Kdaj zamenjati disk

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Kdaj zamenjati disk

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Dobr dan.

Zanima me kdaj morm zamenjat diske. Trenutni so gor že 96000km in majo robeka prav lepega že. Tam, milimeter, dva... Se pravi spredej iz tiste strani ko gledam... So pa prisilno hlajeni (dvojni).

Čist informativno me zanima, ker itak mislem menjat - kako veš, da je disk že nevarn...

Hvala na odgovoru 8-[
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Na disku je napisan minimum v mm. Potem pa izmeriš pa je. Če se hočeš držati pravil. Ampak se mi zdi, da bi lahko kakšen mm manj še brez problemov zdržal.
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

disk menjas, ce je znucan cez mero, ce ima odrgnine in rajse ali pa ce je zvit.

V vseh nastetih primerih menjaj. Popravljanje diskov je za stare ateje in nedeljske voznike.

/jan
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

1.8T napisal/-a:disk menjas, ce je znucan cez mero, ce ima odrgnine in rajse ali pa ce je zvit.

V vseh nastetih primerih menjaj. Popravljanje diskov je za stare ateje in nedeljske voznike.

/jan
Diska ne mislim popravlat/stružit. Kupil bom nove (sprednje,zadnji so novi)

Zanima me katere mi priporočate in okvirno ceno. Osebno gledam tele od pro-cara EBC - narezani pa naluknani, zlate barve...

Kaj mislite o OMP, al pa če še kej drugega obstaja.. Preferiram naluknjane prasice, pa kvalitetne.. Do 50 jurjev an. (sam diske rabm, nč ploščic) (lukne zarad stylinga)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

Pugi napisal/-a:
1.8T napisal/-a:disk menjas, ce je znucan cez mero, ce ima odrgnine in rajse ali pa ce je zvit.

V vseh nastetih primerih menjaj. Popravljanje diskov je za stare ateje in nedeljske voznike.

/jan
Diska ne mislim popravlat/stružit. Kupil bom nove (sprednje,zadnji so novi)

Zanima me katere mi priporočate in okvirno ceno. Osebno gledam tele od pro-cara EBC - narezani pa naluknani, zlate barve...

Kaj mislite o OMP, al pa če še kej drugega obstaja.. Preferiram naluknjane prasice, pa kvalitetne.. Do 50 jurjev an. (sam diske rabm, nč ploščic) (lukne zarad stylinga)



Ploščice tut rabš zamenat ob menjavi diskov...ker so se tastare oblikovale po tastarih diskih...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

super98 napisal/-a:
Pugi napisal/-a:
1.8T napisal/-a:disk menjas, ce je znucan cez mero, ce ima odrgnine in rajse ali pa ce je zvit.

V vseh nastetih primerih menjaj. Popravljanje diskov je za stare ateje in nedeljske voznike.

/jan
Diska ne mislim popravlat/stružit. Kupil bom nove (sprednje,zadnji so novi)

Zanima me katere mi priporočate in okvirno ceno. Osebno gledam tele od pro-cara EBC - narezani pa naluknani, zlate barve...

Kaj mislite o OMP, al pa če še kej drugega obstaja.. Preferiram naluknjane prasice, pa kvalitetne.. Do 50 jurjev an. (sam diske rabm, nč ploščic) (lukne zarad stylinga)



Ploščice tut rabš zamenat ob menjavi diskov...ker so se tastare oblikovale po tastarih diskih...
Nope, to pa mislm da bomo postružli, da to pa ni treba... Sploh pa ne vem kako bi lahko bile oblikovane... Bom šu ene parkat fest zabremzat..

A se bom ubu?
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Not a good idea pugi [-X

Ploščice so potrošn material \:D/
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Malecky napisal/-a:Not a good idea pugi [-X

Ploščice so potrošn material \:D/
Hvala za opozorilo, itak me boli kuraz za bremze, prej sem skištal prej se mi nau treba učit več, ker mam že vsega povn kuratz.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

oblikovane so po disku. se pravi če so utori na disku so tud na ploščicah. in ko daš to na nov disk ki je raven in ni utora ploščica ne bremza z vso površino.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Eh to pa mislm da se bo že uneslo, sj te utori so res mikroskopski... Bom kuj šu zbrusit, sj ko novo plato daš tud ne leži čist na disku...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

če majo diski precej robu pa če boš zamenju samo ploščice so bodo le te kar hitro obrabile oz. od začetka ne bo kaj bogsigavedi prijelo ker zaradi robu ne bodo sedli.

drugač pa najboljš da en pogleda,pa zamenjaš vse skup (diske, ploščice,fajn spucaš čeljusti,namažeš vodila vržeš skup,ene 800km bolj nežno zaviraš,ker če boš od začetka diske pregrel pol je konc in to je to)
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ploščice mam stare 7000km... Pizda pa nam zdj spet ploščic menal če so še za 60000km... Prejšne so mi držale 90k.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

drgač pa te ploščiče mej do konca pa pol vse komplet zamenjaj k itak bodo diski še tolk zdržal....ubistvu nared kakor misliš da se ti najbolj zdi
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
JOYride
Pejnourt
Prispevkov: 4
Pridružen: 14 Mar 2005, 09:25

Odgovor Napisal/-a JOYride »

Js bom zdele menjou ze cist zvite diske in ploscice. Ce pr hitrosti n ad 100kmh zabremzam mi avto kr prestavlat zacne :-s
A ma kdo izkusnje s Sinter zadevami? Baje nej bi ble kr kul.
Slika Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Naredu bom tkole...

Ploščice so nove, 7000km majo, so pa od peugeot sporta, tko da so kr value...

Diski so original še in majo za sabo skor 100 čukov kmjev. So lepo enakomerno zrabljeni brez lukenj ali prask, torej so tud ploščice vredu.

Zamenjal bom diske, potem bom pa kak tedn po jajcih vozu, da se ploščice lepo uležejo gor. Upam da se nam razčefukal.

Hvala za komentarje ;)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Diske se menja, ko so pretanki ali pa ko zgnijejo vmes med obema ploščama. Priporočljivo jih je stružiti, če se menja ploščice da lepše nalegajo. Struži se jih, če so zviti, čeprav je problem tresenja ponavadi drugje (pesto, podvozje, voznik :)) Če se predvideva, da ne bodo preživeli naslednjih ploščic se jih menja. Pri različnih znamkah preživijo različno, npr. pri Ladi grejo bp 300.000 in x menjav ploščic, pri novih Fordih lahko dajo ene ploščice čez 5 diskov (malo so zamešali 8-[ ) ponavadi pa eni diski zdržijo dvoje ploščice ali 100-150kkm.


Pugi, lahko daš stare ploščice, to samo ni priporočljivo, da se normalni ljudje ne vračajo na servis z čudnimi vprašanji. Če disk ni res čudno valovit ne bo problema. Ti vozi normalno, verjetno boš neko kratko obdobje čutil, da malo manj prime. Nekaj časa bodo rabile, da se uležejo potem bo pa delalo normalno. Seveda če hočeš imeti avto 110% v nulo tega ne delati, če te pa zgoraj naštete stvari ne motijo pa ni problema.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Avto bo 110% v nulo nekje konec aprila, ko bodo zmontirane vse ojačitve, razširitve, odbijači,... Pa homolomo seveda :D

Do takrat je zadeva lahko na testiranju - sj se bodo pomoje ploščice ulegle po kakem tednu ali dveh..
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

Ja jst k sm menov diske sm to vrjanto ubrov sepravi stare ploscice ,pa mi tud priblizn ni bila usec,ker bremze niso niti po cc enem tednu dobr prjele pa se kr dosti vozm takrat sm se sam vsak dan v vrhniko voz,nevem jst tega puglc na tvojem mestu nebi naredu,financno gledano je pa bolj racionalno,sam pol jih res lepo zbrus da bojo lepe in ne v kajlo!!!Sam moje mnenje,nebit hud,da me maus oil s hokejko ganjov po besnc!! :D :D :D :D :D
NO LIMIT!!
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

Tud jaz sem zamenjal spredi diske,s tem da nisem skrtal pri ploscicah.Sem kupil nove.
Samo 1x sem obdrzal stare pa so sle v 3 dneh (pozgale) pa se disk ti nacnejo!

Pugi bemo ne bot no tko skrt :D :D
Slika
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

U matr...kako pa vi bremzate ? Men so zadnje ploščice zrdržale cca 9000km. A je z mano kej narobe al so ploščice čudne ?
High on LSD
Odgovori