TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Da bo vlekl!!!
Odgovori
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

lep pozdrav zanima me če se je že gdo lotu predelovat omenjen motor,ter če ima kdo kaj kosov od sledečega avtomobila(menjalnik,polosovine.......)zanima me če je kašna trgovina pri nas ki zastopa toyota racing development TRD:D,aja prva stvar k bi jo naredu bi bl lažji vztrajnik? uredu ali ne?na koga se naj obrnerm?pa še to ker ne poznam nobenih projektov glede toyot v sloveniji bi prosil da me malo razsvetlite,(če ima kdo kasno 3sge mr2ko razdrto kje ;D) pa še to ali se sploh splača predelovat omenjen motor?
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a Charger »

To je v redu motor, trenutno se lotevam ene Celice turbo.
Kaj pa rabis od TRD?

Oziroma kaj bi rad naredil iz tega motorja?
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

sej to je to k omejen motor Očitno zlo mal ljudi predeluje(vsaj v NA smeri) k majo od gt4 že vse popedenan a mas z gt 4 opravka al daješ turbino na omenjeni motor(kar se vrjetno nesplača ne;)kaj mi svetuješ ti k se ukvarjaš s temu?hladn zrk mam namen spelt (naroču sm k&n ov vložn filtr(sm mogu nekam en avans dt:S)zjpa nevem vztrajnik bi bil za začetk kr zmaga ne?pa nevem kok so kolektorji (izpušni) za takle avtoček?od trdja pa (ali lahko kje naročiš?) šortshiftr.hvala lp ziga
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

dones sm dvignu avto da se je mal bl podrobno pogledal,treba bo menjat dihtungo glave pa se bo vrjetn še kej poštimal tko da bi te prosu če mi lahko zrihtaš kašne ne preveč hude odmične ter vztrajnik?ali se ti mogoče kje vala desna pesta ter polosovine?Nevem na koga se nej ubrnem(ni veliko avtou v kosih saj kar jest vem:S) hvala
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a Charger »

Lapo pocasi od zacetka. Lepo bi bilo, da se odlocis kaj hoces narediti iz avta.
Vztrajnik se pozna tako, kot bi olajsal avto. V prvi in drugi prestavi se avto kar hitreje premakne.

Ce das glavo dol, se lahko se spolira sesalne in izpusne kanale, popravi lezisca ventilov, obdela sesalni kolektor, poveca sesalno loputo. In sproti se zamenjas odmicne gredi. Izpusni kolektor ni nujno da more bit od TRD, samo da je tapravi.
Vztrajnik se lahko olajsa originalni ali pa nabavi aluminijast. Na koncu, ce ostane se kaj viska, se lahko lotis se elektronike.
Lahko zrihtam karkoli od nastetega. Za rezervne dela pa poglej po raznih oglasnikih.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

Avtomobil bo za cestno uporabo ter za kakšen trackday tako da z nekimi exremnimi predelavami nebi rad pretiraval,tudi iz finančnga vidika.Zanima me okverni cenik tvojih storitev oziroma delov,da vidim kaj si lahko privoščim.glede glave ,sedeže se bo zrihtalo kar se pa obdelave tiče sem pa slišal da so ge glave ze v osnovi zelo dobro pretočne,menda jih je delala yamaha....kako je z obdelavo sesalnega kolektorja?prosim za cene delov o katerih sva se pogovarjala,upam da ti ni odveč
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: TOYOTA CELICA 3SGE 3. generacija motorja

Odgovor Napisal/-a Charger »

Poslla sem ti zasebno sporocilo.

Sesalni kolektor se lahko od znoter obdela, spolira. Prav tako pomaga vecja loputa. Ce je se kaj rezerve. Koliko je tocno velika v originalu?
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori