Tesnilna masa, ki zdrži v bencinu ?

Sam ne v prazno!
Odgovori
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Tesnilna masa, ki zdrži v bencinu ?

Odgovor Napisal/-a iKst »

Kdo ve s čem bi lahko "zadihtal" pokrov na bencinskem tanku (v kabini, kjer pride pumpa not, ne tam kjer se tanka). Gumica, ki je bila not do zdaj ne opravlja več dela, nekdo pred mano pa je vmes napacal nek silikonski kit. Kit se je potem razgradil na bencinu in padel v tank ter popolnoma zapacal bencinsko pumpo.

Torej, rabim tesnilno maso, ki prenese stik z bencinom.
High on LSD
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

khm...jaz sem pri mopedih uporabljal od KENT-a tisti črn ?silikon?,ki postane čisto kot guma,ko se strdi...pa mislim,da ga ne razžira bencin...
borisk
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 24 Okt 2006, 16:34

Odgovor Napisal/-a borisk »

verjetno misliš lepilo za šipe.. pomoje bo držal..
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

borisk napisal/-a:verjetno misliš lepilo za šipe.. pomoje bo držal..
Bo držal, sam če ga bo pa treba še kdaj dol dat bo pa bl problem.

Je en ki rata kot guma.
Slika
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

ne,ne...ni lepilo za šipe...mislim,da piše da je prav za izdelavo tesnil itd...no,mogoče pa je tud za šipe lepit #-o


bom pogledal,če imam še kje kakšno tubo,potem pa sporočim
borisk
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 24 Okt 2006, 16:34

Odgovor Napisal/-a borisk »

lahk pa tut kupiš un materjal za tesnila (tesnolit al neki takega se reče) pa si ga kr sam odrežeš vn...
najlažje dobiš obliko tk da tesnilno mesto mal namažeš z oljem, pol pa sam prtisneš tale materjal gor (prej ga brežes na probljižno mero ) pa dobiš točno takšno obliko kot jo potrebuješ O:)

lp, boris
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

borisk napisal/-a:lahk pa tut kupiš un materjal za tesnila (tesnolit al neki takega se reče) pa si ga kr sam odrežeš vn...
najlažje dobiš obliko tk da tesnilno mesto mal namažeš z oljem, pol pa sam prtisneš tale materjal gor (prej ga brežes na probljižno mero ) pa dobiš točno takšno obliko kot jo potrebuješ O:)

lp, boris
A ga dobiš še kje ? Pri nas si ga lahko dobil v astri ampak astre ni več tak da nimam pojma kje bi ga dobil. Pri nas mu rečemo klingerit (firma klinger ki dela tesnila), uradno pa je tesnit dela donit domžale. So pa različne debeline in različni materiali za različne naloge. V bencinu bo težko zdržal tu zdrži pomojem bolje guma. Vzemi primeren O ring in ga daj odspod (če ima okrog pokrova vsaj kakšno vdolbino). Tako imaj rešeno večina OEM črpalk.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Pomoje ti bo najbolje, če vzameš dosti velik kos gume, in izrežeš dihtungo. Vsaj glede na to kar sem videl v soboto.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

klingerit se dobi v vseh vodovodarskih trgovinah, se mi ydi, moj fotr ga ma neki doma, ga bom vprasu kje ga je kupu, pa vam sporocim.
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Odgovori