Montaža zavor

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

Na felicijo ne paše prednji sistem od VW (vseeno katerega). Mam doma en komplet, smo hotl gor zmontirat...ni šanse.
VW in š. felicija majo čist drugačn sistem vpetja in vodil čeljusti...ni teorije

Je ena varianta z čeljustmi od forda in diski od cliota...baje
Uporabniški avatar
Stratus_
nadnebesnik s črtico
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Okt 2004, 19:16

Odgovor Napisal/-a Stratus_ »

super98 napisal/-a:Na felicijo ne paše prednji sistem od VW (vseeno katerega). Je ena varianta z čeljustmi od forda in diski od cliota...baje
še enkrat 8-[ http://www.feliciaklub.cz/?id=r_kotouce_1
nightrider31
Majkl Najt
Prispevkov: 83
Pridružen: 10 Okt 2004, 21:02
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a nightrider31 »

Pa pri barvanju ne pozabi na temeljno barvo :-k
Slika
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

Stratus_ napisal/-a:
super98 napisal/-a:Na felicijo ne paše prednji sistem od VW (vseeno katerega). Je ena varianta z čeljustmi od forda in diski od cliota...baje
še enkrat 8-[ http://www.feliciaklub.cz/?id=r_kotouce_1
No to sm mislu vidš...povem spomladi a je šlo skupi, ker tem čehom ni preveč za zaupat.
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

super98 napisal/-a:
Stratus_ napisal/-a:
super98 napisal/-a:Na felicijo ne paše prednji sistem od VW (vseeno katerega). Je ena varianta z čeljustmi od forda in diski od cliota...baje
še enkrat 8-[ http://www.feliciaklub.cz/?id=r_kotouce_1
No to sm mislu vidš...povem spomladi a je šlo skupi, ker tem čehom ni preveč za zaupat.

ne vem ce se se spomnis,sm ti neki omenjal diske od coradota naj bi jih spravil gor,sam modeli se zdej mi jih ni dobavu!!

Aja mam pa ene fotke kako je ceh spravil na felicio diske pa celjust od octavie RS!!

Slika sam mi je sumljiv tole ker so od octavie na 5 sraufov teli so na 4!Mi gdo lahko kako tole razlozi???

Drgac mam zedej po planu zadnje diske upedenat,spredi pa za enkrat se ne vem 8-[ 8-[ ](*,) ](*,) Ce ma kdo kej oz. kaksno idejo naj prosim omeni!
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

distančnik?
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

maky napisal/-a:distančnik?


hm si zihr??? [-o< mozno,mah ne vem,upam da je to! :D :-s


lp venom
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Na novo povrtane luknje...
Sam bom isto naredil no ubistvu na enih sem ze (5vratni civic ma 5 sraufov in pa velikost diskov in čeljusti iste kot pri ITR) sam zdej mam moznost kupit se nekaj hujsega porsche 4pot calipers + ta velki diski :-$ ce bo dnar bom raje to vzel !

LP
MUGEN CR-X
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Povrtan disk na 4 lukne.

Jaz imam isti plan, in isto je nardil že velik ljudi pred mano na nissanih. 200sx ima pesto na 4 šraufe, in zelo popularna predelava so bremze od 300zxa. Čeljusti pašejo dost enostavno gor, disk na 5 lukenj je pa treba povrtat (še 3 luknje zraven).

Jaz bom zmontiral na E30 tudi čeljusti od mazde RX7. Poterbno bo nardit adapter, na katerega bom lahko pritrdil čeljust. Imam že neke načrte doma, ampak bom več napisal ko bo predelava uspela.
High on LSD
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

iKst napisal/-a:Povrtan disk na 4 lukne.

Jaz imam isti plan, in isto je nardil že velik ljudi pred mano na nissanih. 200sx ima pesto na 4 šraufe, in zelo popularna predelava so bremze od 300zxa. Čeljusti pašejo dost enostavno gor, disk na 5 lukenj je pa treba povrtat (še 3 luknje zraven).

Jaz bom zmontiral na E30 tudi čeljusti od mazde RX7. Poterbno bo nardit adapter, na katerega bom lahko pritrdil čeljust. Imam že neke načrte doma, ampak bom več napisal ko bo predelava uspela.

ja ok no sej ql! ampak kdo mi bo vrtal luknje? 8-[ Pa je to sploh pol varno? :-k Torej jaz lahko dam celo od octavie 1.8T gor?
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Luknje ti zvrta vsak majter z malo boljšim vrtalnikom :) Greš v eno firmo kjer se ukvarjajo z obdelavo kovine in jih prosiš če lahko zavrtajo. Glede varnosti pa ni treba skrbet. Take diske imajo ljudje na avtih s 400, 500 konji in jim lepo zdržijo.
High on LSD
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

iKst napisal/-a:Luknje ti zvrta vsak majter z malo boljšim vrtalnikom :) Greš v eno firmo kjer se ukvarjajo z obdelavo kovine in jih prosiš če lahko zavrtajo. Glede varnosti pa ni treba skrbet. Take diske imajo ljudje na avtih s 400, 500 konji in jim lepo zdržijo.

kako je pa pol z čeljustmi?? 8-[ če bi jaz dal gor diske od octavie 1.8T??
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

To pa ne vem. Sej bom pri montaži svojih vse poslikal pa dal na forum. Samo večjih diskov verjetno ne morš gor montirat. Odvisno sicer od razlike. Recimo nissan 200sx (sori, da sam o tem govorim, ampak ta avto res u nulo poznam :)) ima serijsko 2 velikosti diskov. Do 1992 je imel 257mm naprej pa 280mm, čeljusti pa so baje iste. Samo kljub malo večjim diskom zavorni učinek ni nevem kako izboljšan.

Če že misliš kaj delat se ti pomoje splača predelava na večje čeljusti. Jaz sem 4 batne od RX7 dobil za 40k, kar se mi ne zdi velik. Razlika med 4 batnimi in tistimi majhnimi pizdeki, ki so serijsko na E30 bo pa verjetno neprimerljiva.
High on LSD
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

_VeNoM_ napisal/-a:
ne vem ce se se spomnis,sm ti neki omenjal diske od coradota naj bi jih spravil gor,sam modeli se zdej mi jih ni dobavu!!
Ej diske pa čeljusti od corradota ne boš nikakor spravu gor 1000000000%
Ok diske že, sam samo z diski si nimaš kej pomagat.

Doma mam komplet sprednjo obeso, pesto od felicije (razstavleno) pa diske in čeljusti od golfa gti-ja (isto k corrado) pa ne gre niti pod razno skupi...
škoda keša za material no. Lahko se zmenva pa ti pokažem da se boš prepriču
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Se ne da adapterja nardit ?
High on LSD
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

iKst napisal/-a:Se ne da adapterja nardit ?
ni teorije ker je čist drugačen sistem konstrukcije čeljusti, vodil čeljusti, vpetja...k dan pa noč.


škoda k ni več etke na netu pa bi linku slikce
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

super98 napisal/-a:
_VeNoM_ napisal/-a:
ne vem ce se se spomnis,sm ti neki omenjal diske od coradota naj bi jih spravil gor,sam modeli se zdej mi jih ni dobavu!!
Ej diske pa čeljusti od corradota ne boš nikakor spravu gor 1000000000%
Ok diske že, sam samo z diski si nimaš kej pomagat.

Doma mam komplet sprednjo obeso, pesto od felicije (razstavleno) pa diske in čeljusti od golfa gti-ja (isto k corrado) pa ne gre niti pod razno skupi...
škoda keša za material no. Lahko se zmenva pa ti pokažem da se boš prepriču

ja vem še to sam,sm se še z enim majstrom pogovarju,pa je reku ni šans!Tko da zdej sam še študeram kaj bi gor fliknu!!
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

renaulti so zakon ker vse med sabo pase
Zadnjič spremenil HaBBicH, dne 23 Apr 2005, 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Sanjski moski :D

Slika
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

še vedno nucam ene močne diske 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ zadnje mam !Ampak prednji so the bigest problem????
Torej dejte kaj priporočat??!!Rabim nekaj da mi bo držalo ko se bo bremzal 8-[ 8-[ 8-[

ma kdo kej v mislih??????



Ej Super98 je kaj novega z temi fordovimi zadevami in renault zadevo?!?!?



lp venom
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

_VeNoM_ napisal/-a:še vedno nucam ene močne diske 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ zadnje mam !Ampak prednji so the bigest problem????
Torej dejte kaj priporočat??!!Rabim nekaj da mi bo držalo ko se bo bremzal 8-[ 8-[ 8-[

ma kdo kej v mislih??????



Ej Super98 je kaj novega z temi fordovimi zadevami in renault zadevo?!?!?



lp venom

Ma vleče se k svina vse skupi. Zdej smo v fazi meritev debeline distančnikov za čeljusti, materijal je že skompletiran, treba je počakat še drejarja za distančnike pa vse skupi vržt...in upat da gre zadeva pod feltno!!!

kmal, kmal...
Odgovori