Izpušni kolektor by Hemyngway

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

orbit napisal/-a:
hemingway napisal/-a:Imam obcutek da neki dvomte v mene
ahkje pa; si marbit prvi v temu!? ..upaš potem zvagat ga?
Ne kapiram. A lahko razložiš kaj si mislil s tem postom?
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

hemingway napisal/-a:Imam obcutek da neki dvomte v mene :-s


eni so fovš kolega!!! :-$ :-$ :^o vrjem
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
orbit
100ti član foruma
Prispevkov: 95
Pridružen: 29 Okt 2004, 17:43
Kraj: ORIGINAL SLO.

Odgovor Napisal/-a orbit »

_BANDIT_ napisal/-a: Ne kapiram. A lahko razložiš kaj si mislil s tem postom?
mislil sem rečt, da je dober(da ne dvomim), ker se je lotil s tem in da je prvi, ki je pokazal svojo umetnijo javno tut; bo sedaj bolj razumljivo? Jaz vse to cenm, če se človk uspe izrazit tist kar vid, da lahko nardi =;
Humani Orbit
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

hemy ti sestavi, gor dej,pa pol povej kako je.

jst zase delam kolektor, ki nikakor ni niti podoben orginalu. Cevi tudi niso vse enako dolge (ampak 2 take, druge 2 pa malo daljše), ampak drugače se ga ni dalo narest. Za to kar jaz rabim, je pač ta home made kolektor edina možnost.

No bomo videli, ko bo avto DEJANSKO na cesti kako bo.
:)
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Pugi napisal/-a:JohnyR, ne vem od kje veš ti kaka dolžina mora bit, samo če delaš kolektor potem se zadeva dela ali za konje, al pa za navor. Ni vedno enako treba dolge cevi nardit. Nekateri kolektorji majo prav zanalašč takoj spojene cevi, recimo sem pa tud že vidu kolektor, ki je šele daleč za motorjem se združil v 1....
Ni fora v tem kje se združijo, ker ne vem. Verjetno je od tega potem razlika v navoru ali konjih.

Sem pa že velikokrat zasledil podatek, da morajo cevi, do združenja imeti enako dolžino, in da morajo cevi potekati čim bolj tekoče.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

JohnyR napisal/-a:
Pugi napisal/-a:JohnyR, ne vem od kje veš ti kaka dolžina mora bit, samo če delaš kolektor potem se zadeva dela ali za konje, al pa za navor. Ni vedno enako treba dolge cevi nardit. Nekateri kolektorji majo prav zanalašč takoj spojene cevi, recimo sem pa tud že vidu kolektor, ki je šele daleč za motorjem se združil v 1....
Ni fora v tem kje se združijo, ker ne vem. Verjetno je od tega potem razlika v navoru ali konjih.

Sem pa že velikokrat zasledil podatek, da morajo cevi, do združenja imeti enako dolžino, in da morajo cevi potekati čim bolj tekoče.
-tako je - fora je kolk je dolgo preden se združjo.

-Cevi naj bi imele enako dolžino ja, pa tud krivulje čimbolj lepe za lep laminaren pretok. Če maš kote, ti zabaše ;)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
modriDIRKAC
Dragster
Prispevkov: 88
Pridružen: 13 Okt 2004, 16:10
Kraj: Kranj Mavčiče

Odgovor Napisal/-a modriDIRKAC »

zgleda da eni preveč avtomobilizem.com berejo....sej noben ne ve kva je res vsi so sam neki slišal nek...v nobenmu primeru ne more bit slabš lahk se zgodi edino to da ne boš dobu lih 100% tistga kar bi lahk....sicer pa naj bi bla fora teh 4/2/1 kolektorjev da poleg tega da so cevi zaradi večjega premera in gladkejše površine bolj prehodne se cilindri med sabo ne motjo, hkrati pa še ustvarjajo vakum v različnih vejah kolektorja zaradi velikih hitrosti plinov...zato se tudi združujejo 1 in 4 ter 2 in 3 cilinder...zaporedje vžigov prei 4 c motorju je pa 1, 3, 4, 2
Zadnjič spremenil modriDIRKAC, dne 17 Mar 2005, 11:22, skupaj popravljeno 1 krat.
prva prestava je za okras...druga pa kople....
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Dobr si tole popedenu, najbolš pri taki stvari pa je da nisi 100% kako bo delovalo u praksi,pol ko pa pomeriš zadevo, je pa zadovoljstvo toliko večje,ko vidiš da si nekaj le iztisnu iz tega, jest sploh ne dvomim vate,ker se vidi kaj si naredu že iz samega motorja, tko da z moje strani samo respect =D>


zdaj pa čimprej pomerit
:D
CLIO 172 SPORT
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

Jst pravm daj ze to pohvalno da se je fant sprsvu tako stvar delat,pa naredu jo je tko kt da bi en kolektor gledu iz fabrke!tud ce ucinka nau zazeljenga(upejmo da bo) mu se zmerej ostane en spomincek! :D pophvalno!
NO LIMIT!!
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Zvagaj še stock kolektor in primerjaj....
Slika
Uporabniški avatar
orbit
100ti član foruma
Prispevkov: 95
Pridružen: 29 Okt 2004, 17:43
Kraj: ORIGINAL SLO.

Odgovor Napisal/-a orbit »

hemingway napisal/-a:5,5kg A je to dobr?
ali je od originalnega lažji? potem je okej =;
Humani Orbit
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jafak no. Ne more bit lažji od originalnega, če ga je šeenkrat več skup. Ne vem sicer natančno kolk je originalnega skupaj ampak kle je pomoje še enkrat več materiala v njem kot pri originalnem.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

hemingway napisal/-a:Aja hvala k jz sm drgac mislu da je dobr ce je tezji kot original. Zdej pa vem da je bols da je lazji. Hvala bogu za forum da zmer kaj novega zvem.
Bom jutr se original zvagu a prav orbit. Sam a misls da sm dost dobr zvagu ker sem vagal kar na domaci elektronski tehtnici ali bi bilo bolse da nesem to zvagat kakemu profesionalcu ki se bolj spozna pa bo bol natancno stehtal. A mi lahko poveste vasa mnenja kaj bi bilo bolse pa ce mi JohnyR se kaksno sliko zrihta prosim da si bom lazje predstavljal kako to izgleda.
Pa kaj ti nic ne uporabljas interneta? Si lahko tako naiven da gres kar na pamet zacet nekaj delat. Pa kaj si sploh mislil? Kaj mislis da je tovarniski kolektor full slab? Saj nemores narediti se nekaj boljsega kot pa naredi tovarna. Ves koliko denarja so namenili studiju tistega odlitka. Ti pa kar brez vzakega znanja vzames cevi, pa kar skupej das, pa vrjetno se pomislil nisi da morajo biti cevi iste dolzine, pa da more zgledat tako kot na JohnyR-jevi sliki. Joj, mar bi prej pomislil pa vprasal strokovnjaka JohnyR-ja, kako mora zadeva zgledat. Pa orbita, da bi ti povedal, da mores naredit lazji kolektor kot original, cene se sploh ne splaca. Mislem, joj [-X

Malo je smotano, ker nimas orodja doma, da bi potem lahko dodeloval in predeloval kolektor, ter zraven testiral. Ali pa, da zadeva nebi bila fiksna, zasvasana, temvec sestavljena skupaj in speta z vzmetmi
primer:
Slika
Da bi potem lahko podaljseval cevi in testiral. Namrec ni vedno teorija enaka praksi :-k No, ko delas prvic seveda ne mores na vse misliti. Je smotano ko nekaj naredis, sploh ko zacenjas ustvarjat, potem pa se ti porodi nova ideja oziroma kaj novega postudiras... Drgac pa, le tako naprej [-o< =D>
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Tastar bo ziher težji, ker pomoje še zdej ni dobu une gedore ven, k mu je lani padla not, hehe.......

LOL

Fantje, zdej se pa že zajebavate pa norca delate, jebemo!!!! :D :D :D
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Mirjebemtiselo! =;
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
orbit
100ti član foruma
Prispevkov: 95
Pridružen: 29 Okt 2004, 17:43
Kraj: ORIGINAL SLO.

Odgovor Napisal/-a orbit »

uredu, se zgodi
hemingway napisal/-a: Sam a misls da sm dost dobr zvagu ker sem vagal kar na domaci elektronski tehtnici ali bi bilo bolse da nesem to zvagat kakemu profesionalcu ki se bolj spozna pa bo bol natancno stehtal.
mislem, da so domače tehnce kar uredu, en prbližek orientacije je nekak; viš že po slik sm opazu,da je videt material kar masivn, kaj šele potem sama teža od prvotnega...znam nekak prav zvohat?material, zato pač sm se spodtaknu :-k
hemingway napisal/-a:...k jz sm drgac mislu da je dobr ce je tezji kot original. Zdej pa vem da je bols da je lazji.
a ni fajn dirkat k je lažji material :-k
http://www.tang.hr/tools.htm
Humani Orbit
frido
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 04 Nov 2004, 23:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a frido »

Zaupaj mi prosim, kakšne cevi si uporabil za izdelek (debelina stene) in kje si jih nabavil.
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Je že na avtu?
:)
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Sorry za off topic, ampak zanima me, koliko približno stane tak razrez jekla na CNC?
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Ce dobro pogledas hitro opazis da je novi kolektor zelo zelo lahek.
Ce pogledate to sliko se vam vrjetno zdi da je kolektor privezan nekam na strop?:
Slika

Ko pa pogledate tole sliko pa kaj hitro opazite da ni privezan, temveč ima protiutež:
Slika

Zdaj pa naj se kdo reče, da zgleda kolektor težji od originala... :D: :priklon
Odgovori