Feltne in predelava le teh

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Feltne in predelava le teh

Odgovor Napisal/-a UrosS »

Živjo, zanima me če je kdo zmožen za ne preveč velik denar povečati ET feltne, al pače že to ne gre usaj rob platišča premaknit - zunanji rob za 1.5cm bolj notri, notranji pa za 1.5cm bolj ven?

Nekak bi rad to izpelou, samo je pa dnar tut problem, zato se hočem najprej pozanimat :D pa ne me prosim napast s komentarji kao 'predelave brez keša ne grejo' ker to vem, če bo predrago itak nebom šou v projekt.

LP
Uporabniški avatar
door_man
Pawa user
Prispevkov: 205
Pridružen: 22 Feb 2006, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a door_man »

Torej ti želiš za 15mm manjši negativni ET oz po domače feltno za 15mm bolj ven? Edina smiselna varjanta so 15mm distančniki ali pa druge feltne z ustreznim ET. Če pa želiš obratno se pravi za 15mm bolj noter feltno pa edino druga platišča, za nekaj mm se sicer da postružit samo feltno vendar ne toliko. ET se "lahko" spreminja samo pri večdelnih platiščih, kjer se kupi druge obroče in prešraufa, druga varjanta ne obstaja.
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Odgovor Napisal/-a UrosS »

ja jest bi rad feltno bolj notri pomaknjeno, to je fora.. prjatu mi je sicer neki govoru da nekdo bliz kamnika/kamniške bistrce, tam okol nekje, da predela feltno tko da jo neki švasa pa vrta pa tko, pa prav da bi se dal, samo njega zdej nič več ne vidim da bi mi povedou kaj pa kako.. zato sem se pa obrnu na vas
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Dal se bi dat na eno CNC mašino pa zrezat ven, sam ne 1.5cm.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Verjetno se da to narediti, ampak glede na to, da ponavadi tej mojstri vzamejo po 20€ za popravilo ene feltne (v primeru, da je treba feltno samo poravnat in mogoče tu in tam malo pošvasat), sklepam, da bi bila cena za predelavo (takšno kot jo ti želiš) previsoka, da bi se ti splačalo. Če mene vprašaš ti noben tega ne bo šou delat za manj kot 150€ za vse 4 feltne, ker moreš računat, da ima z eno feltno zelo veliko dela.. ..feltno je treba razrezat in nato nazaj zašvasat (s tem je pa precej dela, ker je treba aluminij skoz gret, pri tem ko ga švasaš) itd
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Odgovor Napisal/-a UrosS »

aha, pol mi preostane samo prodaja.. hvala za pomoč
uros
Mal več k dim
Prispevkov: 82
Pridružen: 30 Apr 2007, 15:27

Odgovor Napisal/-a uros »

Probaj vprašat na starodobnik.net ali pa mogoče na vw hrošč forum. Jaz vem, da sem enkrat bral, da nekdo pri nas dela oziroma širi ampak na žalost ne najdem podatkov, vem le, da je bilo govora o enem starejšem avtu.
papi
Pawa user
Prispevkov: 131
Pridružen: 12 Nov 2007, 00:13
Kraj: črni kal

Odgovor Napisal/-a papi »

heeee
jst sm pred enim tednom širu feltne....
no možakar mi je feltno vrezal na polovico in dodau 5cm vmes tako
da je zdej feltna 7J (feltna je kovinska!)
in sploh ni šlo dosti keša 100 E za štiri komade
no če je feltna železna pa da je take konstrukcije da se da premestit
notranji del potem ti ziher naredi ta mož....
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Odgovor Napisal/-a UrosS »

Aja, pozabu sm povedat da je feltna ALU, samo sem mal razmislu, pa bom rajš zamenjal feltno, res da nerad, ampak če dodam 150€, mam pa lohk še en komplet. Hvala useno, lahko pa podajate odgovore naprej, mogoče še komu kdaj prav pride.

LP
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

uuu kamnku si mogoče mislu podjetje KURET, ta obvlada kar se tiče švasanja feltn, sam dvomm da ti bo pocen naredu:D

še link:
http://www.kuret.com/
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Odgovori