Custom downpipe in temperatura

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Odgovori
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Custom downpipe in temperatura

Odgovor Napisal/-a kennmann »

Lep pozdrav! sem nov na tem forumu, (spremljam ga sicer ze dalj casa)in morm povedat da mi je vsec, da se precej ukvarjate s tuningom, ne pa toliko s "splosnimi temami", kot je recimo a.com . No pa da preidem k vprasanju- vidim da vas ima dosti izkusnje z custom izpusnimi sistemi- ce npr. v avto vgradis cel izpus. sist., od kolektorja pa do konca, kako je s temperaturo na odseku downpipe-flexpipe? tisti del ki zavije spodaj pod karterjem- ali visoka temp. lahko "skodi" olju v karterju? na nekaterih avtomobilih sem videl ,da imajo tisti del izoliran, zanima me pa, kaksne so vase izkusnje.
Hvala za odgovore!
LP
Kennman
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

ve mogoce kdo kej vec o tem, al sprasujem "buce"? =P~
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Če je vmes vsak kak centimeter ali 2 lufta, potem nebi smelo kej dosti vplivat na temperaturo karterja. Če pa se bojiš, da bi, pa kupiš tisti trak, ki je za ovijanje kolektorjev in pač na tistem delu poviješ izpuh in maš problem rešen.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

mislis da je 1-2 cm lufta dosti, da se olje ne "pregreva"? kolk pa so kej temperature v izp. kolektorju in downpipu?
no hvala za mnenje, pocakam ce ma se kdo kaksen nasvet!
LP
Kennmann
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

a noben ne ve? fantje dejte pomagat no! [-o<
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

kennmann napisal/-a:a noben ne ve? fantje dejte pomagat no! [-o<
Lej - prevajanje temperature auspuha bi blo problem samo v primeru, da bi mel auspuh naslonen na kartr, kar pa je nemogoče. Če maš vmes placa, kar ga bo zih najmn 2cm (čene bo udarjal) pa ni sploh nobenga problema, ker je prvič premejhna površina, drugič pa - mal pomisl kako bi z razžarjeno cevjo fi55 na daljavo skuhov mlek ;) Bl težko. Ole ma 100 stopinj, najmn 3 litre ga maš, vmes maš ornk pleh pa še zrk, k ga itak skoz odpihuje med vožnjo. Problemov NE BO. Tko k je tud že zup reku - če te skrbi pa ga povij z unim trakom za izolacijo.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

eee to vidis je tist, kar me je zanimalo:) HVALA!!!
Odgovori