Kaj je najbolje

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Odgovori
discovery
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Feb 2006, 13:10

Kaj je najbolje

Odgovor Napisal/-a discovery »

Pozdravljeni!

Trenutno imam na Roverjevem V8 3.9 motorju kolektorje 4-2-1,naprej v en lonec in nato pred zadnjo akso ven. Vsaka stran je zase (ni nobene povezave med njima).

Razmišljam, da bi malo spremenil sistem ker je preveč glasen. Pa me zanima kaj je bolje. Predvsem s temi povezavami, H, X, Y,? Trenutno sem najbolj ogret za kolektorja 4-1 (http://www.v8tuner.co.uk/product.php?id=476 ) in X povezavo med njima,...

Kaj mi predlagate?

Že v naprej hvala
spaljeni
Mal več k dim
Prispevkov: 68
Pridružen: 26 Sep 2007, 09:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a spaljeni »

Dobi si izpušne lonce od 4.6 motorja range roverja in bo zadušilo. Kolega je tako rešil problem.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Dva lonca na vsaki strani. Samoeden je premalo.
discovery
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Feb 2006, 13:10

Odgovor Napisal/-a discovery »

hemingway: Menla sva se že, vendar o drugih stvareh in drugem avtu.

Hvala za predloge... bolj kot drugo me najbol zanima kako izvest prvi del...kakšni kolektorji bi bli najboljsi, in potem kako združit strani, če jih sploh. Sedaj jih nimam, pa imam občutek da bi bilo bolje če bi bila združena.

Vem samo to, da če je kot zdej, ga v nizkih obratih meče, če bi bil "H" bi ga malo manj. Menda bi bila "X" združitev najbolj, ali ne? Kako pa je z "Y".
Kake prednosti slabosti...

hvala!
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Ptedvidevam da združitev cevi. Sedaj ima 2 lonca potem pa pri Y bi imel enega, pri H pa dva vendar bi bila vmes povezava. Kolikor vem ta povezava mora biti prijatelj mi je govoril nekaj o tem za Mazdin V6 motor, da je brez H povezave zvok obupen.
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
discovery
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Feb 2006, 13:10

Odgovor Napisal/-a discovery »

Oj....oprostite ker se ne znam izrazit...

Symon me je najbližje razumel.

Govora je o tem, da ker bom moral modificirati izpušni sistem ker je nekoliko preglasen, sem razmošljal o kompletni obnovi-spremembi. Ker je V motor imam na vsaki strani motorja po en kolektor 4-2-1. Če gledam naprej, gre iz vsakega od kolektorjev cev v en lonec in iz tega lonca ven je konec. Se pravi, da se izpušni plini cilindrov iz leve strani in cilindrov desne strani nikoli ne "srečajo".

Tu je primer "H" povezave
Slika

Tu je primer "X" povezave
Slika

Tu sta pa najprej "Y" in potem "H" (ne gledat napisa V6 in V8 ker je za mustange)
Slika

Zaenkrat sem zagret da bi zadevo naredil tako kolektorja 4-1 in potem z "x" povezavo, naprej v lonca in ven. Ne vem pa se ali bo treba po dva na vsako stran, ali se da po enega, ki bi nekoliko bolj dušila.

Sej ne da ne bi bil všečen zvok, vendar je preveč močen glas. Naprimer večkrat grem na hrvaško. In ni varjante da bi speljal, ne da bi une kučice na meji ne zaresonirale tko da stekla zažvenketajo.

Upam da sem bil sedaj vsaj mal bolj razumljiv?

p.s. Te modifikacije nimajo veze z glasnostjo (lahko bi samo lonce zamenjal ali dodal) vendar, ker se bom že lotil zadeve, bi rad naredil auspuh od začetka do konca. Upam.

lp
Uporabniški avatar
flat4
Greenstuff
Prispevkov: 36
Pridružen: 01 Jun 2007, 11:06

Odgovor Napisal/-a flat4 »

Jah kokr je men znano na V8 največ tlačijo X združitve, sam je pa spet odvisno na kaki oddaljenosti od motorja je združitev, da stisneš najbolj optimalen navor iz motorja. Se je treba malo bolj poglobit v zadevo, ne samo kero združitev bi bilo dobr met.
EA82
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

Pejdi k Jures Janezu, pa ga vprasi kaj ti priporoca. Ce bo kdo vedu, bo on ziher. Pa povej, da ti je dr. Igor povedu za zadevo. Bos verjetn dobu se kake % off.
http://www.jures-jj.si/predstavitev.html
Howgh.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jureš je na potepanju z defendrom v afriki in ga še nekaj časa ne bo nazaj.
LP
Nebivedu
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

huh dvomim... se razen ce je na brzino sel - v ponedeljek je se bil doma.
Howgh.
discovery
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Feb 2006, 13:10

Odgovor Napisal/-a discovery »

Oj, sori sem bil odsoten tri dni...

Hvala za informacijo, se bom oglasu kaj pri njemu. Drugače pa sem se mislu sam "igrat" s tem.

Hvala!
Odgovori