Bushings, bushes

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Bushings, bushes

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

Ja nima lih veze z W. Bushom :) Moje vprašanje je kako se to po slovensko reče - sicer mi je jasno kaj to je, vendar ko poveš to povprečnemu mehankarju te gleda ko da si z lune padu.
Btw, sm slišal da so poliuretanski malo zanič, ker začnejo škripat, ter da so grafitni boljši - ima kdo izkušnje z tem?
In končno vprašanje - kje lahko kupiš te zadeve v slo, če sploh.

LP
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Slika
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

hahaha - dobra slikca. OK - to so male ponavadi serijsko gumijaste zadevice, ki skrbijo za povezavo med sestavnimi elementi podvozja.
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

WTF?? You mean like nosilci auspuha and stuff?? Une gumice mislm... Kaj bi ti tukej izboljšal?
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

To so une gumice na podvozu. Seleni al kako se tem reče. To je na vseh taglavnih spojih podvozja. Recimo not v amortizerju, pa pri vpetju stabilizatorja itd.

Zadeva je trša od navadnih gumic in posledica je bolj trd in neposreden avto. Namesto, da bi tiste tresljaje ublažile gumice se preko teh polivretanskih (naprimer) "gumic" prenesejo direkt iz enega dela na drugega.

Kolikor sem jaz bral o tem so polivretanske kar uredu, samo je treba dobre dobit. Jaz imam v načrtu menjavo komplet vseh z Powerflexovimi (google Powerflex). Firma je iz anglije in imajo skor za vse avtomobile. Ni problem naročit, pa tudi poštnina ni tako draga, ker je malo materiala.
Druga, bolj hardcore varjanta so pa aluminijasti vložki. Vem, da večina pro drifterjev uporablja alu. za na cesto je pa učinek baje prehud.

Te polivretanske od Powerflexa uporabljajo angleži na svojih nissanih in na teh avtomobilih so dobro preizkušeni in se obnesejo. Mislim, da tudi pri drugih nebi smeli biti drugače. O grafitnih pa še nisem veliko slišal, tako, da ne vem dosti.
High on LSD
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ajaaaaa seleeeniiiiii jafak ej če bi to reku, bi kuj vedl madona.... ](*,)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

iKst napisal/-a:To so une gumice na podvozu. Seleni al kako se tem reče. To je na vseh taglavnih spojih podvozja. Recimo not v amortizerju, pa pri vpetju stabilizatorja itd.

Zadeva je trša od navadnih gumic in posledica je bolj trd in neposreden avto. Namesto, da bi tiste tresljaje ublažile gumice se preko teh polivretanskih (naprimer) "gumic" prenesejo direkt iz enega dela na drugega.

Kolikor sem jaz bral o tem so polivretanske kar uredu, samo je treba dobre dobit. Jaz imam v načrtu menjavo komplet vseh z Powerflexovimi (google Powerflex). Firma je iz anglije in imajo skor za vse avtomobile. Ni problem naročit, pa tudi poštnina ni tako draga, ker je malo materiala.
Druga, bolj hardcore varjanta so pa aluminijasti vložki. Vem, da večina pro drifterjev uporablja alu. za na cesto je pa učinek baje prehud.

Te polivretanske od Powerflexa uporabljajo angleži na svojih nissanih in na teh avtomobilih so dobro preizkušeni in se obnesejo. Mislim, da tudi pri drugih nebi smeli biti drugače. O grafitnih pa še nisem veliko slišal, tako, da ne vem dosti.
Bravo končno nekdo ki je poštekal o čem govorim. Bom pogledal stran ki si jo omenil. Drugače verjetno niti promil folka ne razmišlja o menjavi teh zadvic še posebej pri rabljenih avtomobilih. Tiste gumijaste ki jih da tovarna so šit, v parih letih razpokajo, preperijo in pol se zgubi občutek na volanu in pa tudi kvalitetno obnašanje podvozja. Upam da ima powerflex tudi grafitne, ker sem bral da večina drugih škripa ko prasica. ALu pa sploh ne razmišljam ker so res prehude za cesto.
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Grafitne?!?!

Za grafitne selene pa še nisem slišal.

Folk montira na veliko teflonske selene, ki so dovolj trdi za hitro vožjo in direktni občutek. Sam hitro dobijo luft, na žalost.

Varianta je tud, da ti kak drejar nadreja medeninaste selene. Ampak mora narediti tko, da se jih da podmazovat z mazalico. Pol je pa to trdo in praktično za večno. ;)
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

_BANDIT_ napisal/-a:Grafitne?!?!

Za grafitne selene pa še nisem slišal.

Folk montira na veliko teflonske selene, ki so dovolj trdi za hitro vožjo in direktni občutek. Sam hitro dobijo luft, na žalost.

Varianta je tud, da ti kak drejar nadreja medeninaste selene. Ampak mora narediti tko, da se jih da podmazovat z mazalico. Pol je pa to trdo in praktično za večno. ;)
Natančneje rečeno poligrafitni seleni. Kake selene iz kovin raje nebi dajal, ker bo avto postal neudoben in hrupen zaradi direktnih udarcev. Rad bi dobil pa kake poliuretanske ali poligrafitne, večina proizvajalcev zatrjuje doživljensko delovanje le-teh.
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Tudi jaz se postavim v vrsto za take selenčke.. Js na vodi čutm, da to pri men ni prov trpežna roba glede na način uporabe 8-[
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

A bi bli mogoče pol za kak group buy ? Jaz poznam tipa, ki ima trgovino v UK predvsem za dele za 200sx, ampak kupuje na debelo take stvari in mogoče lahko kak popust zrihta, če se nas ene 10 najde. Kaj pravte ?

Aja, lahko pol tut na drugih forumih objavmo zadevo ko se vse podrobnosti zmenmo, da bomo res eno pametno količino vzel. Pol pa z rukzakom na easyjet pa kr osebno po robo :)
High on LSD
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Ammm, če majo kej za Chevy Camaro '87, pol mene tud štejte zraven.
frido
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 04 Nov 2004, 23:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a frido »

iKst napisal/-a:A bi bli mogoče pol za kak group buy ? Jaz poznam tipa, ki ima trgovino v UK predvsem za dele za 200sx, ampak kupuje na debelo take stvari in mogoče lahko kak popust zrihta, če se nas ene 10 najde. Kaj pravte ?

Aja, lahko pol tut na drugih forumih objavmo zadevo ko se vse podrobnosti zmenmo, da bomo res eno pametno količino vzel. Pol pa z rukzakom na easyjet pa kr osebno po robo :)
Se vam pridružim. Tudi sam sem imel namen zamenjat komplet, res da sem imel v mislih stock, ampak bi si hitro premislil. Bilo bi krasno, če se nekdo pozanima za cene (vsaj približne)
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Dejte napisat spodaj vaš avto in kaj bi bili pripravljeni vzeti. Prosim, da napišete tisti, ki ste vsaj 90% prepričani da boste robo vzeli. Na strani http://www.powerflex.co.uk/ si lahko pogledate kaj sploh imajo, pribljižne cene in če imajo sploh za vaš avto.

Ko se bo nabralo nekaj naročil bom jaz kontakrital firmo ali enega zastopnika, da dobim končne cene in se pozanimal kako je z poštnino. Če ne bo drugače grem lahko magar jaz gor z Easyjetom :)

Če boste kupovali vam priporočam, da naročite cel komplet. Pri večini avtomobilov je spodaj cena za rear in front set. Če koga še kaj zanima naj vpraša, pa bomo probal razložit, ali pa bom poslal vprašanje direkt na firmo. [/quote]
High on LSD
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

_BANDIT_ napisal/-a:Ammm, če majo kej za Chevy Camaro '87, pol mene tud štejte zraven.
Prav za Camarota nimajo. Imajo pa en kup univerzalnih. Če mogoče poznaš velikosti na tvojem si lahko na spodnjem naslovu nabereš vse potrebno, če zadeva paše.

http://www.powerflex.co.uk/universalbush.asp
High on LSD
frido
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 04 Nov 2004, 23:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a frido »

iKst napisal/-a:Dejte napisat spodaj vaš avto in kaj bi bili pripravljeni vzeti. Prosim, da napišete tisti, ki ste vsaj 90% prepričani da boste robo vzeli. Na strani http://www.powerflex.co.uk/ si lahko pogledate kaj sploh imajo, pribljižne cene in če imajo sploh za vaš avto.

Ko se bo nabralo nekaj naročil bom jaz kontakrital firmo ali enega zastopnika, da dobim končne cene in se pozanimal kako je z poštnino. Če ne bo drugače grem lahko magar jaz gor z Easyjetom :)

Če boste kupovali vam priporočam, da naročite cel komplet. Pri večini avtomobilov je spodaj cena za rear in front set. Če koga še kaj zanima naj vpraša, pa bomo probal razložit, ali pa bom poslal vprašanje direkt na firmo.
[/quote]

Honda CRX (DelSol) l.93. Sem zainteresiran za cel komplet, bi me pa vsekakor zanimala cena.
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Pri BMWju lahko kupiš od M3, ker pašejo tudi na navadne. So še vedno iz gume, ampak so brez lukenj za udobje. Za E36 je cena 10.000/par za vpetja bumerangov. Predvidevam, da tudi pri drugih znamkah obstaja več varijant.

Če se slučajno komu ne da razmišljati, kako se to naroča iz tujine. Bi pa bil tudi jaz zainteresiran za tale group buy kak mesec nazaj.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
OpaNkaR
Mal več k dim
Prispevkov: 51
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:52
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a OpaNkaR »

Me zanima če ste že izvedli ta group buy, če ne sem jest tut interesent.
. . : : Cuore Sportivo : : . .
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest sem glihkar vse pomenjal na Camarotu. Spredaj in zadaj. Vzel pa sem Uretan varianto, ki je baje veliko bolje od gume in še vedno ni pretrdo. Iz lastnih izkušenj pa ne morem rečt nič, ker še vedno čakam fakn' motor, majko mu....

Sem pa glih dons ugotovu,k sem spet mal kopal te jetra narazen, da sem pozabu še en mount naročit.

Morte videt, kwa to SLO umetniki vse naredijo, samo da nebi kupili novega nosilca. Kwa to vse našarijo ke not (razne konce od gumijastih cevi in podobno), samo nov nosilec ne kupit. Da jim jebem m...., fakerji!!!! #-o #-o #-o

BTW: Nov nosilec v USA košta 12 USD.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Group buy ni uspel, ker je blo premalo interesentov. Jaz sem za svojga dal delat kar take iz aluminija. Poceni in enostavno :)
High on LSD
Odgovori