Podvozje od Citroena "žabe" na drug avto?

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Podvozje od Citroena "žabe" na drug avto?

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Že nekaj časa nisem videl Citroena, žaba so mu včasih pravili, ki se spusti v poden, ko ga ugasneš oz. dvigne ko ga prižgeš. Pa tudi med samo vožnjo mu lahko nastavljaš višino. Enkrat sem ujel informacijo, da si nekdo na Passatu v Avstriji zmontiral od Citroena tako vzmetenje... in me zanima ali je kaj takega res izvedljivo?
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Raje poglej za vzmetenji od citroena xantie, XMa ali BXa. Zadeve se dobijo dost poceni, samo potem grejo fedri pa amortizerji byby, ostane samo tisto sranje. In ti ga ne priporočam. Mislim da je ta projekt preveč zate oziroma za kogarkoli. A maš kak link do unga avstrijca? Pomoje je mogu kri scat, da je to naredu...

Raje se ozri za takim sistemom kakršnega ima maky, čeprav ne vem če maš placa še za en kompresor :D:
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

ja tud jst sm gledu aktivo od xm-a pa hotu to namontirat takrat na cromo pa ni blo variante da bi se to kr premontiral ampak bi mogu celga hudiča nardit pol pa še veš ne a bo služl namenu al ne.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Glede na ponudbo zracnih vzmetenj katera se dobijo za skoraj vsak avto, se ne splaca porabit leto dni za predelavo avtomobila na Citroen hidravliko.
Navsezadnje bo ta predelava se drazja, saj je treba celo podvozje na novo skonstruirat.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

se strinjam. bolj se ti cenovno splača vzeti nov oljni sistem kot pa predelovati tega od žabe ali pa xm-a. Pač pogledaš za lowrider kiti ;).Najbolj osnovni so zelo počasni in niso namenjeni "skakanu" ampak lepo dviganju in spuščanju. Cenejši so zato ker imajo le 1 oljni tank, ponavadi 1 -2 pumpi (XM ima 1 če se ne motim),tudi celindri so manjši. z hitrostjo dvigovanja se pa vse sledeče samo še množi :D :D :D
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

To je vse res, sam res ne dam tolk denarja za podvozje... razen če mi kdo zrihta kakšnga sponzorja:) Sem mislil, da bi se dal s Citroenom za male par skoz prit:)

LP
Uroš
n33yo
Pawa user
Prispevkov: 467
Pridružen: 14 Sep 2005, 07:33
Kraj: Lj okolica Ig > Brest

Odgovor Napisal/-a n33yo »

ja fajn bi blo za male pare met po višini nastavljivo podvozje sm zaenkrat je to še zelo drago usaj zame ](*,)
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

z spuscenim v nulo se lahko sam po mestu fijakah pri mali hitrosti pri veliki avto nesme biti spuscen, polosovine so prevec povprek in ti jo lahko spolama.
lahk pa mas za kak avtoshow da ga na mestu spustis.
Za moje pojme nesmiselna zadeva.

Npr pri c5 ki je isto po visini nastavljiv ti napise da ga mores zdignit ce se pelas vec kot bi smel
Uporabniški avatar
roki
Styling freak
Prispevkov: 294
Pridružen: 26 Dec 2005, 13:31
Kraj: ljubljana, vič-rudnik

Odgovor Napisal/-a roki »

monster_d napisal/-a:z spuscenim v nulo se lahko sam po mestu fijakah pri mali hitrosti pri veliki avto nesme biti spuscen, polosovine so prevec povprek in ti jo lahko spolama.
lahk pa mas za kak avtoshow da ga na mestu spustis.
Za moje pojme nesmiselna zadeva.

Npr pri c5 ki je isto po visini nastavljiv ti napise da ga mores zdignit ce se pelas vec kot bi smel
sj tuki gre bl samo za dvigovanje avta pred kakimi ležečimi policaji in podobnimi stvarmi, ki jih težko prepelješ z avtom ki je 7cm od tal...
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

jst sm ga mel 6 od tal pa sm se sam na enmu zataknu :D:D

čez vse druge je šlo brez problema, vprašanje je bolj oddaljenost nosa avta od sprednje osi, daljša je, višji more bit da pride čez policaje O:)
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

No tuki sem jaz na slabšem.. 6.5 cm od tal pa kar dolg nos. Ampak kljub temu je šel čez vse ležeče policaje (tisti trije pri Citypark-u so eni večjih - npr. če grem zelo zelo počas pa postrani manjka za las da ne podrsam oz. včasih tud mal podrsam, ampak ni panike, k mam itak z železno plato ojačan sprednji spodnji del - proti obrabi:)
georg
Pawa user
Prispevkov: 136
Pridružen: 29 Dec 2005, 23:26
Kraj: prekmurje

Odgovor Napisal/-a georg »

Kolega (Gti-driver) glih dela ta projekt na golfu2 vr6. Je pa stvar zelo zahtevna, saj je treba narest celotni vpenjalni sistem spodaj-zgoraj na novo. Trenutno je sprednje podvozje že fiksirano v avtu. Upamo, da bo funcioniralo, kot je zamišljeno [-o< .
spodnja vpenjava:
Slika
en spy..:
Slika
Na tej sliki, še ni bilo dokončano zgornjo vpetje, drugače je to nekje to. \:D/
Nekje 2 cm je plan.
Slika
georg
Pawa user
Prispevkov: 136
Pridružen: 29 Dec 2005, 23:26
Kraj: prekmurje

Odgovor Napisal/-a georg »

glih danes je bil avto postavljen na vse 4 kola z BX-ovim vzmetenjem =D>
Kar se vpetja tiče je celotna serijska zadeva šla bye bye. Majster pepi je to vse porihto in avto zgleda takole:
Slika
Slika
Slika

za voznjo pa to "skoraj" ni primerno:
http://www.mobisux.com/album/data/500/2 ... ka_125.avi

Zaj so še na vrsti lajtunge, kompresor,..še dosti je...
Slika
Uporabniški avatar
Gti-driver
Greenstuff
Prispevkov: 31
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:40
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a Gti-driver »

En filmček, ne vidi se glih najlepše, sam tok pa je!
Je treba poštimat še nekaj stvari okrog tega pa bo! Vsaj upam [-o<

http://www.mobisux.com/album/data/500/26557HidroG.ASF
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Hudo, frajer :priklon :priklon :stupid
Kakšna pa je vožnja s takim vzmetenjem?
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

uuu jebemti...tega si pa nebi mislu da se bo kdo lotu tega...svaka čast za pogum pri predelavi =D>
Uporabniški avatar
Gti-driver
Greenstuff
Prispevkov: 31
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:40
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a Gti-driver »

eXtreme napisal/-a:Hudo, frajer :priklon :priklon :stupid
Kakšna pa je vožnja s takim vzmetenjem?
Ja kar se vožnje tiče, za na cesto je kar vrei zadeva, lepo plava:D
Sem sprobu tudi stvar pri slalomu v G.Radgoni in v S.Gradcu. Da se lepo vozit ko je avto do konca dvignjen, takrat je čist trd.Sam takrat avto zgleda bol za of road:D
Odgovori