Kdo bi mi naredil nekaj iz karbona?

Sam ne v prazno!
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Kdo bi mi naredil nekaj iz karbona?

Odgovor Napisal/-a mondy »

In sicer se gre za sesalni kolektor.
Obliko bi naredil iz stiropora ali stirodura in dal nekomu oblečt v karbon. Ko bi se zadeva strdila bi nekako stopil notranjost in voila.
Zanima me, kdo bi kaj takega naredil in kakšna bi bila približna cena.
Estetski videz mi ni pomemben za razliko od teh spodaj!

lep primer, sicer za BMW E30 M3:

Slika
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Glede na to koliko stane tak karbon kolektor, je bolje da ga naredis iz aluminija. Bo precej ceneje.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Pomoje ni sans da tole izvedes oz. se res res ne splača.

Piši Carbon-Man-u k je tle na forumu. Tud daleč od simpl je tale kos.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

Charger napisal/-a:Glede na to koliko stane tak karbon kolektor, je bolje da ga naredis iz aluminija. Bo precej ceneje.

Se strinjam :-s
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

kaj takšnega bi bilo pomoje lažje naredit..

Slika

ali

Slika
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

No, sej če je iz karbona predrago bom pa iz fiberglasa delal. Nevem pa zakaj bi bilo to težko narest. Iz stiropora sem že oblikoval stvari in ni velik problem. Rabim samo, da se tole obleče brez kakih estetskih potreb.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

to k sis si ti zamislil ne bo slo sem tudi jaz mislil tako narest oblikovat oblecti in zazgat notranjsot, sam je fora da bos z tem unicil izdelek, edin nacin je da naredis model, potem kalup in sele nato izdelek...tko sem tud jest naredu svoj CF intake, lahko ti mal pomagham z nasveti al pa ce bos mim prsu (Radovljica)...

LP
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

TypeKoshiR napisal/-a:to k sis si ti zamislil ne bo slo sem tudi jaz mislil tako narest oblikovat oblecti in zazgat notranjsot, sam je fora da bos z tem unicil izdelek, edin nacin je da naredis model, potem kalup in sele nato izdelek...tko sem tud jest naredu svoj CF intake, lahko ti mal pomagham z nasveti al pa ce bos mim prsu (Radovljica)...

LP
Zažgat? Jest sem mel v mislih neko nitrorazrečilo, ki bi stopilo samo stiropor.
Druga varianta pa, da bi potem odrezal komoro po polovici in ven vzel karkoli bi pa uporabil za obliko in potem nazaj zelepil.

Baje, da so za te kolektorje na slikah uporabil napihljiv model, ki so ga po tem, ko se je zadeva strdila samo spraznili in potegnili ven.
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

baje da tud sosedov janez pr 80ih še lahk...

ne mi zamert ampak uni k so to delal so vedl ka delajo...jst sm npr. probal z balonom in neko obliko ki sem jo napihnil in je na koncu nastalo kurc kej ker se je seveda material segrel zaradi kemijske reakcije.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

hemingway napisal/-a:Košir bi vse skup zakuru al pa še bolš kr kako granato notr vgradit bo sigurno vse spraznilo :torta:
Jz bi tud probal s stirodurom pa potem s poliestrom oblekel potem to prežagal na polovico da bi lahko od znotraj vse lepo na fino zbrusil in očistil ter nazaj zalepil....
Tole je pomoje še najboljša in najcenejša varianta.
Nevem zakaj mora bit glih karbon? A poliester ni dober al kaj? S poliestra bi ti znal to narest skor vsak, ki je vsaj enkrat že delal s tem, kar se pa tiče karbona, je pa stvar baje mal bolj zakomplicirana pa tud držja, vsaj pomoje. Razlike v teži pa tud ni nevem kakšne za takle komadič ;)
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

OK! Jest bom naredil obliko iz stirodura, potem bom pa nekoga prosil če mi pomaga s poliestrom. Sem enkrat nekaj ustvarjal, pa sem premalo trdilca dal in je šel ves trud zamanj. #-o
Verjetno bi bilo tut bolš uporabit blago iz steklenih vlaken.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Na zalost je kurjenje edina stvar ki bi bila kolikor tolk ql, stirodur ne bos kar z neko zadevo stopil (ala razrecilo al pa kaj drugega da nebi pri tem poskodoval se izdelek) jaz sem ga mislil po sredini (notranja stran stirodurja) sezgat in pol vn spraskat obliko stirodurja...
Kot drugo na zalost lahka vi tuki debatirat o tem gor in dol, jest sem pa to ze naredil in vem kaj pali in kaj ne
Kot tretje ce mal bol pogledas tist tvoj izdelek je iz aluminija in je samo prevlecen z karbonom...v vsakem primeru mora biti iz aluminija del kamor pride TB, kamor pridejo vakum cevi in pa obvezno del ki gre na glavo !!!

LP
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

Vem, da bencin in nitro topita stiropor, samo ga nažalost tudi poliesterska smola. Če se ne motim epoxy smola ne topi stiropora, je pa občutno dražja.

Ta airbox gre gor na ITB-je in ne rabi nositi lopute. Na uno veliko lukno pride samo še cev za dovod hladnega zraka, ki ne rabi posebne ojačitve.
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

Še notranjost:

Slika
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Stiropor je drugo kot stirodur !
Pa epoxy smola pomoje isto topi stiropor vsaj tko so men rekl tisti k se ubadajo z karbonom + stiropr ne mors oblikovat to so ti pa ze rekl !

Drugace pa ce je tista slika ki si jo zadnje dal gor od tistga IM od bmw-ja pol je tko narejen kot sem jaz napisal, tisti deli so aluminijasti, ostalo je karbon...

LP
MUGEN CR-X
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

jst bi to zadevo delu v več delih s kombinacijo PVC cevi za skret, so prevlečene z enim spolzkim stuffom tak da se da lepo zluščit dol izdelek.

čeprav ko gledam npr. rally variante je to tak skup spacan da se bog usmili, a avto gre pa ko raketa. Nevem če ma še senica uno astro zuni, trobente gor, pa pomoje iz kartona malenkost tunela narjenga, dela pa u nulo :D
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Tko sem jest naredu takrat CF intake - custom

http://www.zup-racing.com/forum/viewtop ... ght=karbon
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

TypeKoshiR napisal/-a:Stiropor je drugo kot stirodur !
Pa epoxy smola pomoje isto topi stiropor vsaj tko so men rekl tisti k se ubadajo z karbonom + stiropr ne mors oblikovat to so ti pa ze rekl !

Drugace pa ce je tista slika ki si jo zadnje dal gor od tistga IM od bmw-ja pol je tko narejen kot sem jaz napisal, tisti deli so aluminijasti, ostalo je karbon...

LP
Stiropor se da lepo oblikovat z grobim šmirgl papirjem. Je pa problem, da je preveč stisljiv. Sem že ustvarjal sam sem zasral z poliestrom in me je za nekaj časa minilo.

Ja, vse je karbon razen okoli lukenj za pritrditev (karbon bi drugače počil pri zategovanju) in priključki za cevke.

Torej pravite stirodur! S čim ga je pa najbolš skupaj lepit, ker se verjetno prodaja samo v tanjših ploščah?
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

stirodur se dobi v različnih debelinah - KLIK

za lepila za stirodur pa poglej tukaj.

če bi se jst lotil izdelave airboxa (imel sem naman, ampak sem se potem odločil za predelavo serijskega airboxa, ki se je izkazala za enostavnejšo rešitev), bi naredil airbox iz dveh delov (takšen kot je un radeč na sliki, ki sem jo pripel par postov višje). iz stirodurja narediš obe polovici airboxa, ju oblečeš s folijo za živila in potem se lotiš izdelave. lahko nabaviš poliesterski kit ali pa posamezne komponente (liter smole je cca jurja, trdilec in pospeševalec pa po cca 350sit na flaško). na embalaži od smole imaš napisano koliko trdilca in pospeševalca moraš zmešati in v kakšnem vrstnem redu. vzameš en lonček s skalo (da boš vedel koliko smole si uporabil), količino trdilca pa vbrizgaš s injekcijo (samo količino si pa preračunaš glede na navodila). pazit moreš, ker imaš časa ene 10min, ker potem se poliester začne gelirat. če boš delal airbox s mato potem kalup najprej namažeš s enim slojem poliestra, gor položiš mato in "napojiš" s poliestrom (sam pazi, da ne boš preveč "zapacal"), če boš pa uporabu stekleno tkanino, potem pa le-to najprej položiš na ravno podlago (ki jo prej oviješ s folijo za živila) in tkanino namažeš in potem odstraniš odvečno smolo s valarčkom.. ..potem pa enostavno oblagaš kalup s navlaženo tkanino...

to je tko na hitr napisano...
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

Enkrat sem že nekaj spraševal sam se ne spomnin kje se dobi blago/tkanino iz steklenih vlaken?
Odgovori