Avto stoji dolgo časa

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
Odgovori
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Avto stoji dolgo časa

Odgovor Napisal/-a djsly »

Alfa mi stoji že dolgo časa pri miru, parkirana. Najprej je bla neki časa v garaži, sedaj pa je zunaj (dež, veter, vlaga, mraz,..)

Kolk škode to pusti na avtu?
Mislim na pleh, pogon, roke, končnike, skratka vse kar zadeva vitalne dele avta?

Je bolje avto pokrit z nečim ali ga pustit kar tako?
:)
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Če ga pokriješ boš mel kondenz spodaj, kar je po mojem še slabš :-s
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Vse te stvari zaradi teperaturnih sprememb in kopicenja kondenza malo zarustajo. Predvsem deli podvozja. Amortizerji znajo biti trdi nekaj casa, koncniki znajo dokaj hitro odpovedati da pa o zgolobih in ostalih stvareh negovorimo :) V glavnem lepo je ce bi se malo peljal okol a to pri tebi ni mozno kokr vem je brez masine :) tako da ko bos ze zacel vozit avto pocasi. Vsaj take izkusnje imam jaz.
Kar se pa tice pokrivanja je pa tko tko. Jst raje nebi ker se pod najlonom zacne zberati vse od kondenza do raznih zivali :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Najprej ga fino operi, s čim ki ima kaj silikonov noter(vosek ipd.) Ker je fino če je čist. Se manj kemije dogaja.
Slika
vincent
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 Dec 2005, 09:14
Kraj: Lj.

Odgovor Napisal/-a vincent »

jaz bi na tvojem mestu (če ti je res do avta) da poskušaš dobiti konzervans za avte, ki se uporablja za zaščito novih avtov - ki tudi stojijo po celo leto ali več na raznih parkiriščih.

LP
Uporabniški avatar
kwowt
Pejnourt
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Mar 2006, 19:59
Kraj: Šentjur :D

Odgovor Napisal/-a kwowt »

js ga vsake tolk casa zalaufam za pol urce al pa naredim 2 kroga okol bajte :D a mislte da to kej pomaga?

Mi mi pa bo stal avto vecinoma se kaksno leto... je pod balkonom, tko da ni nevem kok zasciten pred dezjem pa snegom.
That's thirty minutes away. I'll be there in ten.
Odgovori