Nastavitev snopa luči

Danes brez tega ne gre...
Odgovori
PozerQ
Pawa user
Prispevkov: 128
Pridružen: 24 Apr 2005, 18:16
Kraj: Borovnica
Kontakt:

Nastavitev snopa luči

Odgovor Napisal/-a PozerQ »

enkrat sm nkeje vidu oz prebrau, kako se lahko doma na steni nastavi snop luči, sedaj ne najdem tega nikjer. a mi lahko kdo pomaga mogoče

lp nejc
"An Audi without Quattro is like non-alcoholic beer"

Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ja zapel na ravno podlago proti steni, vžgi luči, vzem šraufncigr in luči nacentrej tko da svetita vzporedno, desna malce višje. Nastavitev med vožnjo more bit 40/80m mensezdi... Sj vidš kdaj motš folk (takrt k mu še kabino osvetliš), v kabini maš pa itak za nastavtlat višino.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Najbolj fajn je če maš vsaj ene 5m lufta, al pa na kakem parkerplacu, kjer je tud stena.

Najprej zapelješ čist do stene, nardiš cahne(venter snopa), zapelješ avto nazaj in sredina snopa(višina) naj bo pač mal nižje(na 5m cca 6cm), kot tisti cahni, levo desni se pa mora sredina ujemat.
Slika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Nekje je nekoš pisalo da naj bo avto 10m od stene, snopa pa nastaviš približno na višino kolen - zgornji rob snopa, desnega malo višje kot levega.
Project on hold...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Lej logiš je da če maš luči 40cm od tal, da bi blo za vsak metr 1cm dol. To se pravi za levo luč. Sj se da naizi zračunat za vsako višino lampe.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
sašo
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Okt 2006, 07:55
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a sašo »

Jaz od nekdaj prakticiram tko,da grem na tehnični(ko ni gužve)obvezno dam gumb v kabini za nastavitev na ENA in potem,ko mi on nastavi pravilno,le tega dam na 0 in sveti res enkratno,mam pa v garaži na zidu porisano(avto stoji itak na enem mestu)zaradi tega,ko žarnico menjaš je le potrebno malo skoregirat,da je vedno enaka višina,sicer se da tud tko,po domače,ampak dokaj časa zgubiš,pa levo desno je treba uskladit,ker ponavadi desno preveč dvigneš,to vidiš šele ko se od zida odmakneš.
nedzo
Brazilc
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Okt 2006, 21:16
Kraj: vodice

Odgovor Napisal/-a nedzo »

u ne a ves jest sm pa tko naredu da sm avto zapelu 1 meter od stene
pa sm dal levo luc 60cm desno pa 64cm - no tko sm jest naredu ampak je kr dobr svetil \:D/
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

sašo napisal/-a:Jaz od nekdaj prakticiram tko,da grem na tehnični(ko ni gužve)obvezno dam gumb v kabini za nastavitev na ENA in potem,ko mi on nastavi pravilno,le tega dam na 0 in sveti res enkratno,mam pa v garaži na zidu porisano(avto stoji itak na enem mestu)zaradi tega,ko žarnico menjaš je le potrebno malo skoregirat,da je vedno enaka višina,sicer se da tud tko,po domače,ampak dokaj časa zgubiš,pa levo desno je treba uskladit,ker ponavadi desno preveč dvigneš,to vidiš šele ko se od zida odmakneš.
... žarnico skoregirat (mislim da jo moraš samo prav obrnit!) :D :D :-# , ta pa je dobra...
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
sašo
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Okt 2006, 07:55
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a sašo »

DrMr napisal/-a:
sašo napisal/-a:Jaz od nekdaj prakticiram tko,da grem na tehnični(ko ni gužve)obvezno dam gumb v kabini za nastavitev na ENA in potem,ko mi on nastavi pravilno,le tega dam na 0 in sveti res enkratno,mam pa v garaži na zidu porisano(avto stoji itak na enem mestu)zaradi tega,ko žarnico menjaš je le potrebno malo skoregirat,da je vedno enaka višina,sicer se da tud tko,po domače,ampak dokaj časa zgubiš,pa levo desno je treba uskladit,ker ponavadi desno preveč dvigneš,to vidiš šele ko se od zida odmakneš.
... žarnico skoregirat (mislim da jo moraš samo prav obrnit!) :D :D :-# , ta pa je dobra...
Ne žarnico,ampak žaromet,ker če bi kaj vedu,bi vedu,da za vsako,ko menjaš žarnico,je snop mal višji ali mal nižji,zato rabiš ene pol obrata,da maš višino zmeraj enako,če pa še kaj ne veš pa komot vprašaj....(pa mislt se prav,nč vedet)
Uporabniški avatar
Lenny
Greenstuff
Prispevkov: 28
Pridružen: 26 Jan 2006, 15:09
Kraj: Notranjska

Odgovor Napisal/-a Lenny »

Sem našel na netu pdf datoteko z navodili. Samo da so mere v imperialnih enotah, tako da jih bo treba pretvorit v metrične, da se lažje znajdeš.

http://www.coolbulbs.com/HID-VISUAL-HEA ... CEDURE.pdf

In pa: (tudi v metričnih enotah)

http://www.danielsternlighting.com/tech/aim/aim.html
Odgovori