Primer zamenjave zavor (dial up - no go: lot's of pics)

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Primer zamenjave zavor (dial up - no go: lot's of pics)

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

No gre se za avto P406. Material sem kupil tko po neuradni poti in sem dobil dosti popusta :) Cena za diske in ploscice je 28k. :)
No zdj pa how to:

Zacnemo tako da odstranimo kolo. In pogledamo kako je zadeva narejena. Jaz sem se takoj lotil razstavljanja celjusti ker sem ze vedel kako se jih, tako da se nisem kaj prevec ukvarjal z gruntanjem :)
Slika
No celjusti sem odstranil in sem prisel do ploscic. Zadeve na eni strani ni bilo nic :) do zeleza :D
Slika
No ploscice v mojem primeru ni bilo tezko odstraniti :D
Slika
No naslednji moj korak je bil povrnitev zavornega cilindra v prvotno stanje. Mozna sta dva nacina odvisno s katerim vam je lazje :)
1. nacin
Slika
2.nacin
Slika
Prvi se pri meni ni obnesel ker je prevelik cilinder in ga je tezko poriniti nazaj.
Potem sem demontiral ''nosilec'' celjusti
Slika
Ko odstranimo ''nosilec'' celjusti imamo disk prost in ponavadi so prisraufani z malimi sraufi katere zna biti problem odsraufati.
Slika
Pridemo do pesta in ga scistimo kar z smirglom ker je to nujno, kajti posledice so razna vibriranja in podobno
Slika
Slika
Naslednji korak je bil ciscenje vodil na nosilcu celjusti. Zadevo je priporocljivo scistiti ter ponovo podmazati ker so mozne okvare in sicer pregrevanje ploscic, slab zaviralni effekt pa se kaj bi se naslo
Slika
Slika
Sledi montaza novega diska. Tisti ki se neveste diski pridejo v skatli zaviti v pvc vrecko in so mastni. To preprecuje da bi rjaveli med skladiscenjem. Mastnih bremz pa nesmemo imeti zato se diski scistijo z obeh strani. Jaz jih kar z nitrotom in eno cisto krpo.
Slika
Ocisceni disk
Slika
Sledi montaza nosilca celjusti ter ploscic.
Slika
Slika
Nato pa sledi le se montaza zadnje komponente in sicer celjusti. Priporocljivo je ce so celjusti privijacene, da uporabite tesnilce navojev ker nocemo da bi se nam med voznjo celjusti odsraufale. Posledice so lahko katastrofalne :)
Slika
Slika

No zadevo zategnemo kokr se le da :D ziher je ziher :) Dela vsega skupaj je bilo dobro urco, orodja gre ponavadi tudi zelo malo. V bistvu samo osnovno orodje rabite ala une male kiste ki jih kupite v raznih bauhausih in podobnih bodo zadostovale, le pri francozih ne ker so torksi povsod :)
Se slikca vsega skupaj po opravljenem delu
Slika

No pa se primerjava staro novo za tiste ki radi skrtarite :)
Slika
Slika

Slika
Slika

Aja da se dodam tole :) diski so bili se original peugot in je zadeva bila neustavljiva :) Ce me je kdo izsilu na cesti sem bil kot vlak :D Popokani so bili zviti ohoho v glavnem ne se igrati s tem :)

Lp
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Kul. Dobro napisano.
High on LSD
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

cool, torej naslednjič se bom kar lotil sam menjave 8-[ :rastaman

zdaj bi še rabil "zamenjava tesnila glave" :D
Slika
nightrider31
Majkl Najt
Prispevkov: 83
Pridružen: 10 Okt 2004, 21:02
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a nightrider31 »

daj samo se zaupaj ime tega tesnilca navojev [-o<
Slika
Uporabniški avatar
Speedy
Herbinator
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Sep 2005, 17:05
Kraj: Podnrt
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Speedy »

Pomojem, da je uporablov Loctite - mitlefest :-k
Luža pod hroščem ni olje, to je švic od konjev.
bOnZy
sesalc tunning kid
Prispevkov: 65
Pridružen: 05 Nov 2004, 02:32
Kraj: Breg pri Žirovnici (okolica Bleda)

Odgovor Napisal/-a bOnZy »

Speedy napisal/-a:Pomojem, da je uporablov Loctite - mitlefest :-k
ja, sam tale šrauf namazan z loctitom ob ponovnem postopku menjave, ful težko odšraufat :) sam baje da se da :)

drgač pa lepo opisan članek =D>
pUt tHe pEdAl tO tHe mEtAl iN sEkAj oViNkE!! :>
Slika Slika
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

če je plav ne... rdeč je baje res zajeban za odšraufat (meni je sicer na izi ratalo sam ok...)
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Na sliki je kolikor vidim Loctite 243, Drugače pa uredu napisano =D>
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Jap je plavi loctite. Am zdej nevem na enih sraufih sem imel plavega na enih rdecega in nekako sem opazil da je bila razlika samo ce gres na foro malo zategnes malo popustis gre zadeva normalno :) Kar se pa naslednjic tice se pa nesekiram ker se vedno imam plin za pogret ;)

Sledijo pa take reportaze zdj redno ker nekako se mi zdj da z digicem okol skakat ;)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Diski so bili pa že dobro znucani. Običajno je minimum 1mm-2mm manj kot je nov debel. Tole je bilo pa že eno malenkost manj. :-° . Edino kar jaz ne naredim je varovalo na vijake, ga pač moram enktrat kupit. ](*,) . Pa takrat kot diske še olje zamenjam, pa bate namažem.
Slika
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

PeschA napisal/-a:Diski so bili pa že dobro znucani. Običajno je minimum 1mm-2mm manj kot je nov debel. Tole je bilo pa že eno malenkost manj. :-° . Edino kar jaz ne naredim je varovalo na vijake, ga pač moram enktrat kupit. ](*,) . Pa takrat kot diske še olje zamenjam, pa bate namažem.
Diski so bli znucani ohoho :D kar se pa mene tice je tole men prvic da uporabljam ta loticite ker je zadeva muchos draga :) ponavadi dam kako uno razcepljeno podlozko ali pa nic :) Bate sem samo pregledal in so bili vredu brez praha so in brez risov tko da nism hotel pacat pa se zmankal mi je masti ker je fotr su podmazat od kolega kamion pa mi je pozrl celo tubo :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

PiLLLe napisal/-a: fotr su podmazat od kolega kamion pa mi je pozrl celo tubo :)
Po je pa dobr mazal. [-o< . Ker una tuba je kar velka. :-k
Slika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

kul opis =D>
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Pille, ti bi lahko delal HowTo.... Manuale. Lepo dokumentirano.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Sj to imam zdj namen :) vse kar se bo sraufalo se bo dokumentiralo :D prvo bo popravilo anker plat na diffu od tamcka :P :D
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

hehe pillle =D> =D> =D> kdaj maš kj časa... sm na istem z ploščicam/diski. p.s. a bi ti znou uzadi bobne z diski zamenat. k mam material (diske pa čeljust pa ploščice) sam ni znanja :)
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

re-volt napisal/-a:hehe pillle =D> =D> =D> kdaj maš kj časa... sm na istem z ploščicam/diski. p.s. a bi ti znou uzadi bobne z diski zamenat. k mam material (diske pa čeljust pa ploščice) sam ni znanja :)

Mah to treba sma urodje v roke (no tle je kriza če nimaš ](*,) ) pa je itak ?abe zamenjat :D sm sam podobno pred kratkim takole prčkal ko sm hotu dat 4 batne čeljusti gor, sam k. k ni šlo :D :D
Slika
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

re-volt napisal/-a:hehe pillle =D> =D> =D> kdaj maš kj časa... sm na istem z ploščicam/diski. p.s. a bi ti znou uzadi bobne z diski zamenat. k mam material (diske pa čeljust pa ploščice) sam ni znanja :)
Sem doma cel teden :P Starci upam da bojo spizdili v bosno pa te kontakrtiram ;)

Drugace pa ni noben problem to doma naresti le poglej kako je zadeva izvedena kajti ponavadi so osi vpete z 4 vijaki. Ce pa imas ti na premo os fiksirano na kak drugi nacin pa nevem kako bova to naredila. Edino ce imas pa z williamsa potem bi moralo nekako se iti ker predvidevam da je zadeva samo predelana prema od navadnega clia :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Razlika v premah med navadnim cliom in 1.8,16V/williams je zelo velika, wilijeva ima drugačne traverze in je ZELOOOOO močnejša, ne vem če se da samo diske ne navasno premo montirat...
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

ja modremu je ratal na darkdogov avto spravt :) pillle ta tedn zihr ne k so prazniki :) sj kr jest tebe poznam me boš enkrt iz nenada napadu na brnčičev pa se bova tm zmenla :)

offtopic - ti k si dost sam-svoj-psiho: a maš kkšno idejo kuko spraut sprej za temne luči dol. to sm leto pa pou nazaj gor dajou pa me zj roka zakona jebe u glavo :(
Odgovori