Winterwagen - test day :)

Sam ne v prazno!
Odgovori
EdgE
Greenstuff
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2004, 10:45

Winterwagen - test day :)

Odgovor Napisal/-a EdgE »

Ker so bile zime zadnjih par let zelo hude sem si omislil prevozno sredstvo, ki bo odpravilo težave z dostopom do mojega doma. 8-)

Slika


No ja blo je mal drgač. Dobrih 6 let nazaj je naše športno društvo iskalo prostor za obnovitev ratraka (Isti model kot na zgornji sliki, samo v veliko slabšem stanju) ki ga je kupilo v daljnih 80-ih. In tako je pristal pri nas. Aktualen je bil le prvi dve leti potem pa so prišle zime z zelo malo snega in vse je obstalo. Dobre dve leti se na njem ni delalo praktično nič vseeno pa je zasedal pol delavnice. Dokler sem imel golfa II za :serviser še ni blo tok prostorske stiske, lani sm si pa omislu BMW-ja je bil pa že mal problem šravfat če maš vsega skup spredi pa zadi dobre pol metra placa. Tko da je blo treba neki narest. In tko sva z očetom lani nadaljevala z delom.

Stanje je bilo takšno: narejeno podvozje in približno zamišljen pogonski del.
Slika

Najprej sva do konca pošvasala podvozje in pobarvala tako da ne bi bilo potrebno vsega spet obračati na glavo.
Slika

Potem so prišle na vrsto gosenice:

Slika

Slika

Lani je bil gor postavljen še motor in pogonski deli.

Trenutno je situacija takšna:
Slika

Slika

Motor je od Golfa II 1.6B:
Slika

Nekaj delov je ostalo še od prejšnega ratraka: variatorji, prenos do gosenic
Slika


Tok zaenkrat. Je pa cilj da se še to zimo peljem po snegu s to zadevo.

lp
Zadnjič spremenil EdgE, dne 28 Jan 2007, 14:05, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

fancy bo tale zadevca... =D>
drugač je pa zanimivo tole za po snegu,ja...sem se peljal z enim&to ne moreš verjet,kam ta reč gre... #-o škoda,k mamo tle pr nas sam 5 dni na leto po 3 cm snega ](*,)
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a jeaka »

Hudo =D> to le bo fajn za pozim se fjakat potravnikih gor in dol
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
EdgE
Greenstuff
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2004, 10:45

Odgovor Napisal/-a EdgE »

Ker nič ne kaže na sneg ni neke prave motivacije za delo ampak vseeno en mali update.

Ker se večino stvari dela na novo in z zelo nizkim proračunom traja malo več časa da se kaj naredi.

Dva zavorna cilindra od fičota pa en(od sklopke) od BMW-ja pa je mal manj šare k se bi valjala po delavnc. :D No ja pa še krmilni mehanizem mamo narjen.
Slika

še malo z druge strani in s podaljšanimi ročkami:
Slika

Še ena stvar(sedež) ki ne bo delala več napoto na podstrešju:D
Slika

Da pa ne bo sneg neslo v kabino pride po podnu še izolacija - 3mm guma:
Slika

Še dobr mi je ratal, čeprov se mi je že mal vrtel od neostika :zblojen
Slika

Tok zaenkrat.

LP
EdgE
Greenstuff
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2004, 10:45

Odgovor Napisal/-a EdgE »

Test day:

V četrtek je bil že en kratek test samo se je že po parih metrih vidl da je hitrost prenizka in še manšeto na kardanu je strgal tako da je blo hmal konc. Narejene so bile nove jermenice in dons smo se spet probal mal pelat in je šlo velik bolš.

Slikc je bl mal k se je tok fajn pelat :D. Zadeva kr dobr leti še posebi v klanc. Sm misllu da bo mal bl problem za vozt pa se pele k bicikl \:D/.

K so me dol zvlekl sm jih pa par naredu.

Ena v akciji:

Slika

Pa dve še na koncu:
Slika

Slika

Pa še en kratek filmček:

http://www.mobisux.com/album/data/500/33718ratrak_1.avi


LP \:D/
Odgovori