Kromiranje izpušnih kolektorjev

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Odgovori
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Kromiranje izpušnih kolektorjev

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Te dni enkrat dobim nove železne izpušne kolektorje in bi jih rad dal pokromat. Nekateri pravijo, da to ni pametno, ker se baje krom odlušči. A kdo kaj ve, kako je s tem?
Ali obstaja kakšna druga varianta v SLO, recimo da bi jih dal v keramiko (ceramic coated), ki je baje boljša ampak nihče ne ve, kje v SLO bi se dalo to narediti.

Hvala.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

A ti bi se šajnu! [-X Če ne bo šlo, boš pa iz nerjavečega zašvasov. :D Verjetno bo problem, ker je tam precej toplo, pa material orenk razteguje, krom je pa bolj trd kot ne.
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jah dobr, sam kako pa potem to drugi delajo. Sej folk ma velik te pokromane kolektorje pa dobr drži baje.
Samo baje ni dobro, če je samo normalno pokromano ampak mora bit nekako drugače. Jest se na te postopke ne spoznam. Amerikanci dost prakticirjao varianto ceramic coated, ki je baje boljša.
A kdo ve, kje v SLO bi se dalo dat ceramic coated varianto narest?
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
modriDIRKAC
Dragster
Prispevkov: 88
Pridružen: 13 Okt 2004, 16:10
Kraj: Kranj Mavčiče

Odgovor Napisal/-a modriDIRKAC »

tomos E 90 je mel pokroman cel auspuh pa nisem šeu lajfu vidu da bi se kšn olušu...edin tak lep modro vijolčen rata.....kakor vem je chrom veliko bolj odporen na temp kakor sam želez
tko da s tem neb smel bit težav


GALMA D.O.O. GALVANIZACIJA
VIII. ULICA 8
1235 RADOMLJE
(01) 722 71 10

evo poklič pa vpraš... sm jaz ponavad nosm kromat....so ful prjazni pa kul nardijo
prva prestava je za okras...druga pa kople....
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Kokr sm jst slisu se krom kr dobr obdrzi sam mora bit lepo narejen na cisto in dobro pripravljeno podlago pol se pa res dobr obnese.

LP PiLLLe
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

TNX.

Za GAlmo sem že slišal ja in bom verjetno kar tja peljal vseskup.
Prej mi mora edin še Jemc navarit not une navoje za lambda sonde.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

ko boš pa vse pošlihtu, pa prosim sporoč kolk te je koštal kromiranje kolektorja! lahko tudi na PM!
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Pa saj takole tudi ne bi bilo slabo Slika
Slika
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

Dvomim da ti bo drzalo kromiranje :-°
Usaj notr pomoje najbolj ne.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

monster_d napisal/-a:Dvomim da ti bo drzalo kromiranje :-°
Usaj notr pomoje najbolj ne.
dvomim da so kolektorji tudi znotraj kromirani...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Itak se gre za zunej, kdo bi hotu to kromirat od znotrej... Da bi blo kao bl gladko??
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Pugi napisal/-a:Itak se gre za zunej, kdo bi hotu to kromirat od znotrej... Da bi blo kao bl gladko??
ubistvu ni slaba ideja....pretočnost plinov bi bila ziher bolj tekoča....vendar se noben pomoje ne bi spravil to počet zaradi same zahtevnosti dela...
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Eddy napisal/-a:
Pugi napisal/-a:Itak se gre za zunej, kdo bi hotu to kromirat od znotrej... Da bi blo kao bl gladko??
ubistvu ni slaba ideja....pretočnost plinov bi bila ziher bolj tekoča....vendar se noben pomoje ne bi spravil to počet zaradi same zahtevnosti dela...
Sicer nism čist do jaja seznanjen s postopkom, a glede na to da gre za elektofukizacijo pizdarije na kurcerektor, bi reku, da sploh ni tolk razlike a daš not al pa ven ta kromc... Kapa vem, tisto je pa res o pretočnosti, samo kake res bistvene razlike bi pa težko dosegli...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

zahtevnost dela v obeh primerih (kromiranje zunanje strani ali pa kromiranje notranje in zunanje strani) je enaka! kovine se kromira z metodo elektro galvanizacije ali s potapljanjem predmetov v raztaljeno kovino! torej se v obeh primerih potopi predmet v bazen! razlika nastane le v pripravi samege predmeta na kromiranje (premet mora biti zelo dobro očišče, odstranjena mora biti rja...), torej v primeru, da poleg zunanjosti kolektorja želiš kromnirati tudi notranjost, je potrebno notranjo steno kolektorja dodobra zbrusiti in očistiti, kar ti pa vzame precej časa in živcev!
tuningcar
car Lazar
Prispevkov: 36
Pridružen: 22 Okt 2004, 16:41
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tuningcar »

Ojla...

Zup a ves kdo ti lahk kromira kolektorcek sam kako bo pa ne vem (men je vlecno kluko skromirov in mi je racunal 2k sit - mal na svero). Ce stancarja obvladas al pa Kralj Sašota - bratranec od Božota, v bistvu skoraj moj sosed. In on enega obvlada.

ps, sam je pa res da ne vem kako kakovostno bi to naredil, ceprav se meni bunka orenk šajna:)

LP,Sandi
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Hehe, kluka tuning :D:

Ja če se ti zadeva ni olušila ko si priklopil šlepar, potem je že neki na tem.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Odgovori