Šibedah!?

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
Odgovori
Uporabniški avatar
turbocelica
tufesttufjurijus stajl
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Nov 2004, 16:44

Šibedah!?

Odgovor Napisal/-a turbocelica »

...rad bi imel šibedah v avtu, zdej me pa zanima kje, koliko, kako...razen webasta....če bi mogoče kdo kaj več vedel, prosim za info( toyota celica )
,lp
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Škoda uničit streho ;)
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
turbocelica
tufesttufjurijus stajl
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Nov 2004, 16:44

Odgovor Napisal/-a turbocelica »

...bandit..ni no....hočem veter v laseh..... :D
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

turbocelica napisal/-a:...bandit..ni no....hočem veter v laseh..... :D
Pol pa celo streho odreži, pa naredi cabrio varianto - sej ni dost dražja od elektro šibedaha.
Uporabniški avatar
turbocelica
tufesttufjurijus stajl
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Nov 2004, 16:44

Odgovor Napisal/-a turbocelica »

nebivedu...to je pa preveč penezov....jaz hočem en preprost šibedah in to je to....ampak zaenkrat sem našel le webasto, oni pa komplicirajo zaradi strehe......če ima kdo kako idejo...oz kje lahko še to dobim...
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Lej tkole je, če hočeš kvaliteten šibedah, da ti ne bo zamakal ob dežju, da ti ne bo žvižgal med vožnjo itd itd, potem kupi webasto. Če boš vgradil en cheap šibedah potem boš doživel vse zgoraj našteto. Sem mel že par avtov s šibedahi (navadnimi) in vse je blo en kurac po domače. Prej al slej začne zamakati, potem pri večji brzini začne šumet, ko da maš odprto okno, ker vleče šipo proti ven in naredi špranjo in potem šumi.

Nazadnje boš ugotovil, da je škoda strehe za tako sranje.

Kar pa se tiče kabrioleta, je pa nebivedu mal preteral, ker to ni tko na izi, kot se to napiše. Pri predelavi v kabrio moraš pojačat cel avto, spremenit zatiče na vratih itd itd, da ne govorim potem o homologaciji le tega... ;)
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Avti, ki so imeli že v štartu šibedah imajo za odvajanje vode narejene odtočne kanale, kamor se steka voda, ker noben ne dihta tako,da nebi bič spustil.Tak, da je rizik, da nebi recimo nič zamakalo.
CLIO 172 SPORT
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Točno tako nikoli naknadno šibedah pa magari webasto z tem so samo sranja. Lahko mogoče daš če obstaja varianta tvojega avta z šibedahom da daš original noter tu moraš menjat zgornji list strehe, kar pa ni enostavno. Pa še odtočne kanale moraš speljati potem kot ima original narejeno. Res da šibedah ni slab ampak naknadna vgradnja se ne splača.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Drugače pa za veter v laseh je dobra tud bosanska klima odprtookno.press :D
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst sm na petko turbo nekoč montiral kr en šibedah, ki sem ga našel na odpadu na eni drugi petki. Zamakal ni nič, odpiral se je pa samo zadaj v višino 5 cm.

Glede kabrio variante sem se mal zajebaval - preveč dela pa še na koncu ni nujno da bo vse v redu.
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Odgovor Napisal/-a drmo »

Kolega je meu na petki šibadah webasto pa je po emu letu začel zamakat....ni to to če ni že original gor.
Slika
Uporabniški avatar
ITAL-JET
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 12 Feb 2006, 08:05
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ITAL-JET »

drmo napisal/-a:Kolega je meu na petki šibadah webasto pa je po emu letu začel zamakat....ni to to če ni že original gor.
Kolegica ma tud pri webastu vgrajen šibedah na el. nobenih problemov dela 100% ma pa že več kot eno leto. Avto je pa Fiat Tipo.
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

ITAL-JET napisal/-a:
drmo napisal/-a:Kolega je meu na petki šibadah webasto pa je po emu letu začel zamakat....ni to to če ni že original gor.
Kolegica ma tud pri webastu vgrajen šibedah na el. nobenih problemov dela 100% ma pa že več kot eno leto. Avto je pa Fiat Tipo.
tm je drugač, rja se začne okol nabirat pa pol zadevo zadihta. drgač pa aftermarket šibedah: NO-GO. raje dobi originalnga k ma streho okol pa streho prešvasi :)
Uporabniški avatar
turbocelica
tufesttufjurijus stajl
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Nov 2004, 16:44

Odgovor Napisal/-a turbocelica »

ja pri webastu sem se pozanimal, ampak me je tip kar na hitro odpikal, ker naj bi bila strha preveč kriva.....pa še cene na internetu in v resnici se razlikujejo za 20 ksit....za el. šibedah dam do 60 ksit brez vgradnje, bom doma sam to naredu, ampak kje naj ga dobim, ker zihr ni streha tko fejst opognjena da se ne bi dalo dati noter šibedaha...z rezanjem celotne streha je prevč dela...očitno bom letos ostal brez...lp

P.S. hvala za info
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Šibedah mam jest od tastare CRX, če te zanima.
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Šibedah je dober samo tisti ob prvi vgradnji in pogojno webasto. Smo meli webasto na enem avtu, pa je bil sicer OK, samo me je motlo, ker se vidi, da je naknadno gor dan.

Sicer pa kako misliš met raven šibedah na krivi strehi? A to ti je všeč? :-s
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

eXtreme napisal/-a:Šibedah mam jest od tastare CRX, če te zanima.
A j el. pa kok €€
Odgovori