Orodje za stiskanje vzmeti

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Uporabniški avatar
OpaNkaR
Mal več k dim
Prispevkov: 51
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:52
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Orodje za stiskanje vzmeti

Odgovor Napisal/-a OpaNkaR »

Ma kdo kaj takega za posodit za nekaj dni?
Al pa če ve, kje se da to pri nas ugodno kupit?

Slika
. . : : Cuore Sportivo : : . .
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

To si sam narediš. Kupiš 2 vijaka dolga 30cm in v 4 kose železa navrtaš luknje in tista 2, ki bosta na vrhu vrežeš navoje, spodnje pa samo natakneš in na koncu zazihraš vsak vijak z dvema maticama (eno daš gor in drugo naviješ do nje, da se ne odvijata, nad maticama mora bit še ena podložka, da se železo ne naslanja direktno na matico). Na kose železa našvasaš še po 2 kosa železa da narediš F obliko, da se med nju ujame feder.

Vse skupaj te pride okoli 10 evrov, pa imaš zadevo celo narejeno.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Še lažje pa je, če imaš vijak, ki ima pod glavo del brez navoja, ker potem ne rabiš matic na spodnji strani, ampak samo v železo narediš luknje in navoj, ostalo pa je isto kot v prejšnjem postu.


Treba se bo mal znajdt, ker taka orodja so zelo draga, full poceni pa čez prideš, če znaš kej tut sam narest doma.

Če bi imel osebni avto, bi kej takega tut rabil, ker pa imam na avtu spredaj 2x neodvisno torzijo, zadaj pa listnate vzmeti, tega ne potrebujem, zato tudi nimam v arzenalu svojega orodja.



Če pa kdo potrebuje poceni orodje(sicer nemško, ampak bolj za hobi) pa vsak drug vikend ob nedeljah prodaja en tip novo orodje na boljšjem sejmu (cesta dveh cesarjev) po zelo ugodnih cenah. Sam sem kupil v nedeljo 2 pajserja, vse nstavke za gedoro 1/2cole in več natičnih ključev (rink + vilice) + klešče za pleh rezat (odlične, že sprobane včeraj) + še par drobnarij za 45 evrov. Samo pajser je enak v obiju ali bauhausu, kjer pa je cena za tak pajser kar celih 12 evrov(na bolhaču sem dal 3).
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

apropo takšno orodje kot je na sliki za vzmeti ima tudi kolega stalo pa je nekje 40€ mislim da v forstingerju pač cheap roba. Dobro orodje za stiskanje vzmeti je po 300€ in več
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

Tisto kar tisti tip prodaja, m polomimo vsak dan na šihtu, torej tist kroman tool je en shit :D
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
dules
Mal več k dim
Prispevkov: 54
Pridružen: 18 Feb 2007, 11:33
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dules »

mi imamo tam kjer delam orodje od hazeta , ni fedra da ga ne bi stisnil , pa še bolj je varen kakor pa tile , k so na 2x vzmet !
dokler bom živ bo VolksWagen pr' hiš'
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

dules napisal/-a:mi imamo tam kjer delam orodje od hazeta , ni fedra da ga ne bi stisnil , pa še bolj je varen kakor pa tile , k so na 2x vzmet !
Točno hazet ima super orodje ima tudi posebej za nekatere avte. Glede teh čeep stiskalcev pa niso tak slabi ker sem z takimi že dosti vzmeti menjal tak da so svojega denarja itak vredni.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
dules
Mal več k dim
Prispevkov: 54
Pridružen: 18 Feb 2007, 11:33
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dules »

http://www.hazet.de/deutsch/katalog/ima ... 7267ba.jpg

mi imamo nekaj takega saj se v delavnici vsaj 1x na teden to uporablja in more biti priročno in da je plus tega še hitro stiskanje 6 tega velika varnost saj če pravilno stisneš ti niti pod nobenim pogojem ne more odpeti oz se izmuzniti !
dokler bom živ bo VolksWagen pr' hiš'
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

dules napisal/-a:http://www.hazet.de/deutsch/katalog/ima ... 7267ba.jpg

mi imamo nekaj takega saj se v delavnici vsaj 1x na teden to uporablja in more biti priročno in da je plus tega še hitro stiskanje 6 tega velika varnost saj če pravilno stisneš ti niti pod nobenim pogojem ne more odpeti oz se izmuzniti !
Točno to je to ampak za parkrat stisnit vzmet je pa 300€ malo preveč.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
DaviiD
Pejnourt
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Dec 2007, 23:23

Odgovor Napisal/-a DaviiD »

Jaz sem uporabljal gurtne za to:

Slika

Na vsaki strani eno in ko zategnes ni teorije da bi se odprla...
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Ponavadi če menjaš fedre z originala na nižje pa da ostanejo amortizerji isti skoraj ne rabiš orodja. Dol pa snemam itak brez orodja samo pištola in gasa :-°
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Odgovori