Mazda RX-8

Vse kar je za povedati in ne paše v druge kategorije...
cc 206
Zeleni dirkač
Prispevkov: 242
Pridružen: 09 Nov 2004, 21:05
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cc 206 »

ob tej slikci ne mislim na porabo :-°

Slika

PS: pa saj mi pugi tud sedaj pije vec kot 11 pa mam sam 136 PS :-°
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Slika

Slika
Men je notranjost tok ubijajoča da res ni. Dojaja.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Slika
Slika
Slika
Slika
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Seveda pa en tuning ki ga vsi pozablate :-° 8-[

Slika
Slika
Slika
Slika

JUCEEEE!!! \:D/
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Črno z 18" je treba v živo videt....poooooorrrrrrrniiiččč!!!! :sex :sex

Olja enim ne pije nič, enim pa kak deci.

Pri prav vsakem avtu pise v knjigici da je treba cekirat olje....zakaj pri RX8 taka panika. ](*,)
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
ITAL-JET
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 12 Feb 2006, 08:05
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mazda RX-8

Odgovor Napisal/-a ITAL-JET »

cc 206 napisal/-a:Zanima me cimvec o tem avtu, kaksen ma tuning potencial,
lega na cesti, menjalnik, kaksni so bli obcutki na testni voznji,
kaj kazejo testi in še in še :)
Evo dec je hotu čimveč podatkov in jst sm mu pač povedu slabo stran tega avta, ki je poraba goriva in olja .
Fora je bla v tem da je ta lastnik te Mazde pred nakupom izbiral med dvema :Mazda RX 8 in Nissan 350 Z nakoncu je vzel Mazdo.
Ker avto žre po njegovih besedah nenormalno + olje in nikol prej ni mel švoh
avta. Poglejte mal na avto net kok se teh avtov prodaja. Vedno več.

Ne vem zakaj ste se zdej vsi neki name spravl?
P.S. Vozim Punto Gt in vem kaj je visoka poraba in se ne sekiram zato, kar je lepo vidno iz te teme.
http://www.zup-racing.com/forum/viewtop ... &start=100
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Eh no ej tega noben se ni nate spravu, to morš vse za štos jemat. Bi mogu na kšn kofe z nami it, k se zmer zajebavamo od te porabe.

A veš k je _BANDIT_ kamarota sestavu smo to določil za najbl neumn vprašanje.. :D: K poraba je šla v višave na začetku, zdj se mal bl umirja.

Pa fora je da živimo v obdobju dizlov, k folk sam še gleda na to a je 5.8 al je 6.3.... Jes pa pravm da vsak dizl več k se proda, bolš mi zgledamo :-#
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
ITAL-JET
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 12 Feb 2006, 08:05
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ITAL-JET »

Pugi napisal/-a:Eh no ej tega noben se ni nate spravu, to morš vse za štos jemat. Bi mogu na kšn kofe z nami it, k se zmer zajebavamo od te porabe.

A veš k je _BANDIT_ kamarota sestavu smo to določil za najbl neumn vprašanje.. :D: K poraba je šla v višave na začetku, zdj se mal bl umirja.

Pa fora je da živimo v obdobju dizlov, k folk sam še gleda na to a je 5.8 al je 6.3.... Jes pa pravm da vsak dizl več k se proda, bolš mi zgledamo :-#
Ok.
Jst tud pravm dokler ne bom 40+ ne grem na dizla.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest mam dizla, pa se nč ne pritožujem ;)
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
ITAL-JET
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 12 Feb 2006, 08:05
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ITAL-JET »

Mamo tud pr nas doma dizla sam mislu sm da dizel - no fun.
Heh edin če ni Bmw 535d.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Slika
Slika
Slika
Slika

:sex

Jaz bom dizla ali pa vsaj eno cheap to run avto zmeri mu, ker mislim po drugem avtomobilu stalno šarit in bo pac sam furat se, trenutno relacijo na siht mi je pa dost vseen a mam 50KM al pa 500KM.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Kaj pravi Top Gear
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Wankel je narejen tako, da za svoje delovanje potrebuje poleg bencina tudi olje. Pri klasičnem otto motorju je poraba olja neželjen stranski pojav pri wanklu pa pač normalna zadeva.

Sicer se pa tanka navadno mineralno olje, ki stane ene 800 sit/liter.

Problem pri wanklih je drugače vročina. Če se motor ne pregreva bo dolgo delal brez večjih težav. Če pa lastnik ne zna poskrbeti za hlajenje je pa zadeva lahko draga. Sploh pri turbo wanklih to pride še posebi do izraza.
High on LSD
Uporabniški avatar
bocky
Dokazano najhitrejši na forumu
Prispevkov: 165
Pridružen: 04 Apr 2006, 17:08
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a bocky »

Kot je že ITAL_JET povedu ima najin kolega tak avto, rumeno, dve rumeni sta v slo 230km, za eno vem rumeno je tudi 190 al kolk jih že ima...

No sem ga imel en dal priložnost voziti oz. "imeti". Moji občutki so taki:

Lahko je ljubezen na prvi pogled, zanimiva - drugačna oblika, ko se vsedeš si še bolj zaljubljen - kot v kakem bolidu, sicer je zaradi nizke pozicije sedeža težko videti nos avtomobila (ja nima park senzorjev) - pa tudi jaz imam samo 1.7m. Obrneš ključ, nič ne navadnega, vžge kot vsak... Speljem počasi, seveda avto ni moj, nimam jajc... Zaloška dvopasovnica do semaforja rdeča, zraven 206tka, ki se v trenutku zaziba v levo... Vsi gledajo, strupena barva rumena... Zdej pa moram, zdej pa moram... ZELENA.... speljem - v štartu gas do konca, ooooooo ker glas, nepozaben, el. obratomer številke se vtrijo, 6k obr. primem za getribe ampak ne, avto še kar vpije in gre, ne sustim vse do 9 kjer dam v drugo, polhen gas naprej, gledam obratomer, števec kmh se tko pa tko skoraj ne vidi, tretja, .... četrta pogledam gor, oooopa RDEČA semafor, po bremzi in mečem prestave dol, dobiš občutek da se bo varnostni pas strgal... in zgodba se ponovi treba probati na AC. Avto vleče bogato do 210-215 na koncu v 6. prestavi nabira vse dokler ne obupam ker nastaja promet pred mano 241 je bila zadnja številka ki sem jo uspel videti na števcu pred zaviranjem....

Ja imel bi ga takoj, točno takega, rumenega..
...seveda je K&N Typhoon kit obvezen (baje da 15konj) ampak me ne zanima, saj jih ne občutim prvič v avtu; Doda pa seveda vse pogleda množice, mimo katerih si ravnokar "ustrelil"... Stane baje 70k sit, ampak se splača, ker baje ima stock RX glas kot en sesalec na dveh kolesih...

Sem napisal da bi ga imel? Pomota! 200km prevozil (ja sem si dal duška) 3/4 tanka, raje več... Ampak tank je majhen baje 45 litrov samo...
Ne maram ga več! Ker si ga ne morem pri moji bogi povprečni plači 800 Eur privoščiti... Blagor se unim ki si ga lahko...
=; Če bi bil avto 4 mio sit nov nebi o ničemer razmišljal, bi si pa za bencin sposodil ali pa bi poral potnikom (3 ki se zraven z lahkoto peljejo)..

Pravim tako. CC206, kupi ga in uživaj v njem, strošek - bencin velika poraba in 1-2 litra olja na 1000km, tebi ne pomenita nič. Hvala bogu. Upam da ti zrihtam "test drive"... boš videl se zaljubiš. :)

Registracija kasko bo 400k sit če imaš 50% bonusa, cestnina bo pa 17k sit, hehe ja je 1.3 motorček-mlinček... Poraba bo stežka pod 14 litrov zna pa preseči tudi 20... Prodaš ga težko, ampak ga zaradi tega kupiš sedaj poceni, ker je avto glede na novega že zgubil skoraj polovico, drugo leto pa sigurno polovico.

Da ne omenjam zadnji par gum :-°

p.s. da ne bo kakih neljubih komentarjev sem v tem postu samo izrazil svoje mnenje po enodnevnem testu in ogromno kilometrov kot sopotnik, mnogi bi komentirali da preveč napihujem, in hvalim zmogljivosti (pod 7 sek. do 100kmh) moram priznati da je to zame kar dobra raketica saj v realnem življenju posedujem samo 206 S16 ki doseže malo nad 8 sek do 100 in neha pri 215kmh... Razumete? mnogi med vami itak veste vse pa takega avtomobila (RX8) še niste vozili...
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Mislim, da ima 60 litrski rezervoar za gorivo.
Drugace pa vsak podoben avto po moci (230-250KM) in 3.0 motorjem stane podobno za vsakdanjo voznjo in zavarovanje.
cresh
test dummy
Prispevkov: 184
Pridružen: 18 Okt 2004, 18:44

Odgovor Napisal/-a cresh »

upam da ne boste hudi če dam tole slikco gor:

Slika

Avto zelo lep. Mal ga je.be podhranjenost, drgač pa tisti ki gleda na porabo bencina in olja naj si kupi dizla. Ker če gledaš za tak avto, moraš imeti za benz in ostali potrošni materjal.
Uporabniški avatar
ITAL-JET
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 12 Feb 2006, 08:05
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ITAL-JET »

Hvala bocky da si tole napisu.
Lahko bi napisu še tisti o vožnji na morje in primerjavi
s Chevrolet Corvette c6.
Uporabniški avatar
Nixxon
BMW mit Calypsorot Metallic Farbe Fahrer
Prispevkov: 237
Pridružen: 19 Jan 2005, 17:53
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Pugi napisal/-a:Pa to ne morš vrjet koji k poraba bemomast. Ej jes mam pof* P307 pa me poraba ne zanima kej dosti, važn da je pod 20.
Potem ne glej Mazde. Poraba do 30l/100km ji ni tuja, preverjeno. Sicer v res ekstremnih pogojih (predvozilo na GHD Ilirska par let nazaj) samo tudi na cesti baje katastrofa. In to pravi prodajalec Mazd.

Lep avto, drugače, tudi lega je super (v drift jo težko spraviš).
BMW E36 318i, calypsorot metallic
Slika
cresh
test dummy
Prispevkov: 184
Pridružen: 18 Okt 2004, 18:44

Odgovor Napisal/-a cresh »

Nixxon napisal/-a:
Pugi napisal/-a:Pa to ne morš vrjet koji k poraba bemomast. Ej jes mam pof* P307 pa me poraba ne zanima kej dosti, važn da je pod 20.
Potem ne glej Mazde. Poraba do 30l/100km ji ni tuja, preverjeno. Sicer v res ekstremnih pogojih (predvozilo na GHD Ilirska par let nazaj) samo tudi na cesti baje katastrofa. In to pravi prodajalec Mazd.

Lep avto, drugače, tudi lega je super (v drift jo težko spraviš).
z serijskim podvozjem jo tud v drift spraviš, če so pa samo fedri že trši, pa ni več driftanja,
Uporabniški avatar
bocky
Dokazano najhitrejši na forumu
Prispevkov: 165
Pridružen: 04 Apr 2006, 17:08
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a bocky »

ej cresh a to je una vaša al od fotra al kaj? ste vi dal feltne krušiču prašno lakirati?
Odgovori