razlika...

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Odgovori
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

razlika...

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

no,mene pa neki firbec daje,pa ne morem pogruntat,v čem je razlika(predvidevam,da je kaka finta v auspuhu) med tema dvema avtoma:

in


no,prvi ima tisti značilen grgrajoč V8 glas,drugi pa čisto drugačen rezek športni glas...motorja sta v zasnovi enaka-pač klasičen V8 motor,zanima me,kaj je npr. pri ferrariju krivo,da ima čisto drugačno štimo kot ostali V8 motorji?
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Ne vem za Austina, sam dvomm da gre čez 9000rpm kot Ferrari... Več obratov, bolj rezek zvoh, itak pa velik tud sam izpuh nardi..
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Mogoče ima ferguson tudi drugačen firing order. Nekje sem to enkrat zasledil, nisem pa ziher.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Odgovor Napisal/-a drmo »

hemingway napisal/-a:Fora je v krajšem hodu in večji površini batov in verjetno tudi kompresijsko razmerje in se mašina čisto drugače odziva in zavrti.
...in s tem posledično večja površina sesalnih ventilov zarad česar se motor tako lepo zavrti do 9000rpm ;)
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

aha...potem je to finta že v samem motorju in ni to kaka fora v izpuhu?ker sem mislil,da je mogoče razlika,al maš eno cev do konca,al za vsako stran svojo.... alpa kaj podobnega 8-[
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Razlika je v glavni gredi in tako vrstnem redu vziga. V8 in V6 imajo lahko dve razlicni glavni gredi, ki dolocato kako vzigajo cilindri.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

aha...no,najlepša hvala za odgovore! :priklon
Odgovori