Custom Header Hemingway+Laznik&c.o.

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Uporabniški avatar
JAKAn
Mal več k dim
Prispevkov: 64
Pridružen: 29 Nov 2005, 17:23
Kraj: Šk. Loka

Odgovor Napisal/-a JAKAn »

Košir: Ne nisem še naredil kolektorja, naredu sm pa izpuh eni crx-i podobno kot hemy Urošu za crx ker doma pač delamo ograje. Kolektor bi se spravu delat takoj, ker mi je izziv sploh pa zdej.

Hemy: Drugi izdelek je bolj na nivoju samo tud ne moreš rečt da so ga varili profiji ker pol sm to tud jest pa se nimam za profija doma mam pa isto froniusa tako da lohk kakšno varilsko pivsko udarmo.

Ferarist: A ti je korit od rože padu na glavo

Slika

Slika

Pa brez zamere!

lp jaka
my dream-turbo-reality
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Dej pejd kolektor narest pa bos vedu o cem mi govorimo, sem jest tud ze svasu ravne stvari in ni blo krize sem kar svasu, res da sele na konc izdelka tko k je treba jebi ga se ucimo...ampak pr kolektorju je tolk enih stvari k je treba bit pozorn, tko da prvo ga nared pol bomo pa naprej debatiral in ce ti ga bo ratal narest tko k mora bit v manj kot enem tednu pol bos res na nivoju !

LP
P.S.: najbolj o mi taki ko nekaj govorijo a se probal niso...in ze vejo vse cake in taktike kako narest...to mi ni ql sploh [-X
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
JAKAn
Mal več k dim
Prispevkov: 64
Pridružen: 29 Nov 2005, 17:23
Kraj: Šk. Loka

Odgovor Napisal/-a JAKAn »

A kdo prav da hemy ne zna nardit kolektorj.NE! Jest sm samo pokomentirov zvare. In mogoče bom res naredu kolektor ko bo čas. Najprej izpuh za moj avto. :-°

P.s. Men tud ni ql spljoh da se majo eni oz.majo ene in pišejo po netu ta je pa profi k to ni pa neki skrivat info. Sm mislu da se bom na forumu kej nauču pa so ponavadi tisti ki kaj vejo tiho.

lp
my dream-turbo-reality
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

TypeKoshiR napisal/-a:Dej pejd kolektor narest pa bos vedu o cem mi govorimo, sem jest tud ze svasu ravne stvari in ni blo krize sem kar svasu, res da sele na konc izdelka tko k je treba jebi ga se ucimo...ampak pr kolektorju je tolk enih stvari k je treba bit pozorn, tko da prvo ga nared pol bomo pa naprej debatiral in ce ti ga bo ratal narest tko k mora bit v manj kot enem tednu pol bos res na nivoju !

LP
P.S.: najbolj o mi taki ko nekaj govorijo a se probal niso...in ze vejo vse cake in taktike kako narest...to mi ni ql sploh [-X
exactly,that´s the point :D
well...ograja ni nič posebnega,tak zvar ti danes z dobrim aparatom in mirno roko naredi vsak,k se gre par uric igrat na TIG aparat(mislim newbie)...čisto nekej druzga pa je var od kolektorja,kjer so cevi zavite itd,tko da je za povrh vsega še težko na veliko krajeh sploh zraven pridet...pa ni mi korito od rož padlo na glavo,ampak kolektor trpi vibracije in udarce v bistvu non stop-v celem času delovanja...tam pa mora bit zvarjeno vse skupaj zelo na nivoju ter prebito skozi in skozi in če je le mogoče (oz. v bistvu nujno) še iz zadnje strani ščiteno z argonom...


aja...ko si povedal,kako je potreba zavarit cev,da se ne zvije,si samo( meni sigurno,za druge pa nevem) dokazal,da sam še nisi varil nit ograje,ker potem bi že mogu vedet,da je potrebno cevi zapikat in potem točno vedet,kje potegnit var in v katero smer,da se stvar ne zvije,da jo ne vrže u šrauf itd...vem,ker sem že kar nekaj okvirjev za jaške,okna itd naredil...

drugač pa-HEMY- 8-[ FOUŠ SEM TI :-#
res svaka ti čast za izdelek...
Uporabniški avatar
JAKAn
Mal več k dim
Prispevkov: 64
Pridružen: 29 Nov 2005, 17:23
Kraj: Šk. Loka

Odgovor Napisal/-a JAKAn »

Ferrarist napisal/-a:
TypeKoshiR napisal/-a:Dej pejd kolektor narest pa bos vedu o cem mi govorimo, sem jest tud ze svasu ravne stvari in ni blo krize sem kar svasu, res da sele na konc izdelka tko k je treba jebi ga se ucimo...ampak pr kolektorju je tolk enih stvari k je treba bit pozorn, tko da prvo ga nared pol bomo pa naprej debatiral in ce ti ga bo ratal narest tko k mora bit v manj kot enem tednu pol bos res na nivoju !

LP
P.S.: najbolj o mi taki ko nekaj govorijo a se probal niso...in ze vejo vse cake in taktike kako narest...to mi ni ql sploh [-X
exactly,that´s the point :D
well...ograja ni nič posebnega,tak zvar ti danes z dobrim aparatom in mirno roko naredi vsak,k se gre par uric igrat na TIG aparat(mislim newbie)...čisto nekej druzga pa je var od kolektorja,kjer so cevi zavite itd,tko da je za povrh vsega še težko na veliko krajeh sploh zraven pridet...pa ni mi korito od rož padlo na glavo,ampak kolektor trpi vibracije in udarce v bistvu non stop-v celem času delovanja...tam pa mora bit zvarjeno vse skupaj zelo na nivoju ter prebito skozi in skozi in če je le mogoče (oz. v bistvu nujno) še iz zadnje strani ščiteno z argonom...


aja...ko si povedal,kako je potreba zavarit cev,da se ne zvije,si samo( meni sigurno,za druge pa nevem) dokazal,da sam še nisi varil nit ograje,ker potem bi že mogu vedet,da je potrebno cevi zapikat in potem točno vedet,kje potegnit var in v katero smer,da se stvar ne zvije,da jo ne vrže u šrauf itd...vem,ker sem že kar nekaj okvirjev za jaške,okna itd naredil...

drugač pa-HEMY- 8-[ FOUŠ SEM TI :-#
res svaka ti čast za izdelek...
A ti mislš da so ograje samo ravne. Tud tle se je treba igrat s koleni in zavit tako kot pri kolektorju pa štukat pa brusit da se vse prilega ker drugač nardiš sam lukno.

Ferrarist: ma ti si tanartabolši :^o .

Hemy vse ql sam jest delam večinoma s tankostenjskimi cevmi in kot si napisal zelo hitro nastane špranjica vendar če stvar zapikaš dostkrat ne vleče nič ker točke potegnejo spoj skupaj. Zapikat morš pa na vsake 5 mm pa pravilih stena mm x 2 pa ti čist nč ne potegne kr probi.


lp
my dream-turbo-reality
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

JAKAn napisal/-a:A kdo prav da hemy ne zna nardit kolektorj.NE! Jest sm samo pokomentirov zvare. In mogoče bom res naredu kolektor ko bo čas. Najprej izpuh za moj avto. :-°

lp
NE NE NE ... najprej za mojega O:) sam, k bom imeu cajt mimo tebe priti :)
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Ok, dost mate,
JAKAn, ti si itaq car, Hemy je pa zadovoln z zvari svojega varilca, ker zdržijo obremenitve.
Moj avspuh tud čist lepo skup stoji, čeprav sem prvič varil s tigom. Seveda na mestih, kjer je bilo treba dodajat material, tega nisem delal jaz. Sem tako al tako naredil dobr zmazek ko sem varil pušo z navojem za lambda sondo na kolektor, kjer so bile špranje :D

Slika

Mislim, da se je bedno kregat kakšni so zvari na tisti sliki, kjer se jih čisto nič ne vidi. Mal otročje je vse skup. Važno, da kolektorji delajo tako kot treba, JAKAn ti se pa pojdi postavljat s svojimi zvari kam drugam. Takole frjarjenje ni v stilu foruma. Kritika bi bila zadosti, brez velikih črk in klicajev.
Uporabniški avatar
BTN
Mal več k dim
Prispevkov: 56
Pridružen: 17 Jan 2006, 21:22

Odgovor Napisal/-a BTN »

eXtreme ti imaš pa fuuul lepo in uporabo garažo.Dobr se maš.
JAKAn se pa razume na švasanje in rosfrej to je sigurno.
Hemy pa kokr sem vidu po slikah, dobre kolektorje in izpuhe delaš.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ni problem v varjenju, problem je v odnosu. Če se ta ne bo popravil, uporabnik JAKAn ne bo več sodeloval na forumu.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a jeaka »

Pa da ne boste tko ponesreč mene zbrisal 8-[ :D
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaklenjeno