Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Da bo vlekl!!!
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a drmo »

Ne pretiravat z modificiranjem SSR-a ker kolikor gledam je krivina dobro narejena. Jest bi edino malo popravil krivino da bi bila bolj gladka, se pravi samo tiste nepravilnosti od odlitka. Če boš preveč zravnal SSR lahko pride do vrtinčenja zraka na krivini, lahko zgubi hitrost če se kanal tam preveč razširi itd. To je samo ugibanje. Lahko še malo eksperimentirate s sesalcem in bombažno vrvico. Se lepo vidi kam je zrak usmerjen v kanalu.

Tole sem prej mislil, če je sploh možno. Kot sem rekel iz slik ne vidim dovolj dobro kako je kanal narejen.
Slika

Je pa kritična debelina stene do vodnega kanala tam kjer sem označil z rumeno.
Slika
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a hozek »

v bistvu kanal gre tako kot si ti označil.. ampak ni odrezan točno na sredini da bi bilo to razvidno..bom se jutri potrudil pa malo lepše vse poslikal.. zdaj vem kaj je bistveno tako da vem točno kaj slikat;)
corsabv6
Pejnourt
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jan 2010, 20:46

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a corsabv6 »

Živjo vsem!
Torej jaz sem jure lastnik teh glav,hvala kolegu da je pripopal že vse slike,ker jaz sem z časom knap pa mislim da tega tak nikoli nebi uspel :? Hvala pa tudi vam ki poveste kaj in kako,me je že zaskrbelo da sem požrl pol kilograma opilkov aluminija v prazen nič :D!Glave se sicer obdelujejo in se še bodo kar nekej časa saj gre to kar počas če hočem met vse tak ko mora bit!Hvala tebi drmo da se obadaš z tem in da poveš kaj in kako.Več ali man so glave itak tak narejene saj sem gledal to po nekih papirjih in tudi logično če pomisliš vidiš kje in kak naredit.Tudi mene je strah za vodne kanale ki so zelo blizu izpušnemu,stena(izpuh-voda) zdaj ko je predelan kanal mislim da je tam nekje 3-4mm...
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a hozek »

evo popravljeno sliko.. kako poteka kanal... popolnoma zgrešeno? ali se da kaj popravit?


Slika
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a drmo »

Če je še vedno 3-4mm debela stena potem te nima kaj skrbet.

Jst bi zalil spodnji del izpušnega kanala. Važna je površina preseka kanala, ki pa po mojem mnenju in branju ne sme bit večja od površine ventilov, oz. dalj časa kot ohranjaš tako površino preseka boljše je za midrange. Največ pa pripomore stopnica na prehodu iz glave v izpušni kolektor. Večja kot je boljše je. Je pa to sam moje laično mnenje in kar sem se naučil z branjem različne literature.
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a Charger »

Izgleda kar v redu. Se vec lahko potem naredis na sesalnem in izpusnem sistemu.
Na izpusni strani vseeno ni treba pretiravat, ce gledas da ima izpusni kolektor potem premeri cevi 45mm max. (Od zunaj)
hozek napisal/-a:evo popravljeno sliko.. kako poteka kanal... popolnoma zgrešeno? ali se da kaj popravit?


Slika
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a hozek »

Charger napisal/-a:Izgleda kar v redu. Se vec lahko potem naredis na sesalnem in izpusnem sistemu.
Na izpusni strani vseeno ni treba pretiravat, ce gledas da ima izpusni kolektor potem premeri cevi 45mm max. (Od zunaj)
hozek napisal/-a:evo popravljeno sliko.. kako poteka kanal... popolnoma zgrešeno? ali se da kaj popravit?


Slika
ja zdaj je tudi prirobnica tako dimenzjonirana da pride ena cev 45mm (zunanji premer)
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a jeaka »

Tudi sam bi zalil izpušni kanal, saj se preveč razširi. Kanal na koncu glave je glede na velikost izpušnega ventila prevelik.
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
corsabv6
Pejnourt
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jan 2010, 20:46

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a corsabv6 »

Torej bom obdelal nove glave in te pustil za rezervo ko bo čas da jih našfasam in ponovno prebrusim.Problem je da ima original za pline puščeno na sredini kanala tako izboklino in skozen luknjo(ko le to hočeš odstranit je potrebno it zelo nizko pri kanalu,tak kot je na sliki označeno).Zdaj sem potem pretuhtal in bom polovico luknje odrezal kaj še ostane zalil-zašfasal in potem naredil obliko kanala ter ga porihtal v končno fazo.Hvala za vse nasvete,pridejo slike ko bo opravljeno ;) =D>
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a hozek »

še ena stvar ki še je v delu.. DIY lopute zraka fi 48mm:)

Slika

Slika
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a UrosS »

hozek napisal/-a:še ena stvar ki še je v delu.. DIY lopute zraka fi 48mm:)
http://www.shrani.si/t/3p/wD/2mymev0c/dsc00882.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.shrani.si/t/17/wZ/3rTCLnsN/dsc00883.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
uf, to pa le poslikej kako jih boš naredu, pa še kej opiš zravn
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a hozek »

evo en maličko novega glede loput. loputke so že na avtu. danes se je sprobalo zalaufat tako da je en držal injektorje nad loputami kjer tudi kasneje pridejo.

dve sliki pa en mali posnetek več pa ni ker mi je crknila baterija.

Slika

Slika

Slika

jutri se naredijo nosilci za bencinsko letev ter "trobentice" in fixira senzor pozicije loput
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a hozek »

ena v akciji z nenastavljeno elektroniko in še marsičem drugim:) bencinska letev pride drugače ko dobimo še "trobentice"

Slika
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Poliranje kanalov, obdelava glave & Stuff

Odgovor Napisal/-a jeaka »

\:D/ Dobr ste tole nardil
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori