Krajši stabilizatorji???

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Krajši stabilizatorji???

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Pred kakim mesecem sem si končno nabavu gewinde. Samo je blo veselje samo začasno, ker mi je v tem mescu zaradi naših briljantnih cest totalno sfukal roke (no, sej so ble že prej primerne za zamenjavo, samo zdej majo pa že 1cm lufta), prav tako pa mi je uničl stabilizatorje. No, sej tudi to sem kar sumil da se bo naredil, glede na to, da sem originalne stabilizatorje komajda ujel v luknje na vpetju in amortizerju in sem vedu, da jih bo pometal s kroglic takoj ko bom zapeljal v kako ornk luknjo. No, to se mi je tud nardil, tko da bom zdej poleg novih "športnih" rok (no, v bistvu bom dal obnovit moje roke s tem da bodo dali trše puše in silen bloke, tko da bo avto še bolj trd in natančno vodljiv) dal delat tudi nove stabilizatorje. Zdej sm razmišljal, če bi dal delat krajše, samo ne vem pa, koliko krajše nej dam delat. Zdej je avto kakih 8-9cm v tleh, prej z -6cm je blo še kar ql, čeprav mi jih je že takrat kar precej poškodoval. Sicer sem stabilizatorje menjal že pred cca 2,5 leti za abarthove, ko so mi začeli ropotat ko sm mel samo -4cm fedre not, samo so pač po toliko km tudi teli spustil dušo.

Kolk nej dam pol krajše stabilizatorčke?
Slika
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Daj malo poslikaj kaj bi ti krajšal. Ker stabilizator je konkreten kos železa. Najbrž imaš sam stabilizator povezan z roko-amortizerjem s železnimi palicami, ki imajo na koncih kroglične zglobe in bi te palice rad krajšal?

Tale slika je z neta od forda ampak vseeno, a bi rad krajšal to palico, ki je med rumenimi puščicami?

Slika
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Jap, to. Sej samo to so stabilizatorji - šipke. Vsaj jst ne vem za druge no :D


Drgač pa tega nam sam delal, ampak mi jih bojo nardil tam, kamor bom dal roke rihtat.
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Stabilizator je tisto kamor so tile končniki stabilizatorjev pritrjeni.
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Spodaj je slika iz eper-a, saj imaš stilota ane?

No pa začnimo od začetka. Stabilizator je vrtljivo vpet na sprednjem mostu, preko dveh "palic" s krogličnimi končniki je povezan z vsakim amortizerjem.

Se pravi ko ti znižaš avto gre spodnja roka in z njo kolesno pesto ter amortizer višje, kar pomeni da se tudi stabilizator zavrti okoli svoje osi v gumicah na mostu in prideta kraka kjer sta vpeti palici višje.
S krajšanjem teh palic boš stabilizator samo še bolj zavrtel, to pa ne vem če je rešitev. Po vsej logiki bi bilo treba palice podaljšati, seveda če je prostor in ne bi potem stabilizator zadel ob spodnjo roko.

Slika

Še ena laična slika, malo karikirano sem narisal kaj se zgodi ko znižaš avto, no in če palčko skrajšaš, bo še bolj zategnilo stabilizator.



Slika
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

To sem razmišljal že, ko sem montiral. Samo pri meni je problem glih, da sedaj šipka tišči stabilizator navzdol in sem mislu, da bi ga s skrajšanjem poravnal.
Slika
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Glih kontra kot je alanq narisal se zgodi, nisi racunal kolesa na tla.
temu se pa reče drog stabilizatorja,
v vargalantu jih pa lahko naročiš za smešen denar da ti naredijo nove dolžino pa po želji.
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Sej tam mi bojo delal. Sam zdej sam še vprašanje, kolk krajše dat delat :D
Slika
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Če maš avto spuščen za 8-9 cm dej vsaj 6 cm krajše.

Najbolje ti je avto dvigniti v zrak, odšraufat palčke stabilizatorja, ter avto spustit na klocne, kot da je na gumah, pa zmeri razdaljo med vpetji takrat ko je stabilizator v taki poziciji da ne moti drugih komponent podvozja.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Ne vem če je res tko, evo zdele sm pol ure tole risal u slikarju :D

Črno je serija, rdeče je pa znižan avto. Lepo se vidi kaj se dogaja s stabilizatorjem in ostalimi deli podvozja ko je avto znižan.
Če je vse vpeto kot na sliki potem bo krajša palčka še bolj šponala stabilizator.

Slika
borut007
007 for crashing a.com
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Nov 2004, 13:33

Odgovor Napisal/-a borut007 »

alanq4, točno tako in o tem je že bilo govora
http://www.zup-racing.com/forum/viewtop ... ght=#49193
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Sm snel kolo še enkrat. Maš res da je tko. Bom kr originalne dolžine pol vzel pa je mir :D
Slika
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Alan, nimaš čisto prav. Odvisno je kako je vpet stabilizator.

Vprašanje je če je palčka vpeta dol od stabilizatorja ali gor.

Paziti je treba, ker je stabilizator pri nekaterih avtih speljan prako polosovine.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Glede na sliko imam čisto prav in pri stilotu je tako.
Če pa je palčka vpeta navzdol potem pa je kot si rekel.
Odgovori