Trd pedal bremze

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Trd pedal bremze

Odgovor Napisal/-a djsly »

V soboto sem zamenu gume. Letne dol, zimske gor. Mam zimske na feltnah.

Popoldne sem se odpravil v btc. Poženem, vse ok. Do prvega bremzanja.
Pedal trd, bremze ne primejo nč! !

Po nekaj minutnem premoru in tuhanju (avto se je medtem že segrel) je pedal popustil in spet sem lahko bremzal normalno.

Lahko bremz olje zmrzne? WTF je to?

Hvala za vse odg.

lp djsly

PS: Avto je clio 1.6 16v
:)
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Po mojem logicnem sklepanju je mozno, da je kaka vakum cevka zanic. Ker brez servo zavore imas pedal trd,bremze pa ne primejo nic. No, primejo ze, ce se ornk obesis na bremzo. Preveri cev, ki gre iz sesalnega kolektorja na glavni zavorni cilinder. Ce imas seveda tak sistem. Pri meni je tako.
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Tako kot je extreme napisal, drugače je pa tudi res da zavorna tekočina ful vleče vlago nase, samo nisem pa še slišal da bi sistem zamrznil.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Servo crkuje.
Uporabniški avatar
Pug406
TurboGobc
Prispevkov: 135
Pridružen: 05 Sep 2005, 14:55

Odgovor Napisal/-a Pug406 »

lih sem bral ta post pa mi je en offtopic padel na pamet.

Kako je z menjavo cevi zavornega sistema? Kje se dobi recimo boljše cevi, kake cevi predlagate, kaj se s tem pridobi, ke treba menjat tudi posodo zavornega olja?
eh kaj čmo... vozimo jajca...
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

To se je letos pozim pr men nardil pa grem na servis in rečem, da nej prečekirajo zaug pumpo. Uni mi zamenajo servo za bremze pa mi dajo avto po enem tednu nazaj. Nasledn dan spet padem na cesto k nism mogu ustavt. Na servisu sm itak popizdu, ker so nardil neki druzga, kot pa tist kar bi blo treba. Spet brez avta za 14dni in pol ko ga pridem iskat, mi povejo, da so cel zavorn sistem predrkal da bi najdl napako in na konc so ugotovili, da je zaug pumpa zanič. No shit sherlocks... :/ grrrr
Slika
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Hvala. Bom šu čimprej zrihtat.

Se je varno s takim avtom vozit?
A to počasi crkuje, al samo dela / ne dela?
:)
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Lej, pr teb na bencinarju sigurno ne more biti vzrok vakuum pumpa, ker jo nimaš. Vakuum pumpo imajo dizli in to zato, ker dizelski motor ne proizvaja vakuuma, ker nima dušilne lopute. Zato imajo dizli vakuum pumpo.

Pri tebi bi lahko bil vzrok al puščanje cevke, ki gre iz sesalnega kolektorja v servo ojačevalec in zato nimaš vakuuma v servo ojačevalcu, lahko pa je problem tudi kje drugje, recimo v samem servo ojačevalcu, da je kaj narobe z membrano. Da bi se ti cevke zabasale, težko verjamem na tako novem avtu. To se zgodi na kakem 20+ let starem fordu, ki že 5 let stoji na dežju. Brez pregleda je težko odkrit napako na pamet.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

_BANDIT_ napisal/-a:Da bi se ti cevke zabasale, težko verjamem na tako novem avtu. To se zgodi na kakem 20+ let starem fordu, ki že 5 let stoji na dežju. Brez pregleda je težko odkrit napako na pamet.
Tudi tam ponavadi ne. Lahko so smeti v cevkah, ali pa si cevko po nesreči izklopil, ali premaknil ali poškodoval ob kaki montaži kakega športnega filtra ali pa kakega drugega prčkanja po mašini. Prvo preglej vse cevke in jih magari prešpricaj s kakim wd40. Lahko pa je cevka zanič kvalitete in je zaradi temperaturnih razlik ob motorju otrdela in je počila - pa sedaj ko je skupaj dela, drugače pa ne.
Odgovori