Car PC projekt

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
andro
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Jun 2005, 13:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Car PC projekt

Odgovor Napisal/-a andro »

Lotevam se projekta CarPC - enega delam zase, pol imam pa tudi ze kar nekaj prodanih naprej, ce bo stvar delala dobro :) - zato moram zadevo resno zrihtat.

Ideja gre nekako tako: touchscreen display, montiran v odprtino za radio, zadaj nekje mini PC (Via EPIA plata, verjetno zmontiran v predal pred sovoznika - tukaj bom moral se dimenzije predala videti, a bo sploh dovolj prostora - ampak nov avto, v katerega to gre, pride sele jeseni :( ), za 'standardno' muziko skrbi en Alpine radio, ki ga ze imam, pa ojacevalec pa ostala navlaka.
Iz PCja hocem ven dobiti predvsem navigacijo, ampak vse ostale stvari, ki jih zadevice omogocajo, bodo tudi koristno izkoriscene (DVD/DIVX playback, zaloga MP3 na disku, mogoce bo integrirano tudi s handsfree za mobitel preko bluetooth, dostop do maila na poti, ne da bi za to rabil se kaj posebnega a'la dlancnik ali notebook, zraven je omogocen tudi FM radio in TV tuner, ampak to dvoje verjetno zame ne bo zanimivo, skratka, moznosti je ogromno.

Kar pa iscem, je cimvec informacij. Kaksen softver je pravi? Se da dobiti kaksna dobra navigacija? Kje? ;) Kateri HW se najbolje obnese? Ima ze kdo izkusnje s tem? Karkoli koristnega?
LP, A.

Slika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Rider ti bo znal pomagati če bo hotel...sicer imam en link z bmw foruma pa si malo preberi kaj je naredil človek...

http://forum.bmwslo.com/viewtopic.php?t=4206
Slika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Huh.... Še en pacient :-k joke stari :D Eddy a praviš da bi mal porinli če samo ne spelje :D pa dejmo...

Lej, tega je čist tumač za spisat, tko da sploh ne vem kje naj začnem...

Kar pri displayu.. Ubistvu je katerikoli ki ima TS dober, potem imaš tukaj samo še uzdržljivost, kvaliteta slike,.... Take "malenkosti"... Recimo mojega jebe to da ko sonce dalj časa sveti vanj, rata slika zapečena, tako da bom moral nekje dobiti eno tako mini "roleto" ki jo bom poveznil čez, ostalo je pa čist ql...
Kar se samega Hardware-a tiče nimaš kaj komplicirat, pač plata, ram, disk, grafična, in to drobovje, potem pa dodaš tako kot si napisal aplikacije, recimo BT, GPS, tv tuner... opcij je itak skoraj neomejeno...

Edino ne razumem zakaj bi ti imel še avtoradio vgrajen :-k - en posrednik več skozi katerega bo šel zvok, nič drugega... računalnik ti zna tako ali tako uravnavati glasnost, priklopiš direkt na ojačevalec in to je to - radio je tu samo strošek več!

Software-a imaš pa v izobilju... Recimo: Mediacar, autotouch, centrafuse, mediacruiser, mediaengine, mobile media cnter, neocar media center, pycar, roadrunner...... pa še bi se jih našlo...

Vse te programčke moraš sam sprobat da vidiš kaj res lahko pričakuješ od posameznega in kateri ti najbolj ustreza... Jaz osebno zaenkrat uporabljam Roadrunnerja, ampak bom moral verjetno prešaltat na katerega drugega ker mi ga ne rata shecat da bi mi pognal tv tuner in pa radio, pa MP3-je predvaja preko winampa, kateri pa ne podpira dolby digital :-k ...

Ne smeš pozabiti na napajalnik, ki za v avto ni neka extra simpel zadeva...

Pa še nekaj: Ne dajat compa v sovoznikov predal, v vsakem avtu se najde prazen prostor ki ga lahko izkoristiš, ne pa da zafilaš zelo uporaben prostor!!


To bo to zaenkrat, če te kaj bolj točno zanima pa vprašaj, lahko se tudi kdaj dobiva ali se zapelješ do mene in ti razložim.
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

LCD ze mam 12" touchscreen...
kupit morem se:
-via epia plata,
-napajalnik bom pa jest opusa vzel(usa only se mi zdi), je prav namenski za v avto
-D-link radio tuner
-za GPS bom se premislu
-program morem se sprobat
A bostaja kak program da se lahko na renaultov racunalnik priklopis, kar recimo pri RRju lahk OBD2(za honde)
Sanjski moski :D

Slika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

12" huh \:D/

obd2 je standard priklop, samo monektorji se razlikujejo od firme do firme, protokol je pa isti, rabiš pač samo program ki ustreza tvojemu avtomobilu (firmi)
andro
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Jun 2005, 13:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andro »

Rider, hvala ti za porivanje :-)
U bistvu, sam PC mi ne dela nobenih tezav (morda se mal pozna tudi to, da ze dolga leta delam v tem fohu :-) ), vkljucno z napajalnikom (moja ideja je M1-ATX varianta - http://www.mp3car.com/store/product_inf ... ucts_id=67 - vsec mi je 6-24v, pa ljudje ga kar hvalijo.
Najbolj me DEJANSKO matra pa display - katerega ti uporabljas? Je zadeva dovolj dobro vidna podnevi v soncnem vremenu?

Radio itak ze imam, vreden je skoraj toliko kot cel tale projekt, pa mi ga je mal skoda prasit na policah :) pa mogoce ob cist vsaki priliki tudi ne bi laufal PCja (ceprav si predstavljam, da bo moje mnenje lahko, ko bo enkrat zadeva zmontirana, postalo drugacno).

Od front endov mi je na prvi pogled Centrafuse morda se najbolj vsec, ampak nisem pa se preprican. A je kaj pametnega tudi na linuxu? Slisi se, da naj bi se dalo tako narediti sistem precej bolj stabilen in hitrejsi, ceprav je moj problem seveda ta, da v linuxu nisem ravno doma.

Drugace pa, ja, khm, moja ideja je bila ravno sovoznikov predal :) druga alternativa pa zadaj v kufru poleg ojacevalca. Pa saj verjetno bo DEJANSKO ta zmagala.

Iscem sam se dober GPS softver, ki bi po moznosti podpiral tudi navigacijo po Sloveniji, vsaj toliko, da lahko zadevo sprobam ;) No, saj za Destinatorja pravijo, da naj bi spomladi bil na voljo tudi s Slo mapo...

Jaz vecino svojih zivih dni prezivim v Trzinu (pa, jebi ga, sluzba), tako da konec koncev do Prevoj niti nimam tako veliko, ce ni ravno guzve cez Trojane ;) tako da morda bi me ob priliki zadeva kar zanimala...
LP, A.

Slika
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

edini (dobro ni edini je pa edini ki se ga da kupiti v prosti prodaji) program ki že ima slo karte je adriaroute od garmina. so tud ostali (eno testno verzijo mamo tud v matkinem MLju) sam večino vsi uporabljajo karte od geodetske uprave (take karte kot so recmo v tis imeniku). garmin ima svoje če se ne motim. sicer je res da si če si v temu fohu kokr si reku tud sam nardiš karte(predelaš že obstoječe) ampak bo natančnost slabša. ;)
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Malo poglej po forumu za ta M1-ATX... http://www.mp3car.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=11

Baje naj nebi bil najboljši nakup [-X

Jaz imam Newvision lcd, praktično je isti kot lilliput (pa črevesju je skoraj identičen), je pa malo težav v sončnem vremenu z vidljivostjo...

Glede linux-a tudi jaz ne vem ničesar, trdijo pa res da zna bit sistem izredno bolj stabilen kot microsoft, samo potem je vprašljivost software-a, kaj je kompatibolno s čim in tako naprej...



Aja pa za v Prevoje ne rabiš it čez Trojane če greš iz Trzina :-s :D
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

No super, da se je tudi na tem forumu sprožila debata o tem (da bomo lahko delili izkušnje:)
Jaz sem dal en CarPC projekt že mimo. Če na hitro povem, kar sem se naučil:
LCD:
-je bil 7" touchscreen z vgrajenim tv tunerjem
KONFIGURACIJA COMP-a:
- Asus mATX plata z vgrajeno grafiko, zvočno in 915G chipsetom
- Celeron 2.6
- 256 MB RAM
- 80 GB disk
- WLAN 54g USB ključek
- Bluetooth USB adapter
- pretvornik 12V-220V 300W

Najprej nekaj besed o konfiguraciji... le ta je bila tako močna, da je kljub vgrajeni grafični kartici zadovoljivo poganjala Need For Speed Underground II, za ostale stvari je bila pa tako ali tako še premočna. Tukaj se pokaže tudi "slabost", saj je bila poraba take konfiuracije cca 12A oz. v špicah še več, torej ne vem če smo 2 uri gledali videospote ali driftali z NFSU2 pa je voltaža padla pod 11V, kar je posledično pomenilo shutdown (pretvornik je imel zaščito, da se ti ne sprazne akumulator, če pade napetost pod 11V).
Disk sem rešil tako, da sem ga "objel" z gumijastimi nosilci, tako je praktično visel v zraku in bil gibljiv. Kljub stršanim amortizerjem ni bilo nobenega problema glede lukenj.
WLAN se izkaže za zelo uporabno zadevco... se pripeljem domov, parkiram avto in iz domačega računalnika, kjer so se čez dan zdownloadali trije novi videospoti, le-te prenesem na računalnik v avtu (brezžično preko wlan-a seveda). Ali pa se pripeljem pred firmo, kjer imamo prav tako brezžično omrežje, "ujamem" signal in na hitro še emaile pogledam. Če sem pa nekje na poti, kjer wlan signala ni, se pa preko bluetooth povežem na telefon in si preko GPRS-a prav tako na internetu. Nenazadnje je bilo zelo zanimivo, ko sem za foro dodal v avto še kamerco in se preko MSNja pogovarjal preko videokonference (folku ni blo jasno kako... jaz v avtu vozim, on mene gleda :D )

Kar se tiče LCDja, sem bil zadovoljen, le tega nisem vedel, da je praktično pri vseh (pa ne glede na to, ali gre za Lilliput oz. Newision ali pa Xenarc) zadeva na direktni sončni svetlobi zelo slabo vidna. Ponoči odlično, podnevi v oblačnem vremenu zadovoljivo, v sončnem pa zelo bogo (res pa je, da imam svetlo usnje na sedežih in že če sem dal temno jakno čez, je bila stvar veliko bolj vidljiva). Potem sem raziskoval, kateri podatek je tisti, ki je pomemben, kako je LCD viden v sončni svetlobi in sem ugotovil, da gre za enoto NITS. Lilliput oz. Newision, Xenarc itd. so deklarirani z 400 NITS, če dodaš še touchscreen se le ta zmanjša na cca 280-300 NITS. Potem sem raziskoval, kje bi sploh dobil kakšen monitor z "boljšo" svetilnostjo. Po drugi strani sem imel pa še željo, da bi bilo vse skupaj še malenkost večje (torej 10.4" kolikor je max velikost, da bi ga še lahko "upasal" v armaturo).
In sledili so dnevi, tedni... iskanja in pogovarjanja z ljudmi čez lužo in nenazadnje sem ugotovil, da je neka firma z imenom Albright proizvajala 800 NITS LCDje, vendar zgolj LCD panele, ostalo kot je kontroler ipd. pa si si moral sam zrihtat in sestavit. Namenjeni so bili kakšnim kioskom itd. Vendar jih danes ni več možno dobiti, ker je firma propadla, vsake toliko časa se pa pojavi kakšen na ebayu, ampak ne po nizki ceni. Jaz sem imel srečo, saj sem našel nekoga, ki mi ga je zrihtal. In to nekdo, ki ima doma v avtu 1400 NITS display, ne vem kje ga je dobil, rekel je le, da ta zadeva pa nič več normalna, saj ima tako močno svetilnost, da te ponoči bolijo oči, notranjost avta pa je osvetljena, kot bi imel 150W žarnico prižgano. Za vidljivost na direktni sončni svetlobi zadostuje 800 NITS.

Kar se tiče TV signala, je zadeva neuporabna brez dodatnega ojačevalca. Tudi če stojiš na mestu je signal tako šibak, da ni za gledat. Ojačevalci se dobijo po par tisočakov, vendar do tukaj nisem prišel.

Za piko na i sem si zmontiral še rear view kamerco, torej ko preklopim v "rikverc", se kamerca prižge in na LCDju imam sliko, kaj je za avtom (zlo uporabno če imaš avto tako nizek kot jaz in parkiraš vzvratno do robnika.. zadevo lahko oceniš na centimeter natančno, ane Thomas?:)



LCD zaenkrat še čakam, upam da ga dobim v roku kakšnih dveh tednov, da potem preizkusimo, kaj v praksi pomeni "viden na direktni sončni svetlobi". Računalnik sem pa prav tako prodal in nabavil Via Epia SP, torej plata, ki pokuri minimalno, po dimenzijah je kot škatlica za CD (12x12cm), s svojimi 1.3 GHz pa zadovoljivo poganja vse programčke kar jih rabim (res pa da kakšnih igric like NFSU2 ne bomo igrali), razen če dobim kakšno hudo grafiko, ki jo lahko vtaknem v PCI režo). Tej novi konfiguraciji bom dodal tudi FM tuner, signal zvoka speljal direktno na ojačevalce, tako da se bom tudi radia znebil. Čakamo pa tudi kakšen cool GPS software s pokritostjo Slovenije (Destinator baje testira SLO mape, naj bi bile vsak čas na voljo). Upam, da je kaj resnice na tem. Novo konfiguracijo bo pa poganjal napajalnik OPUS 150W.



Za konec bi pa povedal še to... ko enkrat imaš CarPC, se zelo težko ločiš od njega. Jaz sem sedaj brez cca 2 meseca in je pravi dolgčas v avtu:)

LP
Uroš
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Kok te pa pride na koncu tak srednje dobr carpc?
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Cene računalnikov malo poglej po netu... pač računalnik kot računalnik, s tem da ne rabiš ohišja oz. napajalnika, zraven prištej še dodatne aplikacije kot so BT, TV tuner, GPS, .... pač kar se zmisliš...

TS LCD-ji imajo cene od 70-80K sit na gor...

Potem pa rabiš še napajalnik za katerega pa ne vem cen... Mene je prišel par jurjev ker sem ga sam sestavil iz enih napajalnih modulov ki sem jih naročil iz USA kot sample...

Če se želiš losat radia pa rabiš potem še ojačevalec... tudi tukaj je cena odvisna od tega kaj hočeš....


Za primerjavo:

TS LCD: 72K sit,
1,2GHz intel Celeron, 256Mb ram, 40Gb HD, ATI Rage2 (ni cene, ker sem ga imel doma viška) :D
BT umesnik: 4K sit
Amp Phase linear 1,2KWs : 120000 (toliko je bil ko sem ga kupil cca 3 leta nazaj)
Velocity sprednji sistem (65W RMS) : 45K sit (pred 3 leti)
MTX Zadnji sistem : 10K sit (rabljeno)
MACAUDIO 8" SUB (2 kosa) cca 120W RMS : 15K sit (Rabljeno)
Napajalnik : 2K sit (pač dodatki ki sem jih moral dati zraven modulov),
Tukaj dodaj še ceno za kable pa boš približno videl kje si...

Lahko pa še uroš napiše kake cene za primerjavo, če hoče...
daewoo_rugby
Profesionalni vrvovlek
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Nov 2004, 15:35
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a daewoo_rugby »

tole me je čist navdušl :Dhehe
zdj jst ne vem napisu bom računalnik ki ga imam, men ne pove kej preveč. Rider midva sva se že neki pogovarjala :D pa bom dal na kup da vidim kako pa kaj :D če se da komu s tem ukvarjat ;D

evo dobesedno prepisan račun :D

NAZIV:---------------------------------------------MODEL:

ASUS, Nforce2-S,socket-A, 5xPCI,AGP---------A7N8X-X
8x,6xUSB 2.0,SB,3xDDR,LAN 10/100

MAXTOR,ATA133, 7200RPM----------------------60GB

DDR, 333MHZ--------------------------------------512MB PC2700

avdio kabli za cd enoto

kabli, ata 100--------------------------------------IDE 80 žilni

ATI, TV-OUT---------------------------------------RADEON 9000
------------------------------------------------------64MB DDR

AMD, hladilnik+ nalepka--------------------------XP 2000+ BOX

ASUS, 16X40---------------------------------------DVD E616 RETAIL

ALPS, FDD 1,44------------------------------------1,44 3.5

evo to so podatki od računalnika jst ne vem kaj je uporabnga zato sem kar vse napisu, me pa zanima se da to kej uporabt če bi jst hotu ta projekt spelat.

V avtu mam pa še (če je kej uporabno): :D

Avtoradio alpine

spreden sistem: pioneer TS-M7PRS 17cm in pa visokotonce

Zaden sistem: infinity 6502i 13ke

Woofer ter ojačevalc za woofer magnat dvokanalc.

mam pa še tubo če kdo kupi in pa macavdio zvočnike 20ke, pa DVD pekač (nerabljen)

evo to je to, rider in ostali če se vam da še napisat kaj še rabim kolk denarja še in kej priporočil, če se mi sploh splača delat prosim povejte :D

lep pozdrav

profesionalna vrvovlečna cipa RUGBY :D
SlikaSlikaSlika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Rugby, ne verjameš ti meni a? :-° :D :-° :D

Ti se moraš najprej odločit a boš radio pustil notri al ne... Če ga ne boš pustil notri boš rabil še en ojačevalec, pa še napajalnik za računalnik rabiš... pa LCD... Lahko da sem zdaj še kaj pozabil- malo prezgodnja ura :-s :D :D :D
andro
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Jun 2005, 13:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andro »

Rider napisal/-a:Malo poglej po forumu za ta M1-ATX... http://www.mp3car.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=11

Baje naj nebi bil najboljši nakup [-X
To sem tudi videl, ja, ampak gledam tako - idealnega, ki ne bi imel nobenih tezav, ni. Tudi nad Opusom so se ljudje pritozevali, bi pa rekel, da ce se zavedas omejitev, pol ni takega problema ;) - no, upam :)
Ce pa ima kdo kaksne boljse ideje, pa kar na plano z njimi.
Jaz imam Newvision lcd, praktično je isti kot lilliput (pa črevesju je skoraj identičen), je pa malo težav v sončnem vremenu z vidljivostjo...
Tole bi pa clovek res videl v zivo, da bi si znal predstavljat :)
Aja pa za v Prevoje ne rabiš it čez Trojane če greš iz Trzina :-s :D
Vem, da ni treba it *cez* Trojane. Ampak ce je guzva proti Trojanam, se tudi zabase, to sem mislil :)
LP, A.

Slika
andro
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Jun 2005, 13:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andro »

urosbe napisal/-a:No super, da se je tudi na tem forumu sprožila debata o tem (da bomo lahko delili izkušnje:)
Jaz sem dal en CarPC projekt že mimo. Če na hitro povem, kar sem se naučil:
LCD:
-je bil 7" touchscreen z vgrajenim tv tunerjem
KONFIGURACIJA COMP-a:
- Asus mATX plata z vgrajeno grafiko, zvočno in 915G chipsetom
- Celeron 2.6
- 256 MB RAM
- 80 GB disk
- WLAN 54g USB ključek
- Bluetooth USB adapter
- pretvornik 12V-220V 300W
Sam ne mi kaksne slabe reklame delat, da je bilo kaj narobe s konfiguracijo :D
Kar se tiče LCDja, sem bil zadovoljen, le tega nisem vedel, da je praktično pri vseh (pa ne glede na to, ali gre za Lilliput oz. Newision ali pa Xenarc) zadeva na direktni sončni svetlobi zelo slabo vidna. Ponoči odlično, podnevi v oblačnem vremenu zadovoljivo, v sončnem pa zelo bogo (res pa je, da imam svetlo usnje na sedežih in že če sem dal temno jakno čez, je bila stvar veliko bolj vidljiva).
Hm, lahko sklepam torej, da glede na to, da bodo v avtu crni sedezi, ne bi smelo biti toliko tezav?
Potem sem raziskoval, kateri podatek je tisti, ki je pomemben, kako je LCD viden v sončni svetlobi in sem ugotovil, da gre za enoto NITS. Lilliput oz. Newision, Xenarc itd. so deklarirani z 400 NITS, če dodaš še touchscreen se le ta zmanjša na cca 280-300 NITS. Potem sem raziskoval, kje bi sploh dobil kakšen monitor z "boljšo" svetilnostjo. Po drugi strani sem imel pa še željo, da bi bilo vse skupaj še malenkost večje (torej 10.4" kolikor je max velikost, da bi ga še lahko "upasal" v armaturo).
Saj to verjetno ves, da nits = cd/m2 (torej svetilnost, ki je itak deklarirana pri (prakticno) vsakem monitorju) - da ne bo pri komu zmesnjave kaj je to zaena mera...
LCD zaenkrat še čakam, upam da ga dobim v roku kakšnih dveh tednov, da potem preizkusimo, kaj v praksi pomeni "viden na direktni sončni svetlobi". Računalnik sem pa prav tako prodal in nabavil Via Epia SP, torej plata, ki pokuri minimalno, po dimenzijah je kot škatlica za CD (12x12cm),
...
Tukaj samo toliko, da se ne bos zaj*, ko kaj racunas. Via Epia je Micro ITX dimenzije 17x17 (12x12 je samo ena njihova plata, ki je Nano ITX, in to ni tvoja :) )
Za konec bi pa povedal še to... ko enkrat imaš CarPC, se zelo težko ločiš od njega. Jaz sem sedaj brez cca 2 meseca in je pravi dolgčas v avtu:)
Hmnja, saj meni si ga samo enkrat pokazal, pa sem ze zacel nekje v koticku mozganov razmisljat o tem ;)
LP, A.

Slika
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Pa res, moja napaka... Via plata je velika 17x17cm, še vedno nekje na velikosti škatlice CDja oz. mogoče malenkost večja.. majhna v glavnem:)

Tista konfiguracija s Celeronom 2.6 je delala odlično, pa še vedno deluje, vendar za druge namene (sedaj je doma), edino ta slabost se je izkazala, da je bila prepožrešna za moj 65Ah akumulator. Bo pa zato Via Epia odpravila to slabost:)

NITS - cd/m2, tega pa nisem vedel, vzeto na znanje:)

LP
Uroš
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Še nekaj glede napajalnika... če pogledaš na www.mp3car.com boš opazil da se teme glede crkovanja M1-atx začnejo takrat ko je začelo ratvat toplo... opus pa vsake toliko pade na tapeto... se pravi se M1 pregreva očitno ali pa fantje nimajo dobro rešenega hlajenja...
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Če boš imel kakšno željo še po TV/FM tunerju, imam doma podobno grafično kartico za prodat, le da je ALL IN WONDER, torej
ATI RADEON 9000 64 MB ALL IN WONDER (na AGP vodilu seveda).

LP
Uroš
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Prav zanimivo je tole prebirat,mogoče tud mene tole čaka,ampak šele čez zimo,da mi ne bo dolgčas.Do takrat se bo pa že kr lepo materijala in informacij nabralo,da se bo lahko kej naredil O:)

Še to,kako rešite težavo z ohišjem samim,ga sami naredite al kako?
CLIO 172 SPORT
daewoo_rugby
Profesionalni vrvovlek
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Nov 2004, 15:35
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a daewoo_rugby »

kako pa zadeva pozim deluje?? ko je mraz??
SlikaSlikaSlika
Odgovori