Night tuning show aka. kamniska obvoznica 2.6.2007

Ekskluzivne reportaže, komentarji in slike iz srečanj...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

nebivedu napisal/-a:
Pugi napisal/-a:Jp, tko je, ti avti niso narjeni za kako vožnjo in njih lastniki niso krivi, da se ti showi imenujejo tuning. Vem da niti en avto ki je bil tam razstavljen nebi zdržal moje vožnje, ki sem jo tisti večer postavil med besnico in kamnikom. Pa je moj avto daleč od kake impreze. Problem je v trendu orjaških feltn, nižini brez potrebe in brezglavemu nalaganju teže v obliki muzike in 7 ekranov. Ampak že očitno to raja od folka hoče gledat. Js se raj pelem zravn bandita pa da pol kurac s pinceto vn ulečem k mi ga do želodca not zabije.
Pugi a si zamišljaš da greva en krog po tisti progi ki je bila v gramoznci postavljena z enim izmed teh avtomobilov?
V bistvu si ne morm zamišlat cel krog, ampak sam prve par metrov, mogoče največ do vode dol... Fazer pa v jok :D:
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

tuning je pac bl poznana beseda, in se bl množično uporablja od takrat k je prsou u kine prvi fast and furious, in takrt je po prekomernem poslusanju besede tuning zacel mislt da je tuning vse k ma veze z zamenjavo ali prireditvijo bilokerga dela na avtu. tko da ja tuning je vsesplošna slovenska beseda za predelavo avta zgleda, jebi ga vazn da ti ves kaj folk misl.

drugac pa se mi zdi da se je dal kr nekej avtov k so bli lepi tut pod havbo vidt (renault gt turbo, renault twingo 1.8, silvia od shinerja, in se nekaj drugih, sam te so nazalost ostal zunej ker na zunej niso dost atraktivni) tko da ...
don't hate the player hate the game

problem je pa pomojm tut u tem , da se da u sloveniji homologerat sam plastiko, pa se te ne vse
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
enpuls
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Maj 2006, 08:22

Odgovor Napisal/-a enpuls »

no pa dobr men kot laiku....kaka je razlika med stylingom in tunungom v dveh stavkih ;)
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

tunning - predelava motorja - več konjev, več navora, boljši pospeški.

styling - vržeš 200 kil plastike na avto pa dobiš to, kar je bilo na tem šovu.


PS: styling je tut to kar delam jst s svojim avtom - spreminjam obliko zunanjosti - zdej že skoraj ni nobenga ravnega dela na avtu več.
Uporabniški avatar
enpuls
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Maj 2006, 08:22

Odgovor Napisal/-a enpuls »

ok...ampak tuning...kako boš pa folku pokazal da je motor "navit"...
Uporabniški avatar
Nixxon
BMW mit Calypsorot Metallic Farbe Fahrer
Prispevkov: 237
Pridružen: 19 Jan 2005, 17:53
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Ubistvu je tako. Sama beseda pomeni "uglasiti" in povezava nanjo izvira, moje mnenje, še iz časov fergazercev, ko si jih DEJANSKO uglasil, da so bili optimalno naštelani.

Se bi pa dala beseda razumet tudi drugače, uglasiš avto na svoj okus. :D Pač, eden od načinov interpretacije, kateri se lahko zagovarja, definicij ni nikjer.

Čeprav je res da se je v tujini uporablja skoraj samo beseda tuning, naši so pač bolj sforsirali še styling, ker mamo mi pač tega tolk več.
BMW E36 318i, calypsorot metallic
Slika
Uporabniški avatar
enpuls
Pejnourt
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Maj 2006, 08:22

Odgovor Napisal/-a enpuls »

ok...hvala za obrazložitev...potem je res, da so pri nas bolj styling "šovi" kot pa tuning...se strinjam....;)
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

enpuls napisal/-a:ok...ampak tuning...kako boš pa folku pokazal da je motor "navit"...
Prides na drag race in pokazes kako leti avto.
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

ce je dobr zrihtan pa ce bos kazu takmu k bo zastopu razliko med tuningom pa stylingom, pol je dost da haubo odpres, pa mrbit mal po gasu stops, mogoce res nebi blo slabo za nasledn let organizerat ksnga demo showa okol unga kambus komplexa:) alpa po ravnini na obvoznci, sam za kj tacga bi mogu ze cesto zaperat
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Eh, tuning ni samo motor, je tud podvozje in vse ostalo, kar se da izboljšati od serijske zadeve v tej meri, da je avto hitrejši, bolje vodljiv itd...

Ni tud vedno ravnina merilo za dober tuning. Je merilo moči motorja ne pa avta kot celote.

Me pa moti predvsem to, da folk ful šimfa vse povprek kar se pelje in kaže. Treba se je zavedat, da ima vsako tele svoj veselje. Tako je nekdo tele, ki meče plastiko na avto, kot nekdo drug, ki mu je hobi vrtičkarstvo ali zbiranje znamk.

Torej, če koga kaj moti ne razumem zakaj je potem potreben posmeh. Verjetno z takimi dejanji raste lasten ego in nemoč. Tud v te plastike je vloženega veliko truda posameznika, pa naj bo to okusno ali ne. Nekaj je hotel pokazat, dobil pa posmeh. Tipična slovenska gesta, da v ljudeh iščemo samo slabe stvari in ne dobrih. Znamo samo šimfat in se posmehovat. Da bi pa nekdo z nekim hudim znanjem( kao ), ki se kaže po nekaterih forumih v posmehljivem in zaničljivem tonu upal stopiti pred predmet posmeha in z nekim lepim pogovorom in dobro gesto kaj svetoval, bi se tudi scena odvijala malo drugače in bi bilo videti tudi lepe izdelke tudi v drugačni luči.

Uglavnem tipično slovensko, zato pa smo tam kjer smo. Polni sebe šimfamo druge, a pred svojim pragom veliko smeti!


Hvala in lep pozdrav :D
CLIO 172 SPORT
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Še to: preveč se ukvarjate z nepotrebnimi in na videz malimi stvarmi, ki so v detajle tolk gledani, da izgleda smešno. Tuning Vs Styling. Kwa da fak ima to veze z dobro družbo :-s
CLIO 172 SPORT
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

kilah bee tut to ti da pomojm vsak tuki prav
2 fast 2 live, 2 young 2 die
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

ljudje smo različni, posmeh pa ni vedno posmeh čeprav tako zgleda. Pride fantič brhkih 18 let star na forum pa sprašuje kak si nej uniči avto in mu vsak po drugače interpretira da se tega ne dela. Če bo razumel je itak njegov problem, če pa bo naredil kar je hotel pa ga huntersi že čakajo.

Če pa vsak pogleda zase nazaj kake kikse je delal z stylingom pr avtih (tisti ki se pač s tem ukvarjate) pa dvomim da je kak ki ima čisto vest ;)

Edini problem je zame združit tuning in styling in akustiko v eno ker vsaka stvar da je dobra pobere od vsake rubrike tako vsoto da si nakoncu vsak izbere eno, da pa gre kdo na vse je pa zlo redek pojav.
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

croma_man napisal/-a:Če pa vsak pogleda zase nazaj kake kikse je delal z stylingom pr avtih (tisti ki se pač s tem ukvarjate) pa dvomim da je kak ki ima čisto vest ;)
Fak, jaz sem imel une rižotarske modre lučke na dizah za špricanje šip. :sick: :badidea
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Odgovori