De-cat, muffler,...

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

De-cat, muffler,...

Odgovor Napisal/-a jurchi »

V upanju, da bom tuki prejel kak bolj konstruktiven odgovor kot na nekem drugem forumu #-o vam zastavljam naslednje vprašanje.

Verjetno bom premostil katalizator...zadi je že športn lonc in srednji je še vedno gor. mene pa zdej zanima, če bi jest pustu gor srednjega in premostil kat a bi se zadeva ful bol drla al to nima preveč veze? (ne želim namreč ropotulje)

BTW, vem da to ni nevemkak tuning ampak a to da premostiš katalizator ti lahko kvečjem zboljša odzivnost al lahko (že tako shujšane hrčke) še bolj zamori?
jurchi v wannabe coupeju :D
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Bolj kot je odprt izpuh, bolj leti. Najbolje je imeti samo ravno cev iz motorja ven.
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

čaki čaki a ni tko, da to za N/A mašine ne velja in, da določene krivine morjo bit.

A načeloma pol umik katalizatorja izboljša performance ali ostane isto?

Predvsem me pa zanima kako je z dretjem :-$ :-k

Aja verjetn morm poudart, da gre za 1.4 e mašino.
jurchi v wannabe coupeju :D
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

JA moja 19ka je mela kat cist v pizd :) je pa zato letela :) pomoje bi blo dobr ce ga vn vrzes in probas z srednjim loncem. Srednjega lonca ne vn metat ker bo avto preglasn :) drgac je pa kat cist lahko pr 19ki dol pobrt ker mas sam 4 sraufe :D ce mas zegn grejo ce ne se odlomjo pol mas mal dela z vrtanjem sam sj gre ;)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Na svoji krači imam samo zadnji lonec gor in je zvok perfekcija....6 cilindrov meče lepo poezijo ki jo lahko poslušam dan in noč...ok dost nakladanja...


če misliš imeti samo zadnji lonec gor podobno kot jaz mora biti lonec odprt z perforiranimi cevmi z veliko luknjic v njih....pa veeeeeeliko volne mora biti notri da se zvok damo odbasira ven ne pa dere...
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

jurchi napisal/-a:čaki čaki a ni tko, da to za N/A mašine ne velja in, da določene krivine morjo bit.

A načeloma pol umik katalizatorja izboljša performance ali ostane isto?

Predvsem me pa zanima kako je z dretjem :-$ :-k

Aja verjetn morm poudart, da gre za 1.4 e mašino.
Tisto z ravno cevjo iz avta ne velja. Moraš imeti določen povraten pritisk oz. backpressure. Js sm avto testiral tud samo z zadnjim loncem, pa ni tok dobr. Seveda to velja za naše prdulice R4.

Pri tvojem avtu se bo odstranitev katalizatorja kar dobro poznala v pozitivnem smislu.

Srednji lonec naj ostane oziroma mora bit, ker ti bo pobral ta grde frekvence in resonance. Zadaj je lahko prehodni lonec za bolj športen zvok.

Dretje bo če bo zadaj športni lonec, ker ne bo kata bo bolj glasen, če pa ne bo srednjega - resonatorja, pa bo zvok pomoje grd. Ko ena prdula.


Če sm kej zamoču nej me kdo poprav, ker sm čist skurjen od te vročine...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest sem mel 19tko 1.8i pa mi je crknu kat (sesul se je sam vase). Potem smo mi lepo vzeli kat ven in namesto njega dali samo cev. Ostali del auspuha je ostal isti, se pravi srednji lonec in zadnji lonec sta ostala not. Avto je po tem posegu letel ko sneta skira, glasen pa ni bil skoraj nič bolj kot prej. Recimo da je mel malo nižji zvok kot prej ampak komaj omembe vredno.
Letu je pa ko svija ;) :D:, recimo 19tka 1.8 16v (ki je kao u iber huda) je bla tm tm z mojo, ki je bla navadna 1.8.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Mal off topic: ni ene velike razlike med navadno 1.8 in 16V,razen v stroških :D ,
me pa nekaj drugega zanima,kako je potem z izpušnimi plini,ko se gre merit,al se po potrebi da kat. dol in gor?
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Killah bee napisal/-a:Mal off topic: ni ene velike razlike med navadno 1.8 in 16V,razen v stroških :D ,
me pa nekaj drugega zanima,kako je potem z izpušnimi plini,ko se gre merit,al se po potrebi da kat. dol in gor?
Mah ti k si naredu generalko pomoje neb smel bit tolk problemov :) res je da niso plini spucani kt prej sam ce se ti pa da pa lahk nardis to foro gor dol. :) itk so sam 4je sraufi pa je zadeva v 20 min gor :D
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

UUUU
zdej ste me pa čist napulil....definitivno ga bom dal ven (katalizator mislm :D :D: :D: )

Bom se pa zmenu tko,da bo od zunaj še vedno zgledal, k da mam kat gor (bo navidez legalno) v resnic mi bojo pa čez eno fuč ohišje sam cev čez potegnl. 8-)

BTW hvala za odgovore
jurchi v wannabe coupeju :D
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

Še eno vprašanje glede $$$$$$$$

Sem se pogovoarju z enim majstrom kolk bi mke pršlo,da bi mi napelu cev namest kat-a in da bi mi naredu cev z nosilčki, da bi potem jest to sam lahko snel pred tehničnim in gor dal original kat........anyway
reku je okoli 12 k SIT :-#

A ni to mal velik? 8-[ .....za kolk mislte, da bi se to dal zrihtat?
jurchi v wannabe coupeju :D
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

Gantar v naklem mi slim da bi naredu za ene 7-8k.
Za 12k dobis ze navaden zadnji lonec.
Slika
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

No smo že pet jurjev pršparal :D ....a pozna še kdo koga v Lj. oz. okolici, ki bi mi to pocen naredu?

BTW tako ceno je postavu Meden.
jurchi v wannabe coupeju :D
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

lll
jurchi v wannabe coupeju :D
catfish
Pejnourt
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Mar 2005, 10:06
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a catfish »

Pozdravljen,

Mam cliota 1.8 L in sem naredu isto. Odšraufu dol kat in dal gor cev, prišravfal nazaj. To sem naredil pri HITRI SERVIS CASERMAN na Vrhniki. Računu 3,5 k SIT, pocaku cca. 20 min in lets ride then. Se pozna.

Je pa kul pr men to, da je lambda sonda pred kat in ne na njem tko, da vsaj pri men kat. dol ne meša compa.

Je pa poleg Poslovne stavbe BARJANS oz. nasproti SERVISA KRŽIČ (SUBARU). Za natančna navodila pa PM pošlji.
-------------------------------------------------------
CLIO BACCARA 1.8 L ORIGINAL
R5Gtt
Pawa user
Prispevkov: 109
Pridružen: 29 Nov 2004, 11:57
Kraj: V penziji

Odgovor Napisal/-a R5Gtt »

men je en naredu za 2k! Za cliota!
bOnZy
sesalc tunning kid
Prispevkov: 65
Pridružen: 05 Nov 2004, 02:32
Kraj: Breg pri Žirovnici (okolica Bleda)

Odgovor Napisal/-a bOnZy »

sm slikal vizitko od hitrega servisa caserman, če bo kdo ke hodu .. men ga je priporočou DeVito, pa sm su ke montirat zadn lonc pa mi je računou 5k.

http://www.mobisux.com/album/data/500/22124DSC03538.JPG
http://www.mobisux.com/album/data/500/22124DSC03539.JPG
pUt tHe pEdAl tO tHe mEtAl iN sEkAj oViNkE!! :>
Slika Slika
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Jaz se strinjam z Hemingwajem, tudi meni se ne bi dalo za tako malo denarja, je pa odvisno od avta. Če je to samo ravna cev z nastavki na koncu je res malo drago, drugače je pa kar nekaj dela.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Pr 19ki je izi k so sam 4je sraufi :D res je da znajo zarjavet sam se jih da odsraufat brez problemov :D kar se pa tice kata se pa sam cev z macolo cez prebije pa je :D problem resen cca 1 ura dela :D
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

bOnZy napisal/-a:sm slikal vizitko od hitrega servisa caserman, če bo kdo ke hodu .. men ga je priporočou DeVito, pa sm su ke montirat zadn lonc pa mi je računou 5k.

http://www.mobisux.com/album/data/500/22124DSC03538.JPG
http://www.mobisux.com/album/data/500/22124DSC03539.JPG


pr meni je isto, casermana poznamosebno, naredi kakor treba pa se poceni je :D
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Odgovori