Pony express

Vse kar je za povedati in ne paše v druge kategorije...
Odgovori
Tomaz40
xpert
Prispevkov: 68
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:26
Kraj: L'blana

Pony express

Odgovor Napisal/-a Tomaz40 »

Na a.com je en napisal temo, da je prvleku starga ponya iz kleti. In seveda je Tomaž reku jest tut, jest tut!!!

Zdej bi se pa Tomaž rad vozu in ima naslednje probleme.

Ker se mi zdi škoda plačat 20k SIT za registracijo 5k SIT vrednega mopeda bi ga rad predelal tko, da bi spadal pod kolesa s pomožnim motorjem (pol tut ni obvezna čelada). Pedala ima in vse kar sem še zasledil je, da mora imeti končno hitrost manjšo od 25 kmh. To tut lahko nardim.
Težava je, da ima na zadnjem kolesu boben bremze, ki solidno primejo, na prednjem pa ima bremze od bicikla (že serijsko) pa ne vem če bo to povzročal težave? Je pa drugače obnovljen in v tip top stanju (no luči ne delajo, ker nisem štromar :Fade-color ).
Zanima pa me:
1. A moram potem na LPP po kako homologacijo al se lahko kar na cesto zapodim?
2. A so še kje kake določbe ki odrejajo kaj vse mora bit na kolesu s pomožnim motorjem?
3. A se bodo te odlobe kej spremenil s 1.1.2005? Se mi bolj splača it zdej delat al potem?
4. A mi lahko poveš link do zakona ki obdeluje to tematiko?

Če je to kolo pomožnim motorjem, bi bilo logično da spada pod kolesa in dvomim da bi bilo potrebno delat homologacijo za bicikel. Sej tut če namontiram kako mašinco na bicikel (doma narejen Solex) ne bi hodil na homologacijo.

Hvala in LP

Tomaž bodoči ponyexpresist :D
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

Kokr so nas ucili na izpitu tud skuterji spadajo pod kolesa s pomoznim motorjem-za njih pa rabis registracijo inu celado
Sanjski moski :D

Slika
Tomaz40
xpert
Prispevkov: 68
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:26
Kraj: L'blana

Odgovor Napisal/-a Tomaz40 »

ne ne. skuter je kolo z motorjem. Jest govorim pa o kolesu s pomožnim motorjem. To sm zihr. Ker skuter naj bi imel 50 končno, kolo s pomožnim motorjem pa 25 kmh.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

rabiš samo izpit za bicikel ja in isto pripadajočo opremo...isto k za solexa in ostale take fore...
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
McLaren
McLaren fan number 1
Prispevkov: 33
Pridružen: 16 Okt 2004, 20:17

Odgovor Napisal/-a McLaren »

Za "motorček", ki doseže hitrost 25km/h ne rabiš izpita, čelade in registracije. Voziš se pa lahko samo po kolesarskih stezah.
Slika
Odgovori