Zaklenjen ključ v avto

Sam ne v prazno!
Odgovori
HF-Int
Greenstuff
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jan 2006, 19:01
Kraj: Medvode

Zaklenjen ključ v avto

Odgovor Napisal/-a HF-Int »

No zgodila se mi je ena prigoda, in sicer zaklenil sem si ključe v avto. ](*,)
Stvar je pa taka da vse to se mi je zgodilo na domačem dvorišču, tako da stvar bi najraj zelo lepo izpeljal. Avto ima centralno zaklepanje, ključi so v avtu, ki je zaklenjen ima pa haubo odprto. kaj storiti ne da bi kaj razbijal oz. uničeval. Se da nekako na te motorče centralnega zaklepa, obrnt tok pa da se mi vrata odprejo, hauba je odprta.

Ima kdo kakšno idejo!
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

poskusi dobit kakšne slikce notranjosti vrat-marsikaj se da narest...ena varianta je,da vtakneš žico s kljukco na koncu med gumo od vrat ter šipo,poiščeš mehanizem in potegneš navzgor...druga je,da sforciraš vrata na vrhu in z žico greš med karoserijo in vrati,potegneš z zanko kljukico gor...najenostavnejša pa je,da vzameš rezervni ključ,ki ga imaš v hiši in odkleneš avto :D
TITan
predbog
Prispevkov: 59
Pridružen: 12 Okt 2004, 20:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TITan »

Jaz sem enkrat ko idiot doma iskal kluče pa jih nisem našel, pol pa videm da sem jih v avto zaklenu, samo vem da sem samo voznikova vrata odpiral :-k

Probam kluč od maminega avta in puf odklene (sem tudi z njem zaklenu najverjetneje).

Tko da prvo za foro (pa ne preveč na silo) probaj kak drug kluč od iste firme. Mogoče prime.

Drugače pa: Ali imaš modul od centralnega pod haubo, ali kje v notranjosti?
Slika
HF-Int
Greenstuff
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jan 2006, 19:01
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a HF-Int »

modul je v haubi, dalinc pa s ključi v avtu
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
TITan
predbog
Prispevkov: 59
Pridružen: 12 Okt 2004, 20:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TITan »

Tist se drate dol vrže, premeri kje je motor gor pa se proba preko kake žarnice 12V gor dat.
Slika
HF-Int
Greenstuff
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jan 2006, 19:01
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a HF-Int »

TITan napisal/-a:Tist se drate dol vrže, premeri kje je motor gor pa se proba preko kake žarnice 12V gor dat.
Ne razumem čist dobr kere drate.Pa kam in kako žarnco priklopit.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
TITan
predbog
Prispevkov: 59
Pridružen: 12 Okt 2004, 20:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TITan »

Idealno bi bilo da je zraven ker ki se spozna na elektroniko, pa da imaš kake načrte od centrale (kera farba drata je kaj). Drugače se da pa z multimetrom izmerit (malo bolj natančno ugibat) na kerih dratih je motor, na kerih pa kaj drugega (multimeter na ohme in gledat na kerih dratih je nekih 200 ohmov vmes (to čist na pamet rečem, ti bom raje izmeril koliko bi moralo bit)). Potem pa vzameš + in - iz akuja, a enega vežeš preko žarnice (recimo plus daš na 1 kontakt žarnice, iz drugega pa naprej vlečeš) in probaš dat na te drate. Če so pravi bi moralo odklent/zaklent (obrneš polariteto če je narobe). Žarnica deluje tukaj samo kot tokovna zaščita, če najdeš narobe drate.

Aja, pa te drate odklopi (!!!!) od vezja stran ko to vse delaš.

Bolj ziher bi bilo da kdo ko se malo spozna na elektroniko pogleda na vezju kje je izhod iz relejev/tranzistorjev.
Slika
Uporabniški avatar
ArminLegenda
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 10 Dec 2006, 19:46

Odgovor Napisal/-a ArminLegenda »

Za avto katere znamke se pa gre to ?
zajec
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Jan 2007, 19:13

Odgovor Napisal/-a zajec »

Ali pa pokličeš klučarja in mu daš tistih30 eurov pa ti bo odprl.
Uporabniški avatar
GorazdO
Pawa user
Prispevkov: 157
Pridružen: 03 Jul 2005, 01:00
Kraj: Ljubljana-Šiška

Odgovor Napisal/-a GorazdO »

Sodelavcu je pred dvemi tedni iz podobne tegobe (zaklenjen ključ v tastarmu passatu) pomagal ključavničar, ki ima kiosk pri Gospodarskem razstavišču... konkretne cene žal ne vem, se pa spomnim, da je govoru o 200 EUR na servisu (menjava vseh ključavnic itd).
Ej22->EJ251
Uporabniški avatar
ArminLegenda
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 10 Dec 2006, 19:46

Odgovor Napisal/-a ArminLegenda »

GorazdO napisal/-a:Sodelavcu je pred dvemi tedni iz podobne tegobe (zaklenjen ključ v tastarmu passatu) pomagal ključavničar, ki ima kiosk pri Gospodarskem razstavišču... konkretne cene žal ne vem, se pa spomnim, da je govoru o 200 EUR na servisu (menjava vseh ključavnic itd).
Isto mojemu prijatelju na xsari za ?abe, na servisu pa zatrjujejo da je pootrebno menjat klujčavnico pa nevem kaj use še ...
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

jaz bi izkoristil temo za eno mojo težavo, in sicer me zanima če ima kdo kakšno pametno idejo kako bi lahko odprli pritljažnik od audi A4 limuzina,
star model. namreč smo vse varjante preštudirali in ostane nam edino vrtanje ključavnice, in še ta ni 100% da se bo odprlo. sedeži niso preklopljivi
tako da se ne da pridet do pritljažnega prostorja, in tudi če bi ima čepke ravno tam kjer se stika z gumo. če ima kdo kako idejo bi bil ful hvaležen.
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Mojster za kljucavnice ne pride v postev?
borisk
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 24 Okt 2006, 16:34

Odgovor Napisal/-a borisk »

fotr od mojga kolega je mojster za ključavnice, pa pravi da v avto se najlažje vlomi v prtljažnik...
najdi poštenga majstra, pa mu daj 5 min, pa se ne bo nihjer poznalo..
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

poklic avtovleko pa nj ti ga na fuzine pelejo...pa pjt na eno kavico pa mal po nakupih, pa bo zihr odklenen k nazaj prides:P:P hec hec
kolega je pred faxom hondo zaklenu pa so mu prsli iz amzsja u pol ure zastonj odklent, ker je mel en drug sosolc un clanstvo u amzs klubu.

naredl so pa na star dobr nacin s plasticno kajlo pol pa blazinco umes da se lak ni oprasku, pa zrak u blazinco pol pa z zajlo bazal

alpa tko k je un reku da stakn iz elektronke konektor pa poisc pin k je na motorcek prkloplen, pa tm cez 12V posl pabi moral odklent.

alpa nekoc je bil u modi un trik s kompresorjem, da kao zrak pod ful velkmu pritiskom posles u klucavnco, in ti uno porine cilinder narazn, baje je na audijih pa mercedesih delal.

ce se pa se kj spomnem ti pa povem
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
smile4me
Pawa user
Prispevkov: 120
Pridružen: 02 Apr 2006, 19:11
Kraj: fetish machen

Odgovor Napisal/-a smile4me »

ne rabš kompresorja sm eno teniško žogco, nardiš lukno not, nastavš na ključavnico pa fino užgeš.
Elektrika je edina kurba k zna res nazaj udart ce jo preveč slataš!
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

ja sam s teniskim zogcam na tereni (fizinah) delajo:P hec hec , drugac je baje tko ja sam glede na to da je doma, bi loh tut mal bl zihr probu pomojm pa se ne tvega da se mu pleh kj udre.

drugac pa kva je una fora k loh pink ponk zogco zazges, pa se ful kadiz zacne, pa jo pod masino vrzes pa se centralc odklene k misle da je avto zagoru.

alpa ga na streho obrn pa se tut odklene baje:P
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
smile4me
Pawa user
Prispevkov: 120
Pridružen: 02 Apr 2006, 19:11
Kraj: fetish machen

Odgovor Napisal/-a smile4me »

ja s ping pong žogcam lah dimno nardiš če čš :D

Bla je tud ena fora, da če si močno po strehi udaru so se vrata sama odklenila.To naj bi blo zarad tega če bi se avto v nesreči prevrnu da se vsa vrata odklenejo.
Elektrika je edina kurba k zna res nazaj udart ce jo preveč slataš!
Odgovori