Car PC projekt

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Rugby na drinko se bi itak šlo...pisi mi na PM(dodano by cipa) :D

Jaz sem od ohišja porabil samo tisti del kjer je fiksirana mama plata, drugega nisem rabil... imam pa klasično plato (čist preveč prostora pod havbo :D )

vidiš tukaj -----> http://www.zup-racing.com/forum/viewtop ... c&start=20
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

fantje...za drinke se menita po PMih...stick to the topic

LP Serif Habic [-( :D
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Včeraj sem uspešno odstranil avtoradio iz avta (sedaj za vedno:) in računalnik povezal direktno na ojačevalca, in moram rečt, da me je zadeva presenetila... zadeva je v prvo začela špilat pa nobene slabše kvalitete zaznam. Seveda zaenkrat še vedno čakam LCD, do takrat pa poslušam "random" komade, edino kontrolo, ki jo imam preko tipkovnice je random komad naprej/nazaj, pavza, stop in pa glasnost up/down:) Winamp bližnjice pač:)

LP
Uroš
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

No, LCD-ja seveda še vedno ni, zakaj je temu tako, bodo pa mogoče kaj več povedali ljudje onstran luže:)

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?p=622379

Ni mi več drugega preostalo, kot da objavim zadevo javno. Upam, da ga bo to kaj premaknilo, drugače pa bo pa stekla prijava goljufije, bomo že kaj pogruntali:)

Al pa če mu kar direkt napišem, da ga za $550 na balkanu ubijejo, ne samo na forumu "onesnažijo" njegovo ime:)

LP
Uroš
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

To je fak ja s takimi qurci. Bi mu kr vrat zavil.... :violent2
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
n33yo
Pawa user
Prispevkov: 467
Pridružen: 14 Sep 2005, 07:33
Kraj: Lj okolica Ig > Brest

Odgovor Napisal/-a n33yo »

take je treba sm tepst k nategujejo :violent3 :fertik: :chan: :kij
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Hm... A si se kej pozanimal kaj lahko narediš? A denar si mu poslal vnaprej po pošti?
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

ja fak no... a gremo mal u jamerika pogledat? Jaz grem posle sklepat pol pa teb pomagam tepst te cepce :D

Drugač pa upam da ti bo kej ratal uštimat...
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Hehehe... kera huda cenzura =D> =D>
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Zaenkrat še ne.. upam le na to, da bo tip popustil, ker ga tista frendica od strica klicari po večkrat na dan, tko da mu pomojem prav najeda. Nakazal sem preko Western Union-a, najprej sem se obrnil na mod-a tistega foruma, pa mi je rekel, to je pač tko, če sklepaš posle s privat ljudmi, drugič daj malo več denarja, pa nabavi preko naše trgovine. WTF?? Kot da majo 800 NITS 10.4 LCD v trgovin :D
PLAYGAME
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 12 Sep 2005, 08:11
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PLAYGAME »

Čist tako mogoče malo smešno vprašanje?

-zakaj ti pa nuca, poleg vsega pc v avtu? (ne sprašujem za igre,divx,mp3,dvdr,dvd..itd?
Recimo najbolj enostaven odgovor, samo zaradi neta?
Hvala!
(Ker jaz še vedno samo vstrajam na konzolah, enim je pač smešno,drugim ne, namreč imam namen dobiti, dobra cena, mini pc-je.)
http://www.playgame.biz
Sponsor for Drag race and Drift!!Slika
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Hm, zanimivo vprašanje. Če primerjam s konzolami, imaš s PC-jem kar nekaj prednosti:
-GPS navigacija
-WLAN: mp3-je, videospote, filme si jaz pretakam brezžično. Avto parkiram na parkingu, kjer ujamem signal domačega WLANa in si preko njega pretočim nove stvari
-bluetooth: integracija mobilnega telefona - torej te nekdo kliče po telefonu, računalnik avtomatično zniža musko in pokaže na ekrančku kdo kliče - sprejmeš/zavrneš klic
-touchscreen
-internet/email (preko GPRS-a ali WLAN signala če je v dometu).. če malo pretiravam, priključiš še webcam, in imaš videokonferenco s frendom preko MSN-ja, medtem ko si na semaforjih na Celovški:)
-nenazadnje če imaš računalnik, imaš vse možnosti odprte - npr. si sprogramiram svoj programček, ki ti bo npr. kazal temperaturo znotraj/zunaj s pomočjo senzorjev priključenih na motherboard ali pa celo priklopim OBD1 računalnik od avta in spremljam parametre mašine
-poleg tega obstajajo že prav luštni frontendi (grafični vmesniki), ki omenjene funckionalnosti počasi združujejo na eno mesto - dostopno z enim klikom

LP
Uroš
PLAYGAME
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 12 Sep 2005, 08:11
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PLAYGAME »

za vse te stvari je idealen pač pc, prekomerno si lahko z njim zadovoljen, pač je stvar okusa, nekdo bi dal velik povdarek na samo internetno zmožnost, priznajmo si vsi, da je gprs pri nas v Slo nekje bogu za hrbtom, da mi ne najde določene ulice žal...še vedno povdrajam: odpreš šipo in se zadereš ?kakooo do tukaj? vse mame dobr vejo in rade povejo, ja pač msn je prekomerno zanimiv, še posebaj, da res kaj čakaš, ne vem pa kako deluje tujina+int recimo na hr, -bluetooth veliko novih avtoradijev ga že ma,pa vseeno, če pa se gremo nekak dokaj pravila stylinga (ne zagovarjam konzol), je pa idealna rešitev (za lepoto) pač določena igralna konzola....v mojem primeru bo Xbox (dolgoobetajoč)...

..vseeno zagovarjam car pc, pa še vedno ostajam na svojem bregu, enako kot (prvi ,zadnji in 4wd pogon),
http://www.playgame.biz
Sponsor for Drag race and Drift!!Slika
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

misliš gps? gprs je sistem prenosa podatkov... in ne... gps je tudi pri nas že zelo natančen...uporabljajo se itak karte od tis-a oz. garmin ma svoje. itak je odvisno kam namontiraš gps antenco... če bo v avtu nekje ti bo lovil mogoče 4 satelite medtem ko ti bo ista zunanja antena zunaj lovila 10+ satelitov.
sicer pa še ena zmožnost : word in excell... eni to dosti uporabljamo in bi včasih blo priročno met to v avtu če rabiš nujno kaj preverit/spremenit...

msn? msn je program ki deluje takoj ko je povezava z internetom... se pravi v končni fazi lahko v tujini kličeš tudi na nevem voljino cifro v slo pa boš mel prenos 9kbs pa 400sit vsaj na minuto :D :D samo v razvitih državah je gprs povsod dosegljiv, v večini pa počasi tudi že umts in pa wlan... tako da zmožnosti je veliko glede povezav...

glede igralnih konzol : so pa omejene z večimi stvarmi... ena je grafični vmesnik, omejenost z prostorom,premalo funkcij, nenadgradljivost,... večina uporablja recmo ps2 samo zaradi igrc in dvdjov... vse to pa lahko imaš tudi v carpc-ju če je dovolj močen...
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

No, zadeve so se premaknile, vožnja v avtu je zopet postala bolj zanimiva (po treh mesecih brez vsega.. tudi brez muzike se ti kar fino zdi, ko slišiš še kaj drugega kot motor:)

CarPC je sestavljen do te mere, da zadeva deluje... torej videospoti, mp3ji, filmi, skratka osnovne funkcije. V kratkem dodam še GPS (če kdo ve za kakšen dober "touchscreen friendly PC software" se priporočam), WLAN, bluetooth, FM, webcam, s tem pa potem zajamem vse funkcionalnosti, ki sem si jih zamislil. LCD je Xenarc 10".

Nekaj fotk:

- ker se ohišje ne vidi, zelo pomembna pa je bila majhnost smo ga naredili kar doma (ohišje nekega starega računalnika, fleksarca in švas aparat:)
Slika

Slika

Slika

- potem je sledilo še ohišje za napajalnik
Slika

- nabere se kar nekaj robe
Slika



Za piko na i dodaš še eno luštno stvarco, ki sliši na ime Powermate (srebrn gumbek za glasnost z modro osvetlitvijo), žrtvuješ nekaj tednov za predelavo sredinske konzole in armature in na koncu izpade nekaj takega \:D/
Slika

LP
Uroš
Zadnjič spremenil urosbe, dne 29 Dec 2006, 10:58, skupaj popravljeno 1 krat.
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

ql, svaka čast :D
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Nice =P~

Uroš, kater Tuner misliš priklopit? Pa ali misliš imet Tv + FM ali samo FM?
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Zaenkrat samo FM (D-Link FM USB). TV tuner če bi ga že izbiral bi se verjetno odločil kar za Terratec Cinergy 600 (PCI kartica), ki ga imam tudi doma, ampak zaenkrat ne čutim potrebe po TV.
Nekdo, ki ima stvar vgrajeno me bo moral prepričati, da se da stvar uštimati tako, da ima dovolj dober signal, da je stvar uporabna. Pri prejšnjem sistemu sem bil že tik pred nabavo ojačevalca signala, ki naj bi ful izboljšal sistem.
andro
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Jun 2005, 13:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andro »

urosbe napisal/-a:Zaenkrat samo FM (D-Link FM USB). TV tuner če bi ga že izbiral bi se verjetno odločil kar za Terratec Cinergy 600 (PCI kartica), ki ga imam tudi doma, ampak zaenkrat ne čutim potrebe po TV.
Nekdo, ki ima stvar vgrajeno me bo moral prepričati, da se da stvar uštimati tako, da ima dovolj dober signal, da je stvar uporabna. Pri prejšnjem sistemu sem bil že tik pred nabavo ojačevalca signala, ki naj bi ful izboljšal sistem.
You go girl :)

Prav lepo je videti robo, ki jo clovek zrihta, kako gre v eno uporabno obliko :)

Moj carpc je trenutno bolj zalosten. Well, caka na avto :)
Bom pa ob priliki se jaz dal kaksno slikco gor, kako pa moj del zaenkrat zgleda.
Trenutna konfiguracija je podobna Urosevi - epia sp13000, dobit moram se mal boljso kisto, ki ima 2x pci lukno - eno rabim za sound blaster xfi xtrememusic (kakor zgleda divja igracka), druga cinergy. Kaksna Travla 137 bo morala bit, le dobit jo moram...

S telim Cinergyjem mam se mal tezave - noben front end, da bi vedel, ne podpira RDS, ki se ga pa jaz ne bi rad odpovedal. Edina uporabna funkcija FM tunerja, za katero jaz vem :)
LP, A.

Slika
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Hudo, se mi dopade =P~

Kje maš pa slot za CD, DVD?
Odgovori