DIY: Barvanje avta

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

glede poliestra ti loh jst mal pomagam, sam povej kaj te muci
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

OK...

Napisi mi kaj in kje naj kupim starter kit? Se pravi...malo vsega kar rabim. O:) Lohk pa vsebino enega starter kita našteješ pa po kosih kupim.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
cc 206
Zeleni dirkač
Prispevkov: 242
Pridružen: 09 Nov 2004, 21:05
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cc 206 »

najboljse bi blo ce se zato nova tema odpre :-°
pa da tu samo barvanje ostane, zaradi preglednosti
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Laki super napisan dost info. o vsemu...=D> =D> =D>

Do zdej sem imel res eno skret pistolo zdej sem si pa kupil Sata RP in pa Sata NR HVLP cakam da prideta domov...RP ima 1.3 in 2.0 dize tako da jo bom imel za spric kit HVLP 1.3 pa za barvo in lak...

Bom pa zdaj na kompresor gor dal regulator za prtisk in pa to posodo za kondenz da bo res u redu zdej

Drugace pa na obeh pistolah pise da sta za 2.0-2.5 bar kar je ful uredu...

Me pa zanima kak je z temi maskirnimi trakovi, ker ce das navadnega (papirnat) barva pride spodi in naredi pizdarijo...
Se mal o tem !

Morm res natrenirat zadevo da ko bom spricnu cel avto ma da bo nice...

Pa se ena zadeva kako u nulo postrihat plasticen odbijac z kaksno rajso notr...do zdej sem ga zakital postrihal z plastik primerjem in potem z barvo in zadeva je tko tko...

Je mozno da se da navaden primer (spric kit) gor na plasticen odbijac pa da ne spoka barva oz. se ne odlusci ? K spric kit res lepo lahko zbrisis in se zakon cez striha, k na plastik primer ga res sucks barvat...

Uporabljam pa zmeraj na plastiki ali poliestru dost elestik aditiva za v barvo ! ful uredu zadeva da barvo takojkamencki ne stolcejo dol

LP
MUGEN CR-X
LAKI
Greenstuff
Prispevkov: 21
Pridružen: 22 Dec 2005, 23:46
Kraj: prekmurje

Odgovor Napisal/-a LAKI »

Glede pritiska sem verjetno v temo brcnil, (samo moj kompresor je en šrot, pištola pa je tudi cenejše varijante #-o )

Košir za odbijač lahko daš gor špric kit, samo prej dobro pošmirglaj površino.

Za špric kit sta dve vrsti. Navaden ki se meša z razrečilom in dvokomponentni (ima še drug izraz samo se ne spomnim). Dvokomponentni kit lahko daš debelejši sloj pa še obstojneši je.

Če kak majster opazi napako v mojem pisanju naj me popravi. Jaz
pomagam kolikor vem in znam....
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

TypeKoshiR napisal/-a:
Me pa zanima kak je z temi maskirnimi trakovi, ker ce das navadnega (papirnat) barva pride spodi in naredi pizdarijo...
kaj te tle muči? dej malo boljše razloži ta problem, mi ni jasno kako pride barva spodaj?

drugače lahko daš na odbijače komot špric kit. ne bo nič popokalo, dokler ga ne boš kam naslonil. ampak kot je napisal LAKI more bit površina zmatirana.
Slika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

TypeKoshiR napisal/-a:Pa se ena zadeva kako u nulo postrihat plasticen odbijac z kaksno rajso notr...do zdej sem ga zakital postrihal z plastik primerjem in potem z barvo in zadeva je tko tko...
Plastiko vedno najprej pošmirglaj, potem pa najprej plastik primer in nato šele kitaš, šprickit itd...

Namreč, plastik primer je zato, da veže vse te poliesterske zadeve - kit ali smolo - na plastiko.
Project on hold...
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

plastik primer je drek !

najbolš je na grobo plastiko ošmirglat in premazat s poliestrom pa pol gor delaš pizdarije...se mi ni zluščil še noben odbijač, razen ko sem ga nabasal v robnik kar pa je logično ker se poliester ne upogiba enako kot plastika in je pač počilo.
nightrider31
Majkl Najt
Prispevkov: 83
Pridružen: 10 Okt 2004, 21:02
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a nightrider31 »

Saj plastik primer ni za na poliester je za plastiko :-$
Slika
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

obstaja, se en nepreverjen trik, da v poliesteru stopis mal stiropora, in zadeva rata mal bol gibljiva, jst tega se nism probu, loh pa kdo poskus, pa pove rezultate
2 fast 2 live, 2 young 2 die
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

M3 napisal/-a: kaj te tle muči? dej malo boljše razloži ta problem, mi ni jasno kako pride barva spodaj?
Barva pride spodaj cist pri robu traku, ce naredis kaksno linijo, zarad tega ker ta kurcev papirni maskirni trak ne prime tolk mocno na robovih, in pol zmeri k odmaknes al mas zegn pa je linija ql al pa je spodi tko kosmat zarad tega k trak ni dobr prjel...

LP
MUGEN CR-X
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

ma za delat take linije obstaja poseben trak, je plastičen podoben izolirju,
vendar precej bolj tanek. drugače ne vem, mi nimamo nekih problemov
z tem papirnatim maskirnim trakom, npr. komot kako letvico zaščitimo z njim
in pride vedno dobro.
Slika
Uporabniški avatar
Nixxon
BMW mit Calypsorot Metallic Farbe Fahrer
Prispevkov: 237
Pridružen: 19 Jan 2005, 17:53
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Ja, za maskiranje obstaja trak. Pomoje bi ga morale vse večje firme teh stvari imeti v programu. 3M vem da ga ima.
BMW E36 318i, calypsorot metallic
Slika
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

LAKI napisal/-a:Jaz vse delam z MOBIHEL. Imajo vse od barve do trdilcev in primerjev. Najdeš jih skoraj v vseh trgovinah pa še dosti cenejši je od drugih.
In kakšna je kaj kvaliteta? Čisto tako informativno me zanima. :D
Sicer pa super opis tale celotna tema. \:D/
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

pri mobihelu nimaš na izbiro nians.
Slika
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

To me niti ne zanima, samo kvaliteta teh predpripravljenih ki jih imajo. Obstojnost, luščenje, bledenje, karkoli. Rad bi vedel iz prve roke glede na to, da imam nekaj veze z Mobihelom. 8-[
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

jaz ti lahko iz prve roke povem samo za mobihel barvo (baze) in te zadeve za plastificiranje ki jih imajo da so zelo v redu, nikoli ni bilo nobenih reklamacij za kakšno luščenje. za lak pa ti ne znam povedat, ker ga nisem še nikoli uporabil.
Slika
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Dozdaj uporabljal vedno mobihel, ivat oziroma kaj podobno poceni italijansko robo zaenkrat z nobenim ni problemov. Ključno pri avtoličanju je samo predpriprava. Seveda ne more mobihel konkurirati drugim brandom kot glasurit, sikkens, ici,... ampak za naše potrebe je ok.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
nightrider31
Majkl Najt
Prispevkov: 83
Pridružen: 10 Okt 2004, 21:02
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a nightrider31 »

Symon napisal/-a:To me niti ne zanima, samo kvaliteta teh predpripravljenih ki jih imajo. Obstojnost, luščenje, bledenje, karkoli. Rad bi vedel iz prve roke glede na to, da imam nekaj veze z Mobihelom. 8-[

Glede na to da imas nekaj veze z Mobihelom bi lahko stopil v Razvojni center in si pogledal vzorce,ki jih imajo poskusno na staranju na vrhu strehe :-$
Slika
Odgovori