dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Odgovori
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

lep pozdrav praktično sm nov na forumu v resnic sm si pa z vašimi posti ze dost pomagu...hvala
pisem tuki k bi pohvalu to da DEJANSKO veste o cem govorite:D

no k stvari.sm ponosn lastnik toyote carine 91 4a-fe 1.6 16v taisti motor je v celicah karjolah in podobnem,zj pa situacija je nanesla (nad dobrim 3s-ge motorjem sm obupal)tk da se je zacel razmislat o turbo projektu tuki bi pa se pojasnu da to ni neka dirkalna predelava ampak ciljam res maxsimalno na 150-160km.k temu spada dejstvo da masine ne bom odperal.serijsko kkompresijsko razmerje je 9.5:1 je dost nisko za tak low boost instal??turbina bi sla od majhnega dizelaša 1.4 mogoce 1.6 kar se tice same fabrikacije sistema ni problema,kolega je mehanik.men se zatakne pr elektroniki,majstre vs prasam kok lahko dosezem(pricakujem)brez kakrsnih kol predelav elektonike,sob.......in kasn tlak bi bil prepricliv...k mi tazgorno razlozite vs pa se prasam kokl bi se mogu stegnt da bi se elektroniko uredil ter kasne injektorje ,bi pa povdaru da se motior nebo nadalno tunal in bi ostal na tej fazi,kar sm hotu s tem povedat da nekih hudo nastavlivis racunalnikov tud vidt nocem.... ce je gdo k bi mi znov pomagat oz se ukvarja s takimi stvarmi bi blo zlo dobrodoslo.zj pa da vidm kojk me boste s....:D hvala vm v naprej
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a drmo »

150-160hp brez dodatnega bencina je no go. Na serijskem ecu-ju tud ne boš mogu boost-a furat tko da pozab. Vprašanje tudi če so serijski injektorji dovolj veliki. Kontaktiri erc-a, če se mu bo sploh dal ukvarjat s tem. On bi to lahko naredil z unichipom.
Slika
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

ok..ercu sm ze pisu bomo vidl kaj bo reku,drgač pa mate še kšne predloge,na kaj morem merkat pa to....
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a Charger »

Rabis malce vecjo turbino kot od dizla. Recimo kaksno T25.
Rabis drugo elektroniko in vecje injektorje. Drugace bos imel kmalu poskodovan motor in dodatne stroske.

Takih predelav ima nasa firma ze ogromno za sabo, zato ti lahko svetujem iz prve roke.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

Charger napisal/-a:Rabis malce vecjo turbino kot od dizla. Recimo kaksno T25.
Rabis drugo elektroniko in vecje injektorje. Drugace bos imel kmalu poskodovan motor in dodatne stroske.

Takih predelav ima nasa firma ze ogromno za sabo, zato ti lahko svetujem iz prve roke.
sm pogledu in vidm da mate že kr neki za sabo:D zj ce mi prosm razloziš zakaj bi bla od 1.4 recimo premejhna?pa še tok govoriva t25 a je to kak fi da bom mel boljšo predstavo...pa še to kašne cevi oz fi mi priporočaš za zrak?intercooler je potrbno(priporočljivo') dat čeprov je majhna turbina??pa še to če bi se uredilo elektroniko in inektorje kašno številko bi lahko priblizno dobili z 1.4 turbino?hvala ti v naprej
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a Charger »

Majhen 1.4 turbo dizel ima ponavadi 70KM. Mogoce 80KM. Motor v tvojem avtu pa 106KM (ce se ne motim).
1.6 dizli so ze pri 110KM in vec, ce so chipani. Rabis pa turbino dobro za 150KM ali vec . Najbolj uporabna je turbina od 1.8T VW/Audi motorjev, ki jih je res veliko rabljenih na voljo. KKK K03 turbina, po velikosti primerljiva z Garrett T25. Dobra do
200KM, v 1.8T avtih pa daje iz sebe 150KM v originalu.

Intercooler rabis v vsakem primeru, ker tudi pri 0.5 bar tlaka se zrak greje prek 100 stopinj. Injektorje dobre za 200KM (zmerja se da malce vecje) dobis kjerkoli. Prav tako en tak manjsi intercooler, saj so ze novi po 100 eur ali manj.

Nato je treba zvarit izpusni kolektor, na katerega bos montiral turbino. Cevi za zrak bodo 50mm cisto dovolj velike.

Ko uredis se elektroniko, 150KM ni noben problem. Mogoce se kaj vec.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

hvala za izčrpno razlago in trud,naletel sem na t25 za 300e je to dobra cena?zej blow off je nujen al ne,nekje sem bral da moti elektoniko al nekaj takega?
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a Charger »

Blow off mora bit, drugace ti bo turbina zaribala, ker stisnjen zrak proti zaprti loputi plina nima kam it.
Elektronike ne moti.

Za rabljeno T25 je 300eur nekam dosti. Ce je to slucajno nova, je to kitajska kopija z ebaya, ki ti bo zaribala po enem tednu.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga15
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Jan 2011, 19:59

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a ziga15 »

Charger napisal/-a:Blow off mora bit, drugace ti bo turbina zaribala, ker stisnjen zrak proti zaprti loputi plina nima kam it.
Elektronike ne moti.

Za rabljeno T25 je 300eur nekam dosti. Ce je to slucajno nova, je to kitajska kopija z ebaya, ki ti bo zaribala po enem tednu.
ni nova je iz greedyevega kita,charger ker vidm da si mojster mi lahko poves malo vec o hondi 1.4 turbo ki ste jo predelali,pa kaj mi svetuješ glede zavornega sistema?
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: dobrodošla pomoč glede turbo setupa:D

Odgovor Napisal/-a Charger »

Turbo predelava kot vse ostale. Montiras turbino, dodas intercooler, vecje injektorje za gorivo, predelas elektroniko.
Pri Hondi je problem se sklopka, ki je pri 1.4 presvoh, k sreci se lahko montira od 1.6 motorja, ki je dovolj mocna.

Ponavadi pasejo zavore od mocnejsega modela avtomobila. Ali pa od mocnejega modela avtomobila iste avtomobilske znamke.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori