Bobni ali diski +/-

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Bobni ali diski +/-

Odgovor Napisal/-a jurchi »

fak sej me je kr strah novo temo odprt, k ste vsi strici tolk hudi na tem forumu :-#....ampak ker sem pač daredevil bom poskusu.

Ker nameravam upgrade-at zavorni sistem (r 19 -1.4) s komplet allround diski, spredaj dvojni hlajeni zadaj enojni, me zanima, če je to ql al ne?

Sprašujem ker sem zasledil komentarje kot so, da z diski ročna ne prime, da pr takmu avtu ne rabiš diskov itd.
Sam gledano iz vidika obrabe (glede na to, da sem ž 3-krat menju pakne na bobnih in enkrat cilindre, k mi jih je zablokiral) ali je pri zadnjih diskih kak drug večji minus razen seveda obrabe ploščic?
jurchi v wannabe coupeju :D
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Zakaj se ne splača,sevede se splača,ker je potem bolje za varnost poskrbljeno,se avto prej ustav :D

Minus je pa to,da res ročna slabo prime,tako da potem na ročna powah kr pozab,edin na snegu,sam tam je pa ne rabiš,drugi minus je to da morm velikrat dat štelat ročno,ker se skos zmaha neki,to je pa to z moje strani.

Aja ,pa če boš šel res v projekt(il),potem boš definitivno potreboval boljše zavore :-k


LP Killah
CLIO 172 SPORT
frido
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 04 Nov 2004, 23:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a frido »

Tudi ročno se da porihtaat - narediš hidraulično
Slika
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

@frido
A bi lahko mal več povedal o hidravlični ročni (se da predelat, al je treba novo, stroški,...)?
jurchi v wannabe coupeju :D
frido
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 04 Nov 2004, 23:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a frido »

jurchi napisal/-a:@frido
A bi lahko mal več povedal o hidravlični ročni (se da predelat, al je treba novo, stroški,...)?
Tole temo si preberi, so tudi slike iz mojega avta notri...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 889#262889
Slika
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

No OK to glih ne vem, če se bom spravu delat [-(
Zanima me pa kako je drgač, kar se performance-ov tiče......ker po moje ni glih pametn uspredi ful močne diske nabit uzad pa bobne pustit, ker greš pol ob vsakmu bremzanju v sprednjo šipo.

AL SE MOTIM? :D :D
jurchi v wannabe coupeju :D
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

zadi je bremzanja itak samo ene 30%...ce das komplet(sprednje in zadnje) od R5 GT, R19 1.8 16V, Clio 1.8 ali willy, Coupe 2.0 bo kul ...zadnje bremze so med temi itak identicne razen par malenkosti
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

@habbich
Hvala......za zavorni sitem že vem kaj paše, ker sva jih že neki o tem rekla z modrim, ki mi bo upam tut rihtu zadevo ko bom delal.

Bom pa verjetno vse skupi vzel od 5-ke turbo, ker nočm met prevelkih diskov uspredi (16 V ma večje diske)
jurchi v wannabe coupeju :D
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

kar se prformansov tice je tko Bobni so bols ker pakne z vecjo povrsino bremzajo kot pa tiste male ploscice. Slabos tega je da ker nemoremo dobit prnetanih pakn da se te zaleplene rade odlepjo in nastane strosek do 20k odvisn od avta do avta :) diski so kul ker se kasneje pregrejejo njihova slabos je pa ce majo sistem disk/mali boben je ta da rocna za en drek prime :D ker so pod diskom not male paknce take kt ma frci :D mal vecje :D zdj pa razmisl :) jst bi dou spredi dvojno hlajene zadi pa pustu pa bos vidu kako se bo obnesl :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

pille...
Bobni so svohnej od diskov

Ce ne drucga velik boljs zgleda
Sanjski moski :D

Slika
vesolc
He comes in peace!
Prispevkov: 95
Pridružen: 15 Okt 2004, 12:03
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a vesolc »

HaBBicH napisal/-a:

Ce ne drucga velik boljs zgleda
\:D/ \:D/

krajsa zavorna pot je zihr, ce mas diske, je pa res da je bolj smotan za rocno!!
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Daewoo nexie imajo švohnejši modeli bobne, močnejši pa zadaj diske. Če je tak avto potem vožen normalno zavore zadaj dobesedno zgnijejo. Diske se struži vsako menjavo olja.

Za ročno imaš dva sistema, za R ne vem kako ima. Lahko imajo čeljusti še dodaten vzvod za ročno. Če se ročna ne uporablja redno lahko menjaš komplet čeljusti (ca. 30.000sit/kom). Lahko pa ima notri v disku boben, ki kot so že rekli ni uporaben za "driftanje", redno ga je treba nastavljati in ob neuporabi spet vse skupaj zgnije do te mere, da je treba menjati diske+pakne.

Če ne misliš voziti veliko in hitro ti ne priporočam zadaj diskov.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
jurchi
Včasih tuna, danes Calvo
Prispevkov: 96
Pridružen: 23 Jun 2005, 21:56
Kraj: Lublana....skor

Odgovor Napisal/-a jurchi »

Mitja napisal/-a:Če ne misliš voziti veliko in hitro ti ne priporočam zadaj diskov.
Ker ne zadostim ne prvemu ne drugemu :-$ pogoju bom dal zadaj verjetno kar diske.

Še posebi ker so me ti prokleti bobni in njihove okvare stale že majhno premoženje.
jurchi v wannabe coupeju :D
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

HaBBicH napisal/-a:pille...
Bobni so svohnej od diskov

Ce ne drucga velik boljs zgleda
Sam prej se pregrejejo to je pa tut use;)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Odgovori