Car PC projekt

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

CD/DVD nimam, ker ga nikoli ne uporabljam. Vse prenašam preko USB ključka ali pa WLAN (brezžično).
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

A tako, not bad. Sam za muzko še razumem, pač naložiš na disk in čao, kaj pa kak filmček (DVD), kako je pa s tem?
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

v bistvu še nikoli nisem gledal nobenega DVDja, niti doma, niti nobenega nimam. Več ali manj gledam dvdripe v divxih. Če bo pa kdaj potreba tudi po tem, bom pa dodal še DVD.
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

urosbe napisal/-a:Zaenkrat samo FM (D-Link FM USB). TV tuner če bi ga že izbiral bi se verjetno odločil kar za Terratec Cinergy 600 (PCI kartica), ki ga imam tudi doma, ampak zaenkrat ne čutim potrebe po TV.
Nekdo, ki ima stvar vgrajeno me bo moral prepričati, da se da stvar uštimati tako, da ima dovolj dober signal, da je stvar uporabna. Pri prejšnjem sistemu sem bil že tik pred nabavo ojačevalca signala, ki naj bi ful izboljšal sistem.
Zanimivo 8-[ , jaz pa iščem en TV tuner, seveda čim ceneje, ki bi ga podpiral Radiator, ker tega ki ga imam sedaj, ga ne :-s Ali mogoče veš za kakšnega? Ali pa če imaš kakega za prodat? :D
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Do sedaj nisem še nič gledal na tem področju... v tisto stvar, za katero se odločim, se poglobim, potem se pa najde kaj. Če pa mimogrede naletim na kakšno debato o tem, kateri tuner bi bil podprt s strani Radiatorja, ti pa vsekakor sporočim. Si ti dokupil kakšen ojačevalec? Torej imaš namen uporabiti notranjega ne zunanjega?

LP
Uroš
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Nisem še dajal nobenega ojačevalca ker mi ne dela softwaresko tako kot bi moralo, bom videl potem ko bom dobil pravi tuner če bom rabil ojačevalec ali ne.

Sem pa še prej v hondi imel montiran en roadstarjev tv in sem uporabljal tv brez dodatnega ant. ojačevalca, sem imel pa doma narejene antene v sprednji šipi (2 anteni, različno dolgi, za različne frekvence). Pa je lovilo še kar dobro - malo prekinitev ampak je bilo za zdržat... (od šibebnika do zadra smo gledali skoz enoinistiprogram, z občasnimi šumi)
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Aja, Koliko pa pride tisti radio tuner ki ga boš imel ti? In ali ga Radiator podpira?
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Radiator ga podpira ja, D-Link FM USB... cca 30-50$.
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Ql, to je pa poceni, a to že imaš al si za kak "group" buy 8-[ ?
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Čaka me v ameriki pri tisti znanki skupaj z Opusom in 800 NITS lcdjem:)
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

GPS v praksi:)

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Bom kar v tej temi poskusil iz prakse predstaviti bistvene prednosti CarPC-ja... danes bom začel z GPS-om:

To, da v Sloveniji še nimamo navigacijskega sistema je splošno znano, pa kljub temu, se lahko človek malo znajde, pa uporabi kar program kot je npr. Karta pri Telefonskem imeniku Slovenije 2005/2006. Seveda obstajajo tudi drugi (Interaktivni Atlas Slovenije, OZIExplorer) itd., vendar mi je TIS všeč, ker enostavno vtipkam ulico kam bi rad šel in mi samodejno začrta pot:) Danes sem se peljal iz Podutika v Škofjo Loko in izsek na filmčku je ravno ovinek na jeprci.

Posnetko je tko tko, kar pa je za razumet, ko mora človek, v eni roki držati volan, v drugi fotoaparat, en uč imeti na cesti, drugega na fotoaparatu, za povrhu pa še šaltati:)

Slikca:
Slika

Filmček:
http://video.google.co.uk/videoplay?doc ... 1&hl=en-GB


Čakam pa na pravo karto, turn-by-turn sistem, kot je to urejeno v tujini. Torej pred seboj na zaslonu imaš 3D pogled na cesto, križišča, glas pa ti govori "čez 200metrov boste v križišču zavili na desno", zaenkrat se bo treba zadovoljit s tem kar obstaja.


Toliko za danes, v naslednjih dneh pa predstavim še kakšno drugo stvar:)

LP
Uroš
Zadnjič spremenil urosbe, dne 29 Dec 2006, 11:11, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Da lahko z računalnikom v avtu delaš res kaj se zamisliš, potrjuje tud naslednja slikca:) No saj nekatere k ste bli online sem vas ravno ujel:) Priključiš še webcam in mikrofon pa maš klepetalnico:)

Slika

LP
Uroš
Zadnjič spremenil urosbe, dne 29 Dec 2006, 11:01, skupaj popravljeno 1 krat.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Re: GPS v praksi:)

Odgovor Napisal/-a maky »

urosbe napisal/-a: Čakam pa na pravo karto, turn-by-turn sistem, kot je to urejeno v tujini. Torej pred seboj na zaslonu imaš 3D pogled na cesto, križišča, glas pa ti govori "čez 200metrov boste v križišču zavili na desno", zaenkrat se bo treba zadovoljit s tem kar obstaja.
sej je že pri nas... adriaroute od garmina. če rabiš povej ;)
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

aja dej še povej ker gps reciver maš pa kam si ga montiral (+ koliko satelitov ti lovi ). zakaj me to zanima? ker probaj se peljat recmo čez bavarski dvor... ni šans da te tako točno najde. preprosto izgubiš signal med hišami...
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

GPS receiver je "GPS miška" od Haicom-a. Adriaroute sem že uspel stestirati, pa še vedno gre zgolj za zemljevid, ki se obrača v smeri vožnje pa zvočne komande. Pokrita so zgolj večja mesta, natančnost tko tko. Nima 3D pogleda na cesto. Pa še baje je tako zaščiten, da deluje zgolj z Garmin-i.
V kolikor ima pa kdo skrekano verzijo tako Adriaroute kot ta nov Interaktivni Atlas Slovenije Special, se pa priporočam za test, da ugotovim, kateri bi bil res najbolj uporaben.

Čez Bavarski dvor moram stestirat:) Koliko satelitov lovi še ne vem, ker zaenkrat ga imam kar na armaturi v kotu pod sprednjo šipo - včeraj sem ga prvič priključil, tako da še ni bilo časa, da bi testiral, kje najbolje lovi.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

adria route mam skrekan, za atlas slovenije bi pa mogu pogledat ker sm pozabil kam sem ga ruknil...

nasvet : povprečno dobr reciver lovi v avtu 4 satelite, zunaj pa 10. v vožnji zunaj mesta ti to ne pomeni veliko v mestu pa ogromno ;)

sicer pa je za moje pojme pri nas Tis skoraj najbolj uporaben... adriaroute ima največji + ker jo lahko updejtaš z novimi mesti + cestami (trenutno je zunaj tretji nadgradek z novimi mesti predvsem turističnimi v hrvaški: ) in ker podrobno podpira tudi hrvaško in bosno. - je prevsem to da dela večino le z garminimi reciverji... so tud druge opcije sam vseeno.


za atlas pa priznam da se nikol nisem glih najbolj poglobil ker ni blo časa...
andro
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Jun 2005, 13:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Obnova :)

Odgovor Napisal/-a andro »

Da spet malce zbudim ljudstvo :)

Rezlutati tudi tele debate:

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=70783

Pa se enkrat hvala Urosu za vso pomoc in inspiracijo :D
LP, A.

Slika
PIMPED.BLING
Nigga
Prispevkov: 140
Pridružen: 14 Feb 2006, 11:22
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a PIMPED.BLING »

urosbe napisal/-a:Da lahko z računalnikom v avtu delaš res kaj se zamisliš, potrjuje tud naslednja slikca:) No saj nekatere k ste bli online sem vas ravno ujel:) Priključiš še webcam in mikrofon pa maš klepetalnico:)

Slika

LP
Uroš
Ded, preko čega goniš MSN ? Kak si sporihtal internet ? Aja pa še eno vprašanje. Kje si ti naročil powermate-a ?
Slika
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Prek česa ga gonim? Osnova so Windows XP, internet dela preko WLAN v kolikor imam signal (doma, služba, pri prijateljih), takrat ko signala ni pride pa v poštev GPRS prek Mobitela.
Powermate pa iz tujine, te zanima?

LP
Uroš
PIMPED.BLING
Nigga
Prispevkov: 140
Pridružen: 14 Feb 2006, 11:22
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a PIMPED.BLING »

Ma zanima me vse okoli carPCja, ker zdaj ga mam v avtu ze slabe 4 mesce pa se nisem nic naredo razen nalozo MP3jev... Tak da bi blo kul internet sporihtat pa navigacijo in tak...

Powermate me zanima, za kolko s stroški pttja lahko zrihtaš ?

In kaj vse štelaš TI preko njega ? Samo glasnost ?
Slika
Odgovori