"Engine check" sveti in sveti k novoletna jelka...

Danes brez tega ne gre...
Odgovori
Tomas
Greenstuff
Prispevkov: 21
Pridružen: 21 Nov 2004, 13:59

"Engine check" sveti in sveti k novoletna jelka...

Odgovor Napisal/-a Tomas »

Ne vem ali sem dal pod pravo temo, vendar sosed ima problem....

Ima Škodo Octavia-o, 2.0, letnik '01; nekja čas nazaj (par mescov) mu je začela svetit lučka "engine check", avto je takoj peljal na pooblaščenca na katerem so stvar uštimal (kao) in glej ga zlomka stvar se je prižgala zopet po 4 tednih....in to se dogaja do danes, bil na veliko servisih, vendar brez uspeha, nekaj časa je mir, nato zasveti znova...

Na testerju baje napiše "bank 1, zmes je prebogata", lambda je ok,...

Kakšni nasveti!?
lp

Tomas
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

a mu avto dela dobr al kj cuka,oz. a vroč dobr užiga al ne,se je poraba kaj povečala v zadnjem času??

kaj konkretnega ti ne morm odgovort...če boš na to odg. mi bo mogoče kaj bolj jasno.
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Tomas
Greenstuff
Prispevkov: 21
Pridružen: 21 Nov 2004, 13:59

Odgovor Napisal/-a Tomas »

Če je lučka prižgana dela vse ok, nad porabo se pa tut ni pritoževal...sej to je najbloj čudno k vse dela supr, čeprav sveti lučka .... :-s
lp

Tomas
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

A je ze kdo priklopil gor VAG-COM in pogledal tocno oznako errorja? Engine check lucka se ti prizge glih za vsako mozno neumnost.

Ponavadi so pri Skodilakih malo povrsni in elektriko malo slabo naredijo. Pri moji gajbi sem imel enak problem, s tem da mi je zraven se ABS izklapljalo, samo zaradi slabih stikov in kablov.

Na bateriji je ena taka skatlica, ki je razvod za elektriko, naj tisto vse odklopi in presprica z WD40 in priklopi nazaj. That should help a little bit.

Za vse ostalo pa bo treba vag-com gor nataknit pa pogledat tocno kodo errorja. Problem servisov je v temu, da vecina njih sploh ne zna delati s testerjem ali pa poznajo ene 4 bloke in tukaj se jim ustavi razgledanost.

/jan
Tomas
Greenstuff
Prispevkov: 21
Pridružen: 21 Nov 2004, 13:59

Odgovor Napisal/-a Tomas »

1.8T napisal/-a:A je ze kdo priklopil gor VAG-COM in pogledal tocno oznako errorja? Engine check lucka se ti prizge glih za vsako mozno neumnost.

Ponavadi so pri Skodilakih malo povrsni in elektriko malo slabo naredijo. Pri moji gajbi sem imel enak problem, s tem da mi je zraven se ABS izklapljalo, samo zaradi slabih stikov in kablov.

Na bateriji je ena taka skatlica, ki je razvod za elektriko, naj tisto vse odklopi in presprica z WD40 in priklopi nazaj. That should help a little bit.

Za vse ostalo pa bo treba vag-com gor nataknit pa pogledat tocno kodo errorja. Problem servisov je v temu, da vecina njih sploh ne zna delati s testerjem ali pa poznajo ene 4 bloke in tukaj se jim ustavi razgledanost.

/jan
hehe, se bova mogla počas do tvojga frenda zapeljat po software... ;)
lp

Tomas
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Re: "Engine check" sveti in sveti k novoletna jelk

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Tomas napisal/-a: Na testerju baje napiše "bank 1, zmes je prebogata", lambda je ok,...

Kakšni nasveti!?
Vag koncerna sicer ne poznam najbolje,vendar ko tester izpiše tole napako ponavadi pomeni da lambda ni ok....prva lambda pred katalizatorjem neki "šteka",svetujem ti da se odpelješ do serviserja in zahtevaš da naj ti z voltmetrom pomeri lambdo sondo in naj izmerjeno vrednost primerja z tovrniškim podatkom.V 80% primerov je lambda na robu samega delovanja zato se ti občasno prižge lučka in ne ugasne ravno zaradi tega ker se moraš na servis odpeljati in ponastaviti računalnik...

..upam da sem bil v kakšno pomoč...
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Re: "Engine check" sveti in sveti k novoletna jelk

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Eddy napisal/-a:svetujem ti da se odpelješ do serviserja in zahtevaš da naj ti z voltmetrom pomeri lambdo sondo in naj izmerjeno vrednost primerja z tovrniškim podatkom.
To bo na servisu placal ko budala po diagnosticni postavki in tarifi.

VAG-COM ti pokaze za lambdo naslednje vrednosti:

blok 7: Lambda control and ACF system
Polja:
1 = Lambda control
2 = Lambda probe voltage
3 = Duty cycle, solenoid valve 1 for activated charcoal filter -N80
4 = Lambda correction factor with active tank breather

blok 8: Lambda learned values (ta zna biti vcasih zabaven)
Polja:
1 = Injection period
2 = Lambda learned value at idling (additive)
3 = Lambda learned value at part throttle (multiplicative)
4 = Tank breather system: TB active (tank breather active)

Lahko pa tudi adaptiras lambdo (do not try this at home)...

samsvojmojster.press

/jan
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Jan, ali imaš kaka podobna kompletna navodila za ta tester? Jaz sem spraševal, pa so vsi rekli, da to ne obstaja, da je samo šolanje na poob. servisih.


Aja, čisto BTW, te bloki so različni pri dizlih in bencinarjih, da ne bo kdo kdaj v dilemi, kaj mu kaže :-s
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Mitja napisal/-a:Jan, ali imaš kaka podobna kompletna navodila za ta tester? Jaz sem spraševal, pa so vsi rekli, da to ne obstaja, da je samo šolanje na poob. servisih.
Za originalni tester nimam navodil, na servisu sem videl kar zajeten kup knjig za to zadevo. Se pa zadeve malenkost razlikujejo med testerjem in VAG-COMom, razen bloki so enaki ali podobni.

Hint: razlikujejo se med drugim tudi opisi in stevilke errorjev ](*,) :-k

/jan
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Kaj pa vsaj za VAG-COM? Ali je vsaj kaka stran na netu, ki vsaj opisuje bloke?

Anything :-(
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

I got everything... :)

Ti bom poslal po mailu, daj mi naslov.

A vag-com in adapter imas?

/jan
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Imaš na PS.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Odgovori