Diesel tjunink

Danes brez tega ne gre...
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Diesel tjunink

Odgovor Napisal/-a re-volt »

ok, sm v nakupu novga avta - seat ibiza 1.9 TDi - 100KM. zj se pa mau odločam glede čipanja - kuko je z garancijo, kerga priporočate... itd. pa mau me še zanima glede teh green filtrh (ok nočem met lih TrTrTRtRaktor zvok) pa z BOVom na dizlu.

LP
Matic
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Sej nimas kej drucga k k RSR se zapelat pa je...

TDIje pozna v nulo tk da ni kaj izbirat razn ce bi rad škrtaru. [-X
Slika Tuning makes the heart grow fonder
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Itak RSR,
Glede Greena in vložka: bod pedanten pa filtr na vsakih 1000km mal spucaj, bo LMM hvaležen. Glede zvoka in filtra pa pozab, ne bo nobene razlike.
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Carinvent.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Caterham
Pejnourt
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 Mar 2005, 20:57

Odgovor Napisal/-a Caterham »

No need to be big to go fast......A pej' no u r't.... ;-)
http://www.PAG-forum.co.nr/ ---> neuraden forum vozil skupine PAG (Volvo, Land Rover, Aston Martin, Jaguar)
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

hehe a to pravte zard sponzorstva al je res dobr :) jest bi rd vidu da mi avto dela še lep cajt po čipanju an :)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Lej negovga klijota. Sam wroooom :D:

Odnos do kupca je pa itak visoko nad povprečjem, za razliko od nebomgovorilkogaoziromatajnice. Sicer to ni kakšen faktor, sam je pa fajn da se človk lahko zmeni tko kot se zagre.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Kdo je reku da se z matjazem ne da...

Gej njegove stroje..RS2, Leon, Ibiza.............. 8-[

Rapid box je butast nastelan vsaj v originalu je biu, velik navora tam kjer ga ne sme bit (pod 2krpm).

Uglavnem to je bo za postimat (kokr vem se da premaknit) pa drazji je rapid kot recmo RSR map...to je pa to.

O zanesljivosti pa ne bos nic pametnega zvedel ce je kaj ribnlo je biu prej lastnik kriu kot dober box al pa custom map (pri poznavalcu).

Kaj pa folk svetuje je pa odvisno od foruma. :-$
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

To ne oporekam, matjaž je le strokovnjak za tdije, imam le slabe izkušnje s tajnico [-o<
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

Malecky napisal/-a:Kdo je reku da se z matjazem ne da...

Gej njegove stroje..RS2, Leon, Ibiza.............. 8-[

Rapid box je butast nastelan vsaj v originalu je biu, velik navora tam kjer ga ne sme bit (pod 2krpm).

Uglavnem to je bo za postimat (kokr vem se da premaknit) pa drazji je rapid kot recmo RSR map...to je pa to.

O zanesljivosti pa ne bos nic pametnega zvedel ce je kaj ribnlo je biu prej lastnik kriu kot dober box al pa custom map (pri poznavalcu).

Kaj pa folk svetuje je pa odvisno od foruma. :-$
ta odgovor se mi zdi fer pa nepristranski. po en stran me vleče h car inventu pač k avto dobim bo v garancij, po drug stran mam pa namen kupt še BOV pa un green filtr k ga dost proporočajo pa mogoče še kj uzamem pr RSRu pa grem stavt da bo kr popusta padl :) pa še pr car inventu nikjer ne najdem podatka za kolk KM/NM se poviša moč motorju.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Na suxu bos dobil 100 odgovorov za RSR eni so tok zagrizeni da bi jih dal na grmado pa zazgal.

Nimajo pojma ka se sploh dela, ne vozijo cipanih avtov k je pa tema o chiptuningu pa vsi pametni pa proti boxom ipd.

Tist forum je bolan.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

vprašou sm na temu forumu k se mi zdite najbol primerni pa izkušnje mate :) no ne vem še mo vidl :) hemy avto je naročen, čakalna doba od 60-90 dni :( no mam saj cajt kliota prodat ;)
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Kako bos zmontiral BOV, saj dizel nima lopute za plin.
Ki bi zaprla pot zraku iz turbine ob prestavljanju.

Dobis samo simulator blow off ventila. Tak gre v vsak avto, ne rabis turbine sploh.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

A bit of daydreaming...

Res ne vem zakaj bi dajal 300€ za avtobus imitacijo. [-(
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Kar se mene tice, bi ti rekel RSR... On se lahko igra z vec parametri, predvsem ti pa lahko dvigne tlak polnjenja turbine, katerega z box-i ne mores spreminjati.

Njegova tajnica (a.k.a. "Princeska") je pa ravno toliko osorna in komunikacijsko nespretna, kolikor je Matjaz maher za masine rihtat...

Nekako se pokrivata :-°

Kar se samih boxov tice, se kresejo mnenja... naj car-invent sam pove, s katerimi parametri se lahko "igra" ter na kaksen princip natancno zadeva deluje in kako nadomesti visji tlak turbine pri ECU remapu...

/jan
Uporabniški avatar
CarInvent
chip tuner
Prispevkov: 44
Pridružen: 13 Okt 2004, 09:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CarInvent »

zivjo vsem.

najbolje, da si ogledate primerjavo Rapid in preprogramiranje (oboje narejeno pri nas in na istem avtu). Gre za Passata 1.9 tdi, 100 konjski, ki je že original imel nekaj več konjev kot serijsko (ni nenavadno za VAG TDIje).

www.car-invent.com/VW_Passat_19tdi_101ps_1.pdf
www.car-invent.com/VW_Passat_19tdi_101ps_Rapid_1.pdf

Splošno gledano z Rapidom (vmesnik oz. "box", ne pa primerjat s poceni vmesniki.. ker drugače funkcionirajo) je realno pričakovati cca do +20%, medtem ko se da pri čip tuningu s preprogramiranjem do + 30%. Približna primerjava, če se gleda en in drug tip tuninga, pa isti povprečen avto. Ja, tle se ne dviguje tlaka turbine, edini parameter, ki se spreminja je čas vbrizga goriva, ki se za malenkost podaljša.

omenjeni Passat ima že zelo veliko km narejenih po čipanju, ker je od našega sodelavca, kupljen pa je bil v nemčiji, kjer se dela veliko hitrih km. Dela BP.

Drugače pa je naša spletna stran že precej "out of date" nova bi morala biti dokončana do konca tega meseca, kjer bodo na voljo podatki za vse avtomobile in tudi bolj pregledno vse skupaj, grafi meritev itd ...

LP
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Za VAG grupo razen RSR-a ni nč pametnega pri nas, raj pusti drgač pri miru.

Sej me boste napadl, sam ornk zadeve se delajo na valerjih, je pa res da za enga dizla k se samo tlak dvigne bo tut box ured.
Slika
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Charger napisal/-a:Kako bos zmontiral BOV, saj dizel nima lopute za plin.
Ki bi zaprla pot zraku iz turbine ob prestavljanju.

Dobis samo simulator blow off ventila. Tak gre v vsak avto, ne rabis turbine sploh.
Ja zakaj pa pol rsr prodaja BOV za dizle (klik)???? Tist se mi zdi da ni glih imitacija + to da je blo letos v nemčiji na showih vidt tud ene par vag dizelc, k so sopihal.

@volt - zakaj bi ti filter na dizelco daju? :D Rajš mene na večerjo pa 3 pire pel ;) hehehe
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

dejan84 napisal/-a:
Ja zakaj pa pol rsr prodaja BOV za dizle (klik)???? Tist se mi zdi da ni glih imitacija + to da je blo letos v nemčiji na showih vidt tud ene par vag dizelc, k so sopihal.

@volt - zakaj bi ti filter na dizelco daju? :D Rajš mene na večerjo pa 3 pire pel ;) hehehe
Tisto je imitacija. End of story. Elektronika, ki ti predvaja v naprej posnet "pfssssst", ko spustis pedal za plin.

Meni osebno ena najbolj bednih pogruntavscin zadnjih 20 let.

/jan
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

dejan84 napisal/-a: Ja zakaj pa pol rsr prodaja BOV za dizle (klik)???? Tist se mi zdi da ni glih imitacija + to da je blo letos v nemčiji na showih vidt tud ene par vag dizelc, k so sopihal.

@volt - zakaj bi ti filter na dizelco daju? :D Rajš mene na večerjo pa 3 pire pel ;) hehehe

Zakaj pa med drugim prodajajo BOV imitacijo za NA (avte brez turbin) avte.
Zaradi "it is not tuning, it is a lifestyle" folka, ki lima shark antene na sprednji in zadnji konec strehe (drugace ne dela stereo sprejem). Zraven spada tudi fake BOV.
Odgovori