Rollbar

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Rollbar

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Evo kupujem rollbar za mojo ferozo. OMP ga ima za 187.000 sit, nikjer pa ne piše, da je homologiran zato, da bi ga imel še za na naše ceste in da bi avto registriral. Ko sem jih klical, so izjavili, da je homologacija zraven, vendar iz lastnih izkušenj vem, da je par kolegov kupilo ta rollbar pri njih in niso dobili nobenega papirja zraven in avtomobila potem niso mogli registrirat brez tiste variante pod roko samo s prometno.

Zdej pa mene zanima, če kdo pozna kej več o tej zadevi in kako bi jst to izvedel, da bi bilo vse uradno in vse po pravilih, da me nebi zajebaval na tehničnih.


Rollbar je za sešraufat skupaj in ni švasan na karoserijo. Na tej strani so predstavljeni in pod številko 6 je rollbar delan prav za ferozo.
http://www.ompracing.it/prodotti.html?c ... anguage=en

Aja še to - italjani ne dajo homologacije za offroad vozila. Naši prodajalci OMP produktov v sloveniji pa trdijo da imajo vse to homologirano.
Uporabniški avatar
dawet
Prestrašeni polžek
Prispevkov: 152
Pridružen: 16 Mar 2006, 12:44
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a dawet »

eno vprasanje samo... kje si nasel ceno za tvoj rollbar? imajo kak cenik? jz ne najdem, zgleda da sm :zblojen

lp, david
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst sm kr sem poklical in vprašal za ceno. Drugače pa si pogledaš na italjanski strani model rollbara in potem poiščeš tukaj ceno.
http://www.mpl-racing.com/omp/cene.htm

Tukaj je pa še cenik.
http://www.mpl-racing.com/omp/Price%20l ... %20OMP.pdf

Recimo za ferozo je rollbar R/3801 s ceno 624 eurov, kar je 150.000 sit, če pa pokličeš njih osebno, pa ti povedo da je cena 187.000 sit. Očitno še davek in marža in homologacija.

Bo treba kr u italijo skočit iskat, pa potem papirje rihtat tukaj.
Uporabniški avatar
dawet
Prestrašeni polžek
Prispevkov: 152
Pridružen: 16 Mar 2006, 12:44
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a dawet »

zanimivo... 98k+ddv
pa še fia homolomo je zraven. vsekakor najcenejša ponudba homologirane kletke za mojo fiesto :)

hvala za link

lp, david
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Kolikor je meni znano nemoreš homologirat kletke za uporabo v cestnem prometu. Lahko jo homologiraš le tako da homologiraš dirkalno vozilo, ki potem seveda tudi lahko registriraš a imaš večjo zavarovalnino, ter moraš pisat potne naloge kao. Seveda morajo biti potem vse predelave skladne z fia pravilnikom za katero skupino se gre (A,N,F,..)
Verjetno te na terencu nebi glih preveč gnjavili pač poveš da je serijsko.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

corsa_A napisal/-a: Verjetno te na terencu nebi glih preveč gnjavili pač poveš da je serijsko.
Ta ideja je tut men všeč.
Odgovori