Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

Jst mam gor GY GW-3, pa sem res zadovoljen z njimi. Ej Pugi- men se guma sploh ne zdi mehka - na zadnji osi so že četrto leto gor, pa niso nič zlizane - še vedno imajo dovolj mm in ripsen gor. Glede na to da nisem nežen voznik je to kr čudno za "mehko gumo". Ko pa potipaš savo - jah to pa je res čigumi od gume, že z prstom popolnoma uviješ ripsne, ni čudno da se avti tko "šetajo" po cesti in gugajo v ovinkih, ko ni gor samo globok sneg.
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ja, mogoce res - defenitivno ma pohvalno trde boke, js sm mislu glede obrabe - js sm po treh letih na 2mm in 3mm .... (3 zime) Letos bom kupu nove iste, ker sm zadovoln...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

Boki so res čvrsti ja. Men je guma zelo dobra; samo če bi menjal letos bi si vzel Michelin Pilot alpin, je na mokri podlagi dosegla boljše rezultate glede oprijema - pa tut overall je zelo dobra izpadla.
Slika
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

Slika
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

Hehe - evo meni osebno dveh najljubših gum ki sem jih imel na kupejčku:
Pilot exalto 2 in sedanje letne bridgestone re720; men se zdi njihova ocena u nulo enaka mojim izkušnjam. Mišelinka je bila nenadjebiva na suhi, bridgetonka pa lepše lina na mokri podlagi, sploh pa aquaplaning ima ful dober.
Je pa hec če primerjaš te dve gumi, mišelinka je bila na začetku kot nova ful strup in na koncu sem jih z veseljem odstranil, še vedno pa jhe imela izvrstno bočno lego in občutek kako se avto odziva na volanu je bil izvrsten. Re720 pa je na začetku bila razočaranje, zdej ko je pa olupila sloj se drži ko klop; se pravi če kupuješ rabljeno kupi re720, če maš pa novo pa raje mišelinko
Slika
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Evo...končno sem prišel do želenih gum!
Odločil sem se za Semperit Winter grip...predvsem na podlagi tega
---> http://www.motorevija.si/slike/tabela%2 ... 165_70.jpg testa, saj so odlično ocenjene, Michelink pa ni za dobit v moji dimenziji(govorim za tanove alpinke) v primerjavi s Continental pa je seveda tudi cena igrala pomembno vlogo...oziroma predrugačeno: V primeru, da ne bi blo za dobit semperitk, bi se sedaj kotalile 99% Continental...

Intermezzo
ŠE POLOMIJA OD (FAKING pof....) GUM
Letne so ble pa spredaj Barum, ki sem jih bil primoran dat gor(2 kom), ker sem eno presekal...jebemti ](*,)
In kot zakleto takrat pri najbližjem(najbližjem zato, ker je rezerva menda še originalna...U know what I mean) vulkanizerju ni blo drugih(boljših) :znoru:
Že ko jih je montiral sem vedu da ne bo neku uredu...in moje zle slutnje so se izkazale za pravilne! Avto je v mokrem tako grdo drsel s sprednjimi kolesi, da je blo [-o< v vsakem ovinku...groza...ZANIČ gume res...če bi takrat vedu, bi raj en tedn čaku na nove gume... ](*,)
Torej, če vam kdo ponudi Barum gume...se jim v široooooookem loku izognite!!! ZANIČ SO!!! Resnično bi bil danes, ko vem kake so raje en teden, kaj teden en mesec brez avta, ali bi se pa pelu 200km daleč, da bi mel boljše gume gor...tko pa ](*,)

AMPAK!!! SPET GRE NA BOLJE :D

U glavnem...dans že cel dan ful dežuje, vmes gre sneg in sem šel najprej s starim letnimi gumami na "znan" konec ceste...in potem s temi...
Gume so SUPER! Resnično, spet se vozim po mokrem z velikim zaupanjem v avto, medtem ko prej tega nisem mogu rečt...

Zdej avto (spet) zavije tja kamor pogledam...resnično ZELO občutna razlika, neverjetno kako so lahko celo dobre zimske gume VELIKO boljše od slabih letnih v mokrem...
Zaslužijo si tisto oceno zelo priporočljivo od ADAC-a!!!
Hvala bogu je ta krš na sprednjih kolesih zdržal samo od aprila do danes...pa so zanič... \:D/ Znucane...čist...ups :-$
Tak da bojo spomladi romale gor ene boljše gume...

NAUK!
Semperit WINTER GRIP, lahko tudi jaz (poleg ADAC-a :D ) TOPLO priporočam vsakemu za na male avtomobile(Clio, Corsa, R5, itd itd...) Resnično se lepo peljejo, na meji zelo nevtralno, resnično prednji konec zdej sledi kolesom, ko pa si prehiter, pa predvidljivo zdrsne cel avto, najprej sicer v skladu z zasnovo avtomobila(spredaj-spredaj) seveda nos, pa vendarle zelo malo...Za tiste, ki radi vozijo dinamično je ta odsotnost velikega podkrmarjenja odlična lastnost...Če že podkrmarijo potem zelo malo, zadnjega konca pa tudi ni problem izzvat \:D/
No ta ocena gre seveda predvsem za mokro cesto...kako se izkaže v suhem povem čimprej!!! Kako v snegu isto...
Ampak glede na zelo dobro lego na cesti v mokrem, dvomim v neuspeh po suhem!!! Upam da bo po snegu tudi čimbolj zabavno!!!

P.S mogoče se komu zdi smešno, da rečem zelo dobra lega na cesti, vozim pa R5...vedno je dejstvo o avtomobilu vzeto v račun...za ta avto se je lega s temi gumami MOČNO popravila! Nekaj odsekov ceste, kjer ni nevarnosti za druge in zame in ki jim mam dodobra naštudirane, so zame rezervirani za takšne "teste" in morm rečt, da so se izkazale zelo dobro!

LP, (über)Drseči :D
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

ŠE nekaj...
Gume za Audi A4...na izbiro mam Dunlop M3 in Goodyear UG6(195/65/15) kere so boljše...komentarje prosim [-o<
Zadnjič spremenil Slide, dne 10 Nov 2004, 17:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

M3 ali UG6 - isti šit, oboje so majka...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Najboljše je to da jih dobim za 16k eno...novo seveda :D
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

!!!! Hit še men 8 komadov!!!!!!! Iste dimenzije!!!!

Resno brez zajebancije!!!
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Pejt u PM :D

Resno brez zajebancije :D

PM a.k.a privat message
Zadnjič spremenil Slide, dne 10 Nov 2004, 17:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Kako bi js to spravu do kranja??
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Prikolice pa nimam :D
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
ghibli
Presenetljivo normalen za hondaša
Prispevkov: 138
Pridružen: 12 Okt 2004, 18:33

Odgovor Napisal/-a ghibli »

kot ste mogoče že kje prebrali sem se letos malo zaštrikal z gumami ](*,) (če kdo rabi nove 205/55/R16 naj javi) in zdaj se vseeno pripravljam na nakup zimskih. malo bom zamudil z rokom mogoče dobim tudi kakšno kazen #-o ampak ničnede bomo že :D

kupil bom pa ali michelin alpin ali pa bridgestone Blizzak LM25 (čeprav so v razredu 205/55/R16 bile najboljše continental...) jaz mislim da je to vse skupaj en in isti šit O:) .

kje bom kupil še ne vem, ker se je zadnje dve leti teh dilerjev, ki lahko "zrihtajo" tako ali drugače namnožilo kot tistih s travo :lol: . bodo gume doma, čez kak teden

lp zvone kekec
Daco
Orthodox boy
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Okt 2004, 21:31
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Daco »

ghibli men je en tip ponujal, da mi bo zrihtal Bridgestonke 195/65R15 H za 20k pol sem ga pa klical... joj zmanjkalo, dobim šele 28.novembra. Sem ga mislil poslat u kurac, a sem se pol odločil da bom pač kupil Michelinke, čeprav je bil moj prvi izbor LM25. A sej tut Michelinke so odlične gume in sem poklical Lašiča pa mi je dal noro dobro ceno. Še nižjo kot mi jo je dal pred kakima dvema tednoma. Tko da letim v petek dol v Brežice in mi bo namontiral gor 4 komada PA2 in vse skup z montažo vred me bo prišlo 79k (če mu ne zmanjka gum :D )
Slika
ghibli
Presenetljivo normalen za hondaša
Prispevkov: 138
Pridružen: 12 Okt 2004, 18:33

Odgovor Napisal/-a ghibli »

Daco napisal/-a:ghibli men je en tip ponujal, da mi bo zrihtal Bridgestonke 195/65R15 H za 20k pol sem ga pa klical... joj zmanjkalo, dobim šele 28.novembra. Sem ga mislil poslat u lulček, a sem se pol odločil da bom pač kupil Michelinke, čeprav je bil moj prvi izbor LM25. A sej tut Michelinke so odlične gume in sem poklical Lašiča pa mi je dal noro dobro ceno. Še nižjo kot mi jo je dal pred kakima dvema tednoma. Tko da letim v petek dol v Brežice in mi bo namontiral gor 4 komada PA2 in vse skup z montažo vred me bo prišlo 79k (če mu ne zmanjka gum :D )
za tok malo dinar? svetovno =D>

pugi, če jih pač kupuješ 8 se pač dvakrat zapelješ na kraj biznisa ;)

bridgestonke so bile na tretjem mestu, ker imajo večji kotalni upor, samo zato in zato sem napisal sejm šit :D

jaz bi tudi rad poceni skozi prišel [-o<
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Ghibli tudi ti greš lahko v PM...

sem že povedal da je PM privat message? :D

P.S Pugi in Ghibli...če nista na kilometre cepljena, se vama res splača zapeljat v Zasavje ;)
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
ghibli
Presenetljivo normalen za hondaša
Prispevkov: 138
Pridružen: 12 Okt 2004, 18:33

Odgovor Napisal/-a ghibli »

Slide napisal/-a:Ghibli tudi ti greš lahko v PM...

sem že povedal da je PM privat message? :D

P.S Pugi in Ghibli...če nista na kilometre cepljena, se vama res splača zapeljat v Zasavje ;)
jaz nisem, mi tak manjka vožnje \:D/

pa še kšna lubija stisnem kolegici, ko pridem mimo :D
Alboreto
Sekira Tuning s.p.
Prispevkov: 418
Pridružen: 12 Okt 2004, 22:35
Kraj: Te prou nč ne briga ..AVTO:Clitoris 1.2 turbo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Alboreto »

V soboto grejo gor good/year 165/70/14(tabularčki :D )
če ne gre, ankar s silo......vzem več kwadu!
Odgovori