Vžig in predvžig???

Danes brez tega ne gre...
Odgovori
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Vžig in predvžig???

Odgovor Napisal/-a Slide »

A mi lahko nekdo PROSIM LEPO prevede v "strokovni jezik" od prve do šeste vrstice...skratka tisto kar se vžiga tiče, da ne bom ravno debil izpadu ko bom reku mehaniku naj nastavi "vžig prednost" :nene , vem da je to predvžig, saj je ne? Sam tok da bom ziher, pa če mi poveste kaj pomeni tisti "°engine"?

Slika
Zadnjič spremenil Slide, dne 10 Jun 2005, 18:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Engine/rpm: 24/3000 pomeni, da je treba vžig nastaviti na 24 stopinj pred zgornjo točko(BTDC = before top dead center. Tista črtica na sredini).

Druga vrstica pomoje pomeni alternative za 95 in 98 okratnski unleaded bencin.
High on LSD
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

torej če bom tankal 95, mora nastavit vžig 19° pri 3000 obratih
predvžig pa 13-22 stopinj pri 1500
20-26 stopinjpri 2000
in 22-28 stopinj pri 3000 vrtljajih
če je ignition advance check predvžig...če ni, kaj potem je to zaen skret 8-[

Oboje brez vakuuma...kaj pa to hudiča pomeni brez vakuuma...ker hočem da je naštelan avto u nulo :student :kij
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Slide napisal/-a:torej če bom tankal 95, mora nastavit vžig 19° pri 3000 obratih
predvžig pa 13-22 stopinj pri 1500
20-26 stopinjpri 2000
in 22-28 stopinj pri 3000 vrtljajih
če je ignition advance check predvžig...če ni, kaj potem je to zaen skret 8-[

Oboje brez vakuuma...kaj pa to hudiča pomeni brez vakuuma...ker hočem da je naštelan avto u nulo :student :kij
Ti pelji k mehaniku in mu reci, naj ti nastima predvzig. Ce je dober, bo to vse vedel, ce pa ni, pa drugam pelji. Dobri mehaniki najlazje prenasajo mlade pametnjakovice, k jim razlagajo, kako naj svoj posel opravljajo in uspejo zblefirati dva stavka s stirimi strokovnimi besedami.

Komaj cakajo.

/jan
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

1.8T napisal/-a:
Slide napisal/-a:torej če bom tankal 95, mora nastavit vžig 19° pri 3000 obratih
predvžig pa 13-22 stopinj pri 1500
20-26 stopinjpri 2000
in 22-28 stopinj pri 3000 vrtljajih
če je ignition advance check predvžig...če ni, kaj potem je to zaen skret 8-[

Oboje brez vakuuma...kaj pa to hudiča pomeni brez vakuuma...ker hočem da je naštelan avto u nulo :student :kij
Ti pelji k mehaniku in mu reci, naj ti nastima predvzig. Ce je dober, bo to vse vedel, ce pa ni, pa drugam pelji. Dobri mehaniki najlazje prenasajo mlade pametnjakovice, k jim razlagajo, kako naj svoj posel opravljajo in uspejo zblefirati dva stavka s stirimi strokovnimi besedami.

Komaj cakajo.

/jan
Nočem mu pamet solit, samo hočem da je vse nastavljeno tako kot je treba, tako kot naj bi blo s tovarne...zato še nisem mlad pametnjakovič ampak ljubitelj svojega vozila...je pa od fotra kolega, tko da me je do sedaj poslušal če sem izrazil kakšno željo...samo če pa ne znam povedat, me pa najbrž res ne bo... :-s
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Slide napisal/-a: Nočem mu pamet solit, samo hočem da je vse nastavljeno tako kot je treba, tako kot naj bi blo s tovarne...zato še nisem mlad pametnjakovič ampak ljubitelj svojega vozila...je pa od fotra kolega, tko da me je do sedaj poslušal če sem izrazil kakšno željo...samo če pa ne znam povedat, me pa najbrž res ne bo... :-s
Potem pa sprintaj podatke in mu jih pokazi, pa naj tako zadeve nastavi. Ce si jih ne bo znal raztolmaciti, potem bi razmislil, ali je to zares tapravi clovek, da mi nastavlja predvzig in sari okrog masine.

/jan
Odgovori