AvtoShow Ptuj 2006 -> 06.05.2006

Ekskluzivne reportaže, komentarji in slike iz srečanj...
Odgovori
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Sam ena zadeva...
Kolkr vem je bil tud kao naj zadeva ocenjevanje "over all"
kolkr jest to stekam je zunanjost ,masina in pa notranjost...
tko da tuki je men mimo da je tukaj hrosc dobil prvo mesto...
kot drugo ponavadi v USA ko show-e ocenjujejo komisija dobr ve kera masina je notr v avtu in kaj je na njen narejeno...se pr men so se takrat k sem jest v grosuplju tekmoval pr komisij ustavil in pogledal modifikacije motorja na listu zraven...tko da to je cist leva komisija, je styling tekmovanje ampak pol naj ne dajejo over all nagrade, zate gre men mal na qurac tole...

Pa v USA je pomoje (pa tud na kakem veolkem evropskem show-u) komisija sestavljena res iz entuziastov k u nulo poznajo sceno in pol lahko tko tud ocenjujejo predelave...

Se zmer pa tuki ful folkane locmed unikatom in pa nekaj kar se da kupit na trziscu...in to je kr mal sramota...pol bi v zunanjosti lahko zmagal tudi hrosc ki dirka pri nas GHD-je sam eno hudo barvo mu damo pa grde altezze gor, dej dej...nimam nic proti hroscu notranjost 1A =D> , zunajost pa ni tud mal unikatna se vse da kupt kadar ces...
MUGEN CR-X
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

da se bo vedl o cem govorim
Slika
MUGEN CR-X
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

TypeKoshiR napisal/-a:se pr men so se takrat k sem jest v grosuplju tekmoval pr komisij ustavil in pogledal modifikacije motorja na listu zraven...
Smo se ustavl ja :D Ampak pol folk nikakor ni dojel, kaj delaš med nagrajenci LOL (govorim za show 3 leta nazaj, ne lanskega)

Tale dirkalni je RS, Selesev ni. Do RS bodykita ni lahko pridet, pa tud pocen ni. Torej napredek napram stock je naredu, kakorkol obrneš :-s
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

košir še enkrat STYLING nima veze z tem, kako močna je mašina! vse je v izgledu. in overall se ocenjuje skupek vsega, kar se da pogledat. zame je to da zmaga v overall nekdo, ki je predelal notranjost, zunanjost in uredil motroni in prtljažni prostor (ja uredil in ne predelal!). zdej kašna mašina oz. vrsta predelave na mašini pa tu nima veze (vsaj zame ne). Tud ko se ocenjuje motorni prostor se najprej pregleda vizualno pol pa šele velikost "predelave".
še tretjič ne mešat stylinga in tuninga!
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

okey pol se pa pejte styling...
sam zakaj pol omenjen v tuningu over all motor, ja pizda sej najlepse motor zgleda k pride iz fabrke lepse ne more zgledat lep nov in to je to :D :D :D uglavnem jaz osebno vec dam na unikatno delo kot pa na kupljeno...ze beseda unikat dost pove...

LP
MUGEN CR-X
n33yo
Pawa user
Prispevkov: 467
Pridružen: 14 Sep 2005, 07:33
Kraj: Lj okolica Ig > Brest

Odgovor Napisal/-a n33yo »

TypeKoshiR napisal/-a:uglavnem jaz osebno vec dam na unikatno delo kot pa na kupljeno...ze beseda unikat dost pove...
LP
enako O:)
本田夢想的力量
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

kokr jst vem se gleda kak je pod pokrovom "spimpan" motor, cevke, spucano,...ne pa kolk je štala povečana glede na osnovno.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Men lepo zgledajo trobentice, turbo, instalacija za Nitrous, camgearsi, IC...
vse te zadeve pa itak pomenijo HP :D :D :D
Tko da tiste cevke men sploh lepe niso maybe od SAMCO za te mors pa met dnar ce hoces lepe kable za svecke so tud lepe tam okol 50k sit + za hondo od spoon-a...to je lepo vsaj zame...
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Tud men "overall" pomen nekaj čist drugega... jaz sem si to predstavljal drugače... npr. zame obstajajo tako imenovani "sleeperji", katerim veliko pomeni predelava motorja, podvozja, bremz itd... potem obstaja styling, v katerem so večinoma avtomobili s serijskimi mašinami, raznimi športnimi filtri in lonci, s postyliano notranjostjo in zunanjostjo, potem pa še avtoakustičarji, ki podirajo rekorde v decibelih in kvaliteti. Jaz sem začel z avtoakustiko, v kateri sem pustil kar nekaj denarja, potem z motorjem, v katerem je še za en tak avto denarja, na koncu pa še zunanjost, notranjost, prtljažnik, bremze, CarPC in ostale malenkosti, kot so CO2 itd... Zame je to overall. Pa vidim, da se motim:) Men je kul, da smo avto na cesto spravili, da lahko spet uživam v vožnji:)
Uporabniški avatar
gago
Pawa user
Prispevkov: 125
Pridružen: 04 Apr 2006, 22:56
Kraj: Dezela Kranska

Odgovor Napisal/-a gago »

ocitno na mojo sreco ne tekmujem na srecanjih,tudi nimam s cem tekmovat, vendar so me pa v soli ucili da overall pomeni vse od a do ž,hmmm so me narobe ucili,to ocitno na showih pomeni kako avto zgleda na zunaj, od dalec, oziroma nima veze kaj je z masino samo da je lepo pobarvana pa par v barvo ovitih kablov #-o oziroma se lazje pobarvas pokrov pa imas overall zmago [-( ne vem ocitno smo slovenci ena posebna vrsta, kakor povsod drugod, je pa se tukaj tako. #-o
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Kako zaboga naj bi jaz vizualno uštimal svoj motorni prostor? Lahko ure in ure porabim, da odstranim oz. premaknem inštalacije nekaterih kablov in konektorjev... tega skorajda nihče ne bo opazil, razen lastnik enakega motorja, ki kdaj pogleda pod havbo:) Pokrov motorja imam tako ali tako pobarvan, vse cevi so na novo prašno barvane, vžigalni kabli so že zamenjani, celo kolektor in wastegate sem šel pobarvat s temperaturno obstojno barvo, pa kaj ti to pomaga, ko pa 2x na gas stopiš pa zadeva zažari in barva gre dol:)
Potem pa primerjaš nek novejši avto, daš na pokrov narisat airbrush pa si zmagu:)
Najboljš da čez pokrov napnem rjuho, zapoliestram, naredim par rež, dam narisat en hud airbrush, pa bom car za njih :D
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

urosbe napisal/-a: Najboljš da čez pokrov napnem rjuho, zapoliestram, naredim par rež, dam narisat en hud airbrush, pa bom car za njih :D
Ja pa še turbo napiš zram, boš vsaj se kako piko za turbino dobu, drgač si itak noben ne pride gor!
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

jaka še ma turbo značko zadaj od porscheja turbo? 8-[
n33yo
Pawa user
Prispevkov: 467
Pridružen: 14 Sep 2005, 07:33
Kraj: Lj okolica Ig > Brest

Odgovor Napisal/-a n33yo »

croma_man napisal/-a:jaka še ma turbo značko zadaj od porscheja turbo? 8-[
lol :lol:
本田夢想的力量
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

croma_man napisal/-a:jaka še ma turbo značko zadaj od porscheja turbo? 8-[
Ti recem da je zato zmagu :D
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

pizda jst zmer take detajle najdem :-#
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Fajn, zdej se že norca delate iz bitla. Sam še o bitlu se govori. Zihr je on za vse kriv :-k

Je pač dal nalepko na avto, še preden je dal turbo motor not :D

BTW... če ste že vidl našga Dodgea, a je koga kdaj zanimal kok ma HP? Se mi zdi da ne, ker so vsi sam stal pa gledal ;)
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

dodge pa ma pod haubo urejeno konjušnico...tak k da bi v lipico prišel 8-[
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Razočaran sem nad klubovci, da so se spustili na tak nivo. V imenu vodstva kluba se opravičujem Jaku za kakršnekoli žaljive pripombe čez njegov avto. Za uspeh bi mu čestital, ker si ga tudi po mojem mnenju povsem zasluži.

Uroš in ostali, vam bom pa raje povedal izven foruma kako in kaj ;)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

croma_man napisal/-a:dodge pa ma pod haubo urejeno konjušnico...tak k da bi v lipico prišel 8-[
??

Kateri dodge?
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Odgovori