Varnostna kletka

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Nekdo, ki je varil kletke poklicno mi je rekel, kako se to dela. Eno je bullshit ki ga govorijo strankam, drugo je pa DEJANSKO stanje, kjer vari vsak, ki to približno zna, vari se do tam, kjer se doseže ipd. In to ni leva firma, ki vari strutbrace za 5.000, ampak znana firma, ki dela kletke za dirkalne avtomobile :-°

Za avto, ki se bo vozil po cesti kot daily driver jaz kaj takega sploh ne bi razmišljal, ker bi bilo preveč sranja z policijo. Za poldirkalnike pa pride v poštev samo varjenje. Če je nekaj privito lahko vseeno minimalno "diha" in več kot je vijakov, bolj se pozna, kar pa potem izniči namen kletke.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Mitja napisal/-a:Nekdo, ki je varil kletke poklicno mi je rekel, kako se to dela. Eno je bullshit ki ga govorijo strankam, drugo je pa DEJANSKO stanje, kjer vari vsak, ki to približno zna, vari se do tam, kjer se doseže ipd. In to ni leva firma, ki vari strutbrace za 5.000, ampak znana firma, ki dela kletke za dirkalne avtomobile :-°

Za avto, ki se bo vozil po cesti kot daily driver jaz kaj takega sploh ne bi razmišljal, ker bi bilo preveč sranja z policijo. Za poldirkalnike pa pride v poštev samo varjenje. Če je nekaj privito lahko vseeno minimalno "diha" in več kot je vijakov, bolj se pozna, kar pa potem izniči namen kletke.
To pa ni res. Blaževič, ki dirka s ferozo ima notri sešraufane štange - malo je lufta že zaradi avta, ker ima plastično streho in je vrhnji del tko narejen, da se vseeno malo na stran pomahne, da lih vsakič ko bi butnu nebi bilo treba menjat strehe, drugače pa ta zadeva zdrži ogromno.

Na zvaru ponavadi, če je dobro narejen ne bo nikoli počilo - vedno bo zraven, ker se je struktura v kovini spremenila. In v avtomobilih se kletka vari okoli in okoli. Sem bil zraven, ko je benedik delal svojo imprezo in sem si ogledal cel koncept kletke - vse je zalil in ne samo tiste dele, kamor je lahko prišel.
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Malecky napisal/-a:http://www.rally.subaru.com/rally/servl ... &imageId=0

Js se bi tko lotu, ce se bi ze. O:)
Pa ne za v avto vreden 50k pa ne EUR ampak SIT. [-(
Drugač pa orenk narejeno ni kej. Samo tamle je kar nekaj kg cevi, pa jaz bi še kdaj kakšnega mulca s sabo vozil zadaj, tamle pri imprezzi bi pa lahko kvečjemu kakšno kačo noter dal. :lol:
Slika
bato
Greenstuff
Prispevkov: 39
Pridružen: 01 Sep 2005, 08:02
Kraj: Trnow

Odgovor Napisal/-a bato »

Malecky napisal/-a:http://www.rally.subaru.com/rally/servl ... &imageId=0

Js se bi tko lotu, ce se bi ze. O:)
Kdo vse pri nas se stem ukvarja,
jst bi si tko naredu samo une švase,
kletka je pa za civilni avto mal preveč.
RED HAZARD...pretty dangerous and getting worse...
Odgovori