Servis

Manjši servisni detajli...
Odgovori
Uporabniški avatar
mikimous
Popotnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Okt 2004, 11:42
Kraj: kranj
Kontakt:

Servis

Odgovor Napisal/-a mikimous »

Ok mene pa zanima če grem avto servisirat k nepooblaščenem serviserju in če mi da not original, kuko je z servisno knjigo.

Ok vem da mobilne garancije ni podobnih zadev. Zanima me če avto ko ga prodajaš lahko rečeš da ima servisno knjigo. (zlo po domače napisan)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Lej, naceloma je tko, da ce poznas nekoga ki pozna nekoga, ki dela na pooblascenem servisu... Das mu knigco, pa ti jo on postempla... Sam ne prevec naizi jemat, da ne bo pizdarij...

To je drgac najbolsa resitev kar se servisov tice... Sam mors pa takrat ko delas, vedet kaj se dela, kere jermene,filtre menat... Da ne bo kaj narobe.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
HUGO_BOSS
Seat Tuning Klub - predstavnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Servis

Odgovor Napisal/-a HUGO_BOSS »

mikimous napisal/-a:Ok mene pa zanima če grem avto servisirat k nepooblaščenem serviserju in če mi da not original, kuko je z servisno knjigo.

Ok vem da mobilne garancije ni podobnih zadev. Zanima me če avto ko ga prodajaš lahko rečeš da ima servisno knjigo. (zlo po domače napisan)
WTF
fant... se bo potrebno malo bolj potrudit če hočeš da bomo razumel kaj bi ti not dal original :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Re: Servis

Odgovor Napisal/-a Pugi »

HUGO_BOSS napisal/-a:
mikimous napisal/-a:Ok mene pa zanima če grem avto servisirat k nepooblaščenem serviserju in če mi da not original, kuko je z servisno knjigo.

Ok vem da mobilne garancije ni podobnih zadev. Zanima me če avto ko ga prodajaš lahko rečeš da ima servisno knjigo. (zlo po domače napisan)
WTF
fant... se bo potrebno malo bolj potrudit če hočeš da bomo razumel kaj bi ti not dal original :lol:
Mislim da je mislil da ce nardi servis tko kot na pooblascenem servisu in to z originalnimi deli... Torej tako da je avto brezhiben... Kako je potem s servisno knigo.

Tako kot sm reku. Poznat mors enga k pozna enga, k dela tm.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
HUGO_BOSS
Seat Tuning Klub - predstavnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HUGO_BOSS »

jah to je skor neumnost kar je napisal, saj ponavadi ti na vsakem servisu dajo original dele not... pa če delaš pr xy?ž?č?šŠŠŠBLJJ serviserju
razen seveda če maš jugico al pa kako katro :D

sicer pa dej nabav mi ponaredek filtra za ole, al pa fake CASTROL :lol: :lol: :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Vecino delov dobis lahko neoriginal, ceneje. To pomeni od oljnih filtrov (ja), do jermenov, napenjalcev, kaksnih luci in podobno. Je pa res, da za sam redni servis to res ne pride v postev, ker prsparas 1SIT...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
HUGO_BOSS
Seat Tuning Klub - predstavnik
Prispevkov: 57
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HUGO_BOSS »

Pugi napisal/-a:Vecino delov dobis lahko neoriginal, ceneje. To pomeni od oljnih filtrov (ja), do jermenov, napenjalcev, kaksnih luci in podobno. Je pa res, da za sam redni servis to res ne pride v postev, ker prsparas 1SIT...
ja sej za redni servis sem mislu :wink:
drugač pa tist ki nima za originalne dele, si po mojem sploh ne zasluži avta, naj raje kupi avto ki ga bo lahko vzdrževal, ne da bo uničeval dober avto, potem pa ga prodal in nategnil naslednjega lastnika...
kar se tiče mašine jaz ne svetujem notr dajat neoriginalnih delov, vsaj ne kakšnih jermenov ipd.
Kar se tiče luči to pa tko-tko... pa to že ni servis čist tko... pa tud luči se da dobit original za dost normalen dnar
Slika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Mal pogrevam:

Glede teorije nekvalitete neorginalnih nadomestnih delov krožijo različne zgodbice,predvsem negativne...
drugač pa tist ki nima za originalne dele, si po mojem sploh ne zasluži avta
Pol si jst ne zaslužim avtomobila imeti?Pred enim mescom sem menjaval zobati jermen in natezalec jermena+klinasti jermen na mojem avtomobilu in sem kupil neorginal material...a veš zakaj?---zato ker je isto sranje,drugo pakovanje...dobesedno to,original deli tega ranka so več ali manj vsi izdelovani izven matične tovarne in imajo proizvajalci pogodbo o dobavi delov ki jih potem tržijo kot originalen del...tako da vseeno fantom priporočam obiske v motomatih,evrotonih,westih,roksonih,a-netih.....

Če je ceneje še ne pomeni da je veliko slabše--mogoče 10% pa še to je vprašljivo..

Tok od mene...LP Eddy
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Točno tako - poglej za recimo Peugeot dela nekatere stvari BOSCH. In kaj je zdj narobe če kupim rezervni del, ki je isti, poudarjam isti, od Boscha in od Peugeota, samo pakunga je drugačna, pa cena.

Sploh so pa kakšne stvari lahko še boljše, kot naprimer bremzploščice, diski, zračni filtri, olje...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

tako kot je povedal eddy ima čisto prav. Zakaj bi naprimer kupoval oljni filter (originalni) če pa dobiš kopijo tega oz. sploh ni kopija ker je itak prva vgradnja sam recimo VW znaka ni gor!

Pa precej pršpraš pri teh zadevah kot so: oljni,zračni,ploščice,diski,sklopke,amortizerji,svečke,jermeni,vodne črpalke... res da se kdaj pa kdaj zgodi da je kašna stvar malce dražja ampak v redkih primerih je to...

ker jst nikol ne kupm originalnega dela (razn če samo ta obstaja) pa še dobr rabat dobim tko da zakaj bi po nepotrebnem zapravljali??
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
borut007
007 for crashing a.com
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Nov 2004, 13:33

Re: Servis

Odgovor Napisal/-a borut007 »

mikimous napisal/-a:Zanima me če avto ko ga prodajaš lahko rečeš da ima servisno knjigo. (zlo po domače napisan)
Za servisno knjigo lahko vedno rečeš, da jo ima, če jo seveda ima. Bolj pomemben podatek je, do kdaj je knjiga potrjena.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Na avtomobilizmu ravno domžalčan prodaja 7 takih knjig. Mislm ultra LOL! Vglavnem - se da tud mal sfejkat tisto knjigico, tako da ni panike... Js osebno bolj kot tisti knjigici zaupam človeku, ki je ta avto mel pred mano.. Če je en brezveznik ma loh 100 knjižc, pa bo slabše kot če ga je mel en tak, ki ga je čuval, ki mu je tisti avto DEJANSKO kej pomenil...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Ja z servisnimi knjigami je tako: če jo že imaš potrjeno ni slaba stvar,vendar delam na servisu in vem da se dajo potrditi tudi mimo pulta,tako da meni več pomeni dober pregled vozila pred nakupom in kompletni servis vozila takoj po nakupu.....nekak ne verjamem tistih fraz(pa naj bojo resnične ali ne) : bilo je menjano to,pa to,pa to...
Zato pregledam vse od a-y in zamenjam kar je potrebno,šele pol gremo pa tišat...

:kuza (nevem zakaj sm ga nalimu,sam všeč mi je) :D
Slika
borut007
007 for crashing a.com
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Nov 2004, 13:33

Odgovor Napisal/-a borut007 »

Zraven potrjene knjižice spadajo tudi računi. Imamo doma 3 avte, ki obiskujejo servise in dobivajo štemple v servisno in imamo tudi od vsakega servisa priložen račun (v glavnem jih hranimo zaradi uveljavljanja morebitnih reklamacij). Mislim, da je servisna+računu še najbolj zanesljivo, kar se papirologije tiče.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Tako je, samo koliko ljudi DEJANSKO shrani račune - js osebno nobenga... Še to #-o Ja itak...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Pugi napisal/-a:Tako je, samo koliko ljudi DEJANSKO shrani račune - js osebno nobenga... Še to #-o Ja itak...
Zakaj jih pa ne hraniš,sej maš avto od novega naprej,al se motm :-s ,
19-ka, tud ni mela nč, zdej pa za vsak drkc shranim račun :D
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ma dej tok papirja bi mogu met eno sobo sam za to. Enostavno ko bom prodajal avto bo zraven knjižica - eetak se pa od vsakega tok novega avta kot je moj - vodi evidenca na servisu... Torej je vse v računalniku...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
borut007
007 for crashing a.com
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Nov 2004, 13:33

Odgovor Napisal/-a borut007 »

Pugi napisal/-a:Ma dej tok papirja bi mogu met eno sobo sam za to.
Jah, pri Peugeotih je jeba, ker je vsak teden kak error in se pol računov res nabere. :D
(hecam se, ampak resno mislim)

No, da sem pošten. Imamo P206 in ima od 11/2003 do danes samo en račun (za 500sit). tok-tok-tok
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

borut007 napisal/-a: (hecam se, ampak resno mislim)

.... :iz_stola_padu: <-Pugi... Tole je izjava leta! :lol:
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Odgovori