Brusi za brušenje kolektorja (lito železo)

Sam ne v prazno!
Odgovori
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Brusi za brušenje kolektorja (lito železo)

Odgovor Napisal/-a iKst »

Jo,

imam izpušni kolektor, kateremu bi bilo treba malo poširit kanale, da se bodo točno ujemali z izpušnimi kanali na glavi. Kolektor je iz litega železa in trd ko ******

Kakšne bruse naj kupim (in kje), da bi zadeva šla relativno lahko. Zdaj sem probal uporabit ene sive in roza bruse, ki sem jih dobil zraven tistega strojčka za graviranje, ampak ne gre, je kolektor zgleda bolj trpežen od brusov :)
High on LSD
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

s tistim dremlom (brusilnik za graviranje) pomoje ne boš velik naredu oz boš zelo, zelo dolgo delal.. ..nabolje je, da nabaviš ali si kje izposodiš premi brusilnik - s 6mm vpenjalno glavo (po domače Biax), lahko na zrak ali električnega, potem pa nabavi kakšen rotorezkar in gasa...

rotorezkarje dobiš v Alura (Ruše) in pa WD-Tehnik (Slovenjska bistrica), "Biax" dobiš najcenejši v Interdiskontu ali Baumaxu za cca 5k, ki je za hoby uporabo pomoje čist dober.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Biax imam doma :) Samo te rezkarje morm nabavt, zgleda, da bi znala bit to taprava stvar.

Btw...pa so sigurno dost trdni za rezkanje litega železa ?
High on LSD
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

iKst napisal/-a:Btw...pa so sigurno dost trdni za rezkanje litega železa ?
to ti pa ne znam povedat.. ..ti pa lahko zagovorim, da se s temi rotorezkarji zelo lepo obdeluje rostfrei (ravno danes sem nekaj čaral z njim).. litega železa pa še nisem obdeloval, tako, da ti ne morem zagotovit...
GT-4
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Sep 2006, 22:42
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GT-4 »

...mogoce za primerjavo,jaz osebno z rezkarjem obdelujem jekleno plocevino,pa zelo lepo gre,za lito zelezo,pa nebi vedel...malo probaj...
3s-gte owner
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

bom kupil en tak rezkar pa probal, zgubit nimam kaj :) Če ne pa pilo v roke pa 14 dni dopusta pa bo :)
High on LSD
Uporabniški avatar
bajta
Edini tukaj ki obožuje avte
Prispevkov: 186
Pridružen: 31 Avg 2006, 16:53
Kraj: ravne na kor.

Odgovor Napisal/-a bajta »

http://www.slodental.com/freza.jpg
http://www.tatarmintorg.ru/org/freza2.jpg

taksne oblike mamo mi v soli.... orodje... pa masinca taka mala na luft lavfa.... pa se ni blo materiala ko se ga neb dalo obdelovat z tem... tut kaljen material se je dalo.... tk da nekaj taksnega bi 100% moglo bit ok...

drgac ne zgleda nas cist tk ampak podobn..... ne zna google pokazat cist pravga zato te slike:) drgac pa upam da si bos prisel gr kaj ti hocm povedat....
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Sem obdeloval glavo (aluminij) pa je ratalo tole:
Slika

Ampak samo zato ker je bie rezkar slab ! !

Pol sem v merkurju kupu novga, pa je šlo kt po maslu. Je bil pa cca. 8k sit.
:)
Odgovori