni nic kompliciral in takoj reklamiral zadevo nakar sem dobil v roku enega tedna nove diske zastonj \:D/
Kokr js vem majo diski+ploscice zelo na hard "burn in" ce ga delas pravilno, tako da mi ni jasno kak jih lohk unicte razn ce zajebes izbiro ploscic in diska.
Men so napokal ker sem jih pregrel .Pregrel sem jih pa tako da ko sem se vracal z morja (4je v avtu+prtljaga) sem na AC moral na polno bremzat iz cca 200+kmh na 0kmh. Vzrok je bil pa da so se trije avti(ne vem kaj so pocel)butnl med samo in so bli razmetani po avtocesti tko da se ni dalo mim. Ko sem se ustavil sem slisal kako diski pokajo ampak nisem mel kej za nardit #-o .Sem pa 99% da se s serijskimi bremzami nebi vstavil pravocasno. Kaj bi sledilo .... [-o<
Civic HB, 1.6VTi---ex
BMW E30 325i---drift car
Civic Type R `05---daily driver
DamoVTI
Mal več k dim
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Jun 2005, 20:51
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a DamoVTI »

CupraR napisal/-a:Damo a maš obične diske??
Slika
Slika

Sam imam na avtu takle komplet :metallica
CupraR napisal/-a: BTW kako si kej z gumami zadovoln :D :D
Gume so pa 1A \:D/ [/img]
Civic HB, 1.6VTi---ex
BMW E30 325i---drift car
Civic Type R `05---daily driver
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Jo a kdo kej ve: kam paše Blue Stuff.
Med Red in Yellow al so bolj hude k Yellow???
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

CupraR napisal/-a:Jo a kdo kej ve: kam paše Blue Stuff.
Med Red in Yellow al so bolj hude k Yellow???
Blue stuff so endurance zadeva (24 ur Lemansa in podobno), closed track only.

Yellow stuff je tudi track-only, ker jih moras ogreti, da sploh kaj primejo.

Red stuff Ceramic je zadnja stopnja za na cesto, klasificirani so pa "fast street / light track".

http://www.ebcbrakesdirect.com/car/info.asp

/jan
Uporabniški avatar
Pug406
TurboGobc
Prispevkov: 135
Pridružen: 05 Sep 2005, 14:55

Odgovor Napisal/-a Pug406 »

no takole... Diski in ploščice kupljeni, zmontirani in ulaufani...

Slik ne bom lepil, ker je reportažo o menjavi diskov že naredil piLLe v sorodni temi...

Moj komentar... sedaj, po 400 km ko so se diski vsedli in udelali je zadeva fenomenalna... Bremza zelo dobro... moti me edino zvok ob zaviranju - kot neko tiho sikanje - samo tako pač je ~ ploščice delajo svoje.

Zaviranje je zelo precizno, ABS se javlja zelo malo ( pa še to zato, ker imam slabe gume ) tako, da bom še malo pokomentiral naslednji teden, ko bom menjal gume...
eh kaj čmo... vozimo jajca...
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Pug406 napisal/-a:no takole... Diski in ploščice kupljeni, zmontirani in ulaufani...

Slik ne bom lepil, ker je reportažo o menjavi diskov že naredil piLLe v sorodni temi...

Moj komentar... sedaj, po 400 km ko so se diski vsedli in udelali je zadeva fenomenalna... Bremza zelo dobro... moti me edino zvok ob zaviranju - kot neko tiho sikanje - samo tako pač je ~ ploščice delajo svoje.

Zaviranje je zelo precizno, ABS se javlja zelo malo ( pa še to zato, ker imam slabe gume ) tako, da bom še malo pokomentiral naslednji teden, ko bom menjal gume...
Exactly... kar cutis, kako ploscice grabijo... meni se je tudi ABS nehal oglasati...

Dobre gume, pa bo stvar zrihtana :)

/jan
Uporabniški avatar
Pug406
TurboGobc
Prispevkov: 135
Pridružen: 05 Sep 2005, 14:55

Odgovor Napisal/-a Pug406 »

jap... nekako tako... sicer se zdaj ABS kar dosti javlja glede na to, da ima "slicke" gor... bodo pa nove gume še ta teden...
eh kaj čmo... vozimo jajca...
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Cena? :-k
Slika
Uporabniški avatar
Pug406
TurboGobc
Prispevkov: 135
Pridružen: 05 Sep 2005, 14:55

Odgovor Napisal/-a Pug406 »

cena za diske in ploščice 70k SIT. Gume EAGLE F1 205/55/16 manj kot 29k SIT/ kos... :D
eh kaj čmo... vozimo jajca...
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Pug406 napisal/-a:cena za diske in ploščice 70k SIT. Gume EAGLE F1 205/55/16 manj kot 29k SIT/ kos... :D
A zdej vozis GY EF1 ?

Jaz sem jih ravno dol dal :)

Kako to gre po snegu?

/jan
Odgovori