Pomoč pri izdelavi downpipea

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Odgovori
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Pomoč pri izdelavi downpipea

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

A je med vami kdo ki tolk obvlada švasanje in bi mi lahko tole prirobnico in cev povezal skupaj. U bistvu je treba narest koleno 90° na nič prostora.


http://belidirkac.moj-album.com/album/5 ... os=6062258

kakšna ideja?

Bi kdo to znal narest?
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

Sem ti prilepo par slikic, trenutno bom v kratkem tudi sam tole delal.

Osebno bi raje naredil 3 oz 4to varianto.

http://www.mobisux.com/album/data/500/1 ... pe_5_P.jpg
http://www.mobisux.com/album/data/500/1 ... pe_1_P.jpg

http://www.mobisux.com/album/data/500/1 ... pe_4_P.jpg
http://www.mobisux.com/album/data/500/1 ... Qx-med.jpg

Drugac pa nevem zakaj bi delal 90stopinsko koleno... Sej pa v trgovinah z jeklom dobis ze taki kot, mogoce se malo pod kotom se ureze pa zapika skup.

BTw mas mogoce kaki nacrt ali pa skico od prirobnice?
Mi je bla sila ko sem dajal turbino tole na avto panisem mel casa je zmerit zaj pa je sploh nemorem... tak da lepo prosim ce mas [-o< [-o<
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Za kater avto gre?

Potem bi lažje svetovali.

po slikah sodeč imaš dovolj prostora za downpipe. Tko kot je monster reku, greš v štacuno, kupiš 90 st. koleno in ga privariš gor.

Če je premalo prostora potem boš moral rezati cev pod različnimi koti, in sestavljati koleno sam. Je več dela, tudi pretok ni tak kot pri 90 st. krivljenem kolenu, ampak za začetek bo ok.

lp djsly.
:)
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

pri Q4 maš za fi 70mm več kot preveč prostora:

Slika
:)
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

kokr sm na tekočem, se gre za Škodo Favorit turbo \:D/
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

mloncar napisal/-a:kokr sm na tekočem, se gre za Škodo Favorit turbo \:D/
točno to =D> mislim da bo ena izmed prvih!!



Eno tako koleno sem že dobil ampak ni placa za njega. Enostavno ni dost zavito.

Pa rabim nekoga s švasaparatom in znanjem varjenja. Ker jaz sam tega ne bom spravil skupaj.
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

djsly napisal/-a:pri Q4 maš za fi 70mm več kot preveč prostora:
Ja z original kolenom tudi jaz nebi imel problemov, ampak original koleno od te turbine meni zdej gleda direkt v požarno steno ](*,)

Zato pa rabim custom downpipe...

To je čista jeba k se ti projekt ustavi zarad take neumnosti...
Uporabniški avatar
Bug Customs
Mal več k dim
Prispevkov: 70
Pridružen: 13 Avg 2006, 16:19

Odgovor Napisal/-a Bug Customs »

Jaz bi se z veseljem lotil problema. Pa ti lahko nardim koleno iz rostfreja pa z TIGom povarim vse skup. Primer Tole je moj izdelek iz "nule"
Naredil in zdizajniral sem vse krivine in in tudi dušilce sm naredu sam.
Slika
Slika
Slika
Slika
P.s. če še nisi član Škoda kluba te vabim ,da se včlaniš. To lahko opraviš pri nas.
Uporabniški avatar
Bug Customs
Mal več k dim
Prispevkov: 70
Pridružen: 13 Avg 2006, 16:19

Odgovor Napisal/-a Bug Customs »

Zaenkrat še ne krivim , ampak uporabljam kolenčke,Npr tudi na formulah, sicer res predkrivijo komponente, ampak lih tko pol sestavljajo pa varijo tko, kt pol sveta , jih na tračni porežem do milimetra in nastavm amperažo tko da ostane na notranji strani cevi cca 0,2mm nepretopljenga , da je flow nemoten. Pol pa brust pa spolirat, za to mam pa Fikreta. Se model res potrud.Mam pa željo nek poslikat eno krivilko z trnom ,pa jo pol skopirat, k dostkrat delam tud varnostne loke za hrošče itd Ampak počas, zdej sm se iztrošil do konca z novo delavnco in bo treba še mal garat. Enkrat enkrat pa... Skopiral sm že kr nekej aparatov za valjat , peglat in oblikvat pleh, ker bomo pr nas delal razne hood scoope, poširitve, peglanja(odstranitve letvic, kljuk,..) , torej čim več predelav iz pleha in nikoli 2x enakega . Naredu tud izpit za varilca.Unikati nujno, ker mi kr slabo rata , ko vidm na šovu 15 avtov z isto havbo, pa nadaljnih 30 z identičnimi spojlerji.Pa da nau kdo zameru, jst mam pač čudn okus.
Nikol ne pikam stvari pa pol s kitom skrivam, ampak vse vlečem var pa vedno varim z rostfrejem in se pol potrudm peglat tko da je kita čim manj.Se pa skoz učim in probam izboljšvat. Primer poširjen blatnik pa povarjena lukna za tank in drug dekl in pa vekice na havbi , vse je šlo čez a test u prvo:
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil Bug Customs, dne 16 Dec 2006, 18:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bug Customs
Mal več k dim
Prispevkov: 70
Pridružen: 13 Avg 2006, 16:19

Odgovor Napisal/-a Bug Customs »

Thx , sm vedno za de kej ušpičmo.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Zlo lepo tole zgleda Bug Customs
lepi projekti kar tko naprej , velik uspeha [-o<

LP
MUGEN CR-X
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Hudo lep izpuh na (domnevam) triciklu. A si pline tam ko prideta iz sprednjega in zadnjega izp. kanala še kaj usmeril, a sta direkt en proti drugemu? Je pa to definitivno najkrajša varianta izpuha pri VWju.
Slika
Uporabniški avatar
Bug Customs
Mal več k dim
Prispevkov: 70
Pridružen: 13 Avg 2006, 16:19

Odgovor Napisal/-a Bug Customs »

obe cevi 40mm sta usmerjeni v skupno cev 50 mm ki gre v dušilec. Vzel sm dva kolena in jih porezal tko da sta na enmu koncu dala skupaj premer 50mm in jih zvaril skupej tko da se plini ne tepejoin se lepo spelejo vn. podtlak od prvega cilindra pa pomaga plinom tretiga vn in obratno . Na drugi strani pa lih tko.
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Offtopic:

1. slika - ker avto je to na levi? neki mi je znan :D
Project on hold...
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

Bug Customs napisal/-a:Jaz bi se z veseljem lotil problema. Pa ti lahko nardim koleno iz rostfreja pa z TIGom povarim vse skup. Primer Tole je moj izdelek iz "nule"
Naredil in zdizajniral sem vse krivine in in tudi dušilce sm naredu sam.

P.s. če še nisi član Škoda kluba te vabim ,da se včlaniš. To lahko opraviš pri nas.
Tele tvoji auspuhi so zelo lepi, ampak za tale začetni projekt bom ubral čim cenejšo varianto, ker ne vem če bo zadeva delovala. Če pa slučajno projekt zalaufa potem se bomo pa o rostfraju pogovarjal, da bo ornk narejen! Zaenkrat pa hvala.
Odgovori