KOE 2009, ta vikend

Ekskluzivne reportaže, komentarji in slike iz srečanj...
Odgovori
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ce ze sprasujete kdaj bo kaksna dirka.

http://www.kingofeurope.net/2009/drag/i ... &_10th_may

En izlet v UK res ni problem :-)
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Tja greš? Legendarni Santa Pod? \:D/

Jaz bom šel samo na izlet na Ma?arsko, če bo po sreči. Bo pa tja prišel vsaj King of West. :D
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Charger »

Eni pa smo imeli kaksen avto tam. Corsa je sla 11.8 ce se ne motim. Prakticno serijski V6 od Opla. Ostali avti so bili na zalost na servisu :-)

Galerija slik.

http://s264.photobucket.com/albums/ii16 ... er%202009/

http://s496.photobucket.com/albums/rr33 ... 005092009/

http://www.dragracing.hu/usr_galeria.php?id=87


Se video

http://www.youtube.com/watch?v=3q1Y2__r_v8
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ljudje uporabijo kar imajo pri roki. Naredijo cimvec za cimmanj vlozenih sredstev.
Kdor pa hoce lahko nadaljuje se dalje.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Symon »

Sam sem zelo malo gledal drag race. Nekako me ne zanimajo slečeni jajčki iz odpada v katere mečejo ljudje motorje iz odpada, jih malo navijejo pa gasa na teh 402m. Pogledal sem pa tistih nekaj avtov s katerimi se da peljati po cesti, ki so popolnoma stret legal in so uporabni na cesti. Poklepetal sem z nekaterimi norci iz drugih držav, izmenjal nekaj mnenj in se spet kako novost naučil. \:D/ Ogledal sem si staro sovjetako bazo in hangarje. Fajn je bilo. Obširna reportaža s slikami sledi. 8-)
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Symon »

Opomba, če se vam ne da brati. VEČ SLIK TUKAJ: http://www.gas-tuning.com/sl/KOE2009/

Letos se je King of Europe Drag, East spet odvijal na Madžarskem. Tokrat na letališču Kiskunlacháza namesto na letališču Tökol. Oba sta še iz časov Sovjetske okupacije in sta bila zgrajena za vojaške namene. Ima (imel je) preko 140 hangarjev 500 metrov južneje pa bloke in šolo za pilote, vojsko in njihove družine. Letališče je bilo v lasti rdeče armade do leta 1991, ko je USSR razpadla in so ga morali zapustiti. Ko je zadnjih 45 letal odšlo je vojska za seboj pustila opustošeno infrastrukturo , da se Madžarska ne bi okoriščala na njihovem letališču. Šolo so uporabili le med vojno na Balkanu saj so tja namestili begunce (tam smo tudi našli napise, da če kdo koga indentificira naj to javi uradnim osebam). V blokih smo našli ruske komunistične časopise, revije za gospodinje (nasveti za šivanje, kuhanje..), prazne steklenice, na strehah pa lep razgled na naselje. Celo nekakšno vratarnico/trafiko smo našli s polno revij iz aprila, maja 1991. Samo raziskovanje takšnega mesta duhov je zanimivo saj je občutek kot bi prišel v Černobil, v Half-life 2 ali kakšen akcijski film. Če samo pomisliš kako je bilo tu napeto v času hladne vojne, polno vojakov, vrhunskih vojaških lovcev... Zabavo je pokvaril nek varnostnik s psi, ki nam je dal strogo vedeti, da moramo iti nazaj na letališče, da tu nismo zaželjeni. Več o letališču je na spodnjem linku. (ja vem, čisto preveč sem bil navdušen ampak na drag raceih sem že bil velikokrat in sem že večino videl, v zapuščenem sovjetskem mestu pa še nisem bil)
http://www.kiskunlachaza-airport.hu/con ... 5/lang,hu/

Iz te smeri smo napadli mesto duhov.
Slika
Takole so ruski medvedi (in moja malenkost!) odpirali hangarje. :lol: Tale je bil edino odprt, kako se jih odpre mi je skrivnost. Najbrž vitel in traktor.
Slika
Razgled iz ene izmed streh. Zdaj mi je žal, da nisem naredil panoramskega posnetka, samo mi je že zmanjkovalo prostora na kartici.
Slika
Ne, te flaše spodaj niso naše ampak so najbrž tam že od leta 1991. Razen tisti alkohol nam je bil uganka.
Slika
Tale luknja je čez cel blok!
Slika
Ta plato (cca 3x5m) je tudi na zgornjem linku. Če bi bil kaj manjši bi ga kar ukradel, tako mi je bil všeč.
Slika


Sedaj pa k bistvu. Tam sem bil z Ernestom in njegovo ekipo. Odpravili smo se v petek ob 6:00. Glede na to, da je skoraj celo pot avtocesta smo prišli kar hitro na cilj. Problem je le v samem kraju spraševati za smer saj Madžari ne govorijo Angleščine (čeprav naj bi se učili v šoli) niti Nemščino, še manj Italijansko, celo Srbsko ne čeprav pregovor pravi, da govori Srbsko, da te razume cel svet (kar smo v praksi kasneje res spoznali, ko smo govorili s "Francozem"). No, končno je nekaj mulcev dojelo kaj bi Slovenci s hudim avtom na prikolici sredi nekega zahojenega kraja radi :lol: ter nam pokazal smer. Čez nekaj časa smo srečali Sandor Vogelsingerja (Civic turbo), ki se je tja pripeljal kar z avtom in je bilo logično, da moramo njega ustaviti ter povprašati za smer. Smo se odpeljali za njim.
Kmalu smo parkirali in postavili arafata (ki ga je zvečer neurje uničilo). Ernest je proti večeru že poskusil prvo vožnjo, 13.4 brez nitra.
Slika
Levo od kampa smo imeli celo kopalnico, desno WC.
Slika
Audi S3 (nekaj malega navit) in Porscheji so bili romunski. V finalu ga je Ernest premagal in je bil tip zaradi njega drugi. Porša sta vozila nizkih 11 tako kot GTR R35, ki je iz Nemčije prišel le nekajkrat peljati v petek potem pa ga ni bilo nikjer več.
Slika
V petek zvečer, ko nam je neurje uničilo veselje smo šli raziskovati mesto, našli neko gostilno, se naučili eno Madžarsko besedo (Egesegedre! - na zdravje!) ter jo ponavljali kar lep čas.

Naslednji dan se je začelo bolj resno, nabralo se je polno tekmovalcev. Poklepetal sem z enim od njih ker je imel avto iz mojega področja, 200SX S14a. Takoj, ko je odprl haubo sem jaz njemu (po vzoru Jesse-ja iz Hitrih in drznih 1 :D) povedal kaj ima predelano in katere komponente ima notri. Tomei odmične, Garrett GT2871, Pulsar VZR-N1 loputo plina, FMIC, Greddy manifold, Nistune ECU... Povedal mi je, da vozi 1,6 bar boosta, blizu 400 konjev in preko 500Nm navora, zaradi česar se je v zadnji ekshibicijski vožnji neka sicer močna sklopka vdala.
Slika
Slika
http://www.redsunservice.hu/index.html


Med glavnimi atrakcijami je bil tudi 10 sekundni Viper
Slika
Celica z ohoho konji in Porschejevimi 6 batnimi čeljustmi spredaj in originalnimi sprednjimi štiribatnimi prestavljenimi nazaj.
Slika
Z nitrom preko 2000 konjev
Slika
Nekaj za JDMovce. JDM EK9 CTR s časom 15 sekund.
Slika
Hot rod:
Slika
Napovedovalec je bil nekoč natakar na Hrvaškem in je govoril tudi Italijansko in Slovensko. No "Slovensko" je znal samo: "Zdravo Ljubljana", "Dobro jutro, dober dan, dobro p***o svaki dan", "Puši k***c" pa še kakšno podobno. Take stavke je sestavljal v mikrofon. Hostesi sta bili pa kar fejst in ene izmed najbrž šestih dobrih Madžark, ki smo jih v treh dneh videli. :shock: Enostavno imajo same čudne ženske. Še prostitutka ob cesti je bila grda, stara in debela. :lol:
Slika


V soboto so Madžari predstavili tudi letalske akrobacije. Med drugim je pilot izvedel akrobacijo, ko leti naravnost v zrak, se ustavi in strmoglavi, letel je ob progi obrnjen za 90 stopinj, da smo ga lahko videli notri... V nedeljo je še hujše trike, sprte z Newtonom delal helikopter.
Slika


Na drugi strani je potekal avtoslalom oziroma minirally http://minirally.hu/
Slika
http://minirally.hu/index.php?option=co ... &Itemid=10
Ircar je takoj sprobal in bi bil v klasi 2.0 na drugem mestu. Žal imajo tu razrede po prostorninah motorja (ne glede na predelave!), posebej klasa pa so 4x4 vozila, ki so vsa v istem razredu (ne glede na prostornino motorja, konje in predelave!). Zato so bila konkurenca EVO-ti in STI-ji. Vseeno je imel soliden rezultat glede na to, da je prišel le gledati s serijskim avtom in ne tekmovati. :D
Slika
Slika

Takole se je pa zaključila nedelja. Zmaga v street klasi, najhitrejši do 12 sekund overall (fwd+awd+rwd). Ernest prvi, romunski S3 drugi, tretji pa je "moj novi prijatelj z 200SX".
Slika
Še ena gasilska pred odhodom.
Slika
Hvala Ernestu, da je dirkal in me vzel s sabo, hvala šoferju Perotu, hvala Roku za pomoč Ernestu, hvala celi klapi. Posebna zahvala ljudem, ki delajo bencin, olje in avtomobile pa Rusom, da so naredili tako kul letališče in mesto duhov. Ne hvala pa Madžarom ker ne znajo tujih jezikov. No razen mogoče kakšna Madžarka zna Angleško ter, khm, Francosko. :D

VEČ SLIK TUKAJ: http://www.gas-tuning.com/sl/KOE2009/ Zdaj grem pa po dobri uri in pol sestavljanja tega poročila spat. :D
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Uporabniški avatar
integrale
Mal več k dim
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 Feb 2007, 16:45
Kraj: Lj.

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a integrale »

Svaka čast za tole poročilo =D>
The ideal race car, should fall to bits the moment it crosses the finish line, otherwise its
over-engineered.
Lp:T.addict
Slika
Slika
Slika
uros
Mal več k dim
Prispevkov: 82
Pridružen: 30 Apr 2007, 15:27

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a uros »

A saxo 1.4 t je bil? :)
Uporabniški avatar
dawet
Prestrašeni polžek
Prispevkov: 152
Pridružen: 16 Mar 2006, 12:44
Kraj: Slovenj Gradec

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a dawet »

odlično poročilo... Minirally mi je zmaga 8-) . Zame bi to bil kr main event, za drag mi je skor vseeno :)

LP
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Odličen report..

..tudi meni je tale minirally zelo všeč.. ..bo treba enkrat probat!
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
door_man
Pawa user
Prispevkov: 205
Pridružen: 22 Feb 2006, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a door_man »

Kako je šlo Tinu?
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a urosr »

tale minirally je bil zakon, škoda da nism bil z svojim petakom gor :D
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
Alboreto
Sekira Tuning s.p.
Prispevkov: 418
Pridružen: 12 Okt 2004, 22:35
Kraj: Te prou nč ne briga ..AVTO:Clitoris 1.2 turbo
Kontakt:

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Alboreto »

Resnično zelo zanimiv prispevek!Z velikm zanimanjem sem si ogledal "mesto duhov "ki je resnično podobno Pripyat-u mestu duhov zraven černobila,ter letališče samo.Vendar na povezavi da samo eno majceno sliko iz zraka pa še mađarsko nč ne zastopim.
Vidim pa da ste tudi na tekmi uživali...Hemy,čestitke za zmago!
če ne gre, ankar s silo......vzem več kwadu!
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Symon »

Evo prispevek za Street Modified TV. Smo imeli mal preveč časa. :lol:
http://www.youtube.com/user/StreetModif ... FtWIRiUBXY
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Uporabniški avatar
integrale
Mal več k dim
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 Feb 2007, 16:45
Kraj: Lj.

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a integrale »

smeh smeh....Huda symon =D>

Najbolša je tista fotka, na kateri simc in hemy že cik cak vidta,gledata...(cara..)
Mogu si pa oment ,da sva z simcom zamudila :lol:

Še enkrat pohvale za kreativnost.Nasledn let, pa tko k pravš orng report...
Aja...
A maš, kak posnetek hemy-evga dirkalca na štartu?



lp.Grega
The ideal race car, should fall to bits the moment it crosses the finish line, otherwise its
over-engineered.
Lp:T.addict
Slika
Slika
Slika
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Symon »

Ja kreativen je bil kar Drey. Za tisto sliko si nisem mislil, da bo prišla v javnost, sem mu pozabil povedati, da naj je ne vključi ampak po drugi strani pa kar paše v štorijo. :D Je pa valda treba narediti oreng raport pa vse povedati, če ne bi bila oddaja preveč dolgočasna. Vaja dela mojstra, itak je tale Street Modified TV zastavljen kot dolgoročen projekt in se še uvajamo. :?
Hemya žal nisem snemal ker mi je že tako zmanjkovalo prostora na kartici. Pomoje je skrajni čas, da nabavim še eno kartico. #-o
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a Symon »

hemingway napisal/-a:Jz že nism piu sej to vsi vejo da jz nikol O:)
Ja saj to mi je hecn ker itak nakladam v oddaji in potem je slučajno ta fotka kjer smo se norca delali in izpade kot, da bi res pili. Pa k nismo. #-o
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a croma_man »

Uporabniški avatar
integrale
Mal več k dim
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 Feb 2007, 16:45
Kraj: Lj.

Re: KOE 2009, ta vikend

Odgovor Napisal/-a integrale »

Grazie mille croma...

Matr gre avto k metk iz štarta.Skor bol k awd. 8-)
The ideal race car, should fall to bits the moment it crosses the finish line, otherwise its
over-engineered.
Lp:T.addict
Slika
Slika
Slika
Odgovori