Katere diske priporočate

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Uporabniški avatar
BaSe
Opel freak
Prispevkov: 50
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:24
Kraj: Maribor
Kontakt:

Katere diske priporočate

Odgovor Napisal/-a BaSe »

no ker so moji diski že vredi zrabljeni, en celo zvit [-( [-( sem se odločo za nakup drugih, ker pa če že menjavam, bom nekaj bolšega dal gor, kot pa serijske, zaj me pa zanima katere diske mi priporočate:

ATE power disk

Slika

ali

Brembo max

Slika

PS. Katere pakne so vredi zraven?


Lep pozdrav
SlikaSlika
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

na hondinem forumu sem prebral, da se dobro obnesejo čisto navadni diski + race ploščice (neke italijanske - znamke ne vem, ampak bom pogledu). kork je lastnik napisu, se ta kombinacija odlično obnese in prime kot pri norcih. slaba stran pa je, da so ploščice zelo mehke in jih hitro pobira (10-20k pa je treba vse skupi menjat), potem ko pobere ploščice je potrebno tudi diske menjat, ker so ploščice zelo agresivne, pa bremze cvilijo. takšno kombinacijo lahko zaslediš na mnogih reli avtomobilih.

PS: pa bremz ni potrebno prej ogrevat, da dobro primejo.. ..ko so pa ogrete, pa zadeva trga.
Uporabniški avatar
BaSe
Opel freak
Prispevkov: 50
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:24
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BaSe »

mloncar napisal/-a:na hondinem forumu sem prebral, da se dobro obnesejo čisto navadni diski + race ploščice (neke italijanske - znamke ne vem, ampak bom pogledu). kork je lastnik napisu, se ta kombinacija odlično obnese in prime kot pri norcih. slaba stran pa je, da so ploščice zelo mehke in jih hitro pobira (10-20k pa je treba vse skupi menjat), potem ko pobere ploščice je potrebno tudi diske menjat, ker so ploščice zelo agresivne, pa bremze cvilijo. takšno kombinacijo lahko zaslediš na mnogih reli avtomobilih.

PS: pa bremz ni potrebno prej ogrevat, da dobro primejo.. ..ko so pa ogrete, pa zadeva trga.
hehe hvala, samo jaz bi to rabo za malo več cajta :D :D student.press 8-[

LP
SlikaSlika
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

EBC al obični oz TGD :-° pol pa po želji green oz red stuff ploščice :D
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

CupraR napisal/-a:EBC al obični oz TGD :-° pol pa po želji green oz red stuff ploščice :D
tocno tako. pa raje rdece vzemi...

/jan
Uporabniški avatar
BaSe
Opel freak
Prispevkov: 50
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:24
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BaSe »

za EBC sem tudi že slišal, samo kaj jih prodajajo za OPLE oz. ki jih sploh dobit, in kake so cene, so kaj zasoljene [-o< [-o<
SlikaSlika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

BaSe napisal/-a:za EBC sem tudi že slišal, samo kaj jih prodajajo za OPLE oz. ki jih sploh dobit, in kake so cene, so kaj zasoljene [-o< [-o<
http://www.ebcbrakes.com/catalogues.html

Tukaj si potegni dol pdf-je in poglej, ali jih imajo za tvoj voz (vauxhall-opel)...

Za orientacijo, 288cm sprednja TGD diska in redstuff ceramic ploscice (prednji par) so okrog 90 jurjev. Navadni GD (a se vedno hudo hudo boljsi od originalnih) so pa obcutno cenejsi.

/jan
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Hm kr dost tole. Sm lih par dni nazaj dobil cene od RSR-a.
TGD diski (312*25) po 26.200 komad in ploščice 28.800. Od oka 80 kosov :-s nej bi mel Jefra pa še malenkost ceneje.
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

CupraR napisal/-a:Hm kr dost tole. Sm lih par dni nazaj dobil cene od RSR-a.
TGD diski (312*25) po 26.200 komad in ploščice 28.800. Od oka 80 kosov :-s nej bi mel Jefra pa še malenkost ceneje.
Vredne vsakega penija.

/jan
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

BTW orginal disk take dimenzije je pa en 160 EUR :D ](*,) vrjamm da je fajn roba, u najslabšem primeru bo šlo tole gor :D ker bo treba počas menjat komplet zadevo, vendar mi 4 batni Brembo komplet najbolj diši. (če se bo kej dobil za pametno ceno)
Slika
Uporabniški avatar
gas_gas
Češpla powah
Prispevkov: 306
Pridružen: 22 Jan 2005, 12:52
Kraj: begne ke pa

Odgovor Napisal/-a gas_gas »

mene pa zanima kasni so kej teli yellow stuff:

Slika

sorry za OT
What did the hurricane say to the palm tree? Hold on ur nuts! This is no ordinary blow job!
Slika
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

No ker sem tudi jaz prisiljen v nakup novih diskov in ploscic me zanima katere kupit in sicer ce pogledamo da je ''original'' (neka nemska firma) disk 8k v trgovini plus to da so ploscice cca. 13k torej me vse skupaj pride okoli 30k. Zdaj me pa zanima ali bi se dalo dobiti kaj za ta money pametnega ali pa saj ce vete za kako trgovino ki prodaja ponaredke originalov za pamtn dnar. Nebi pa sel prevec v stroske ker bo avto po vsej vrjetnosti su v prodajo, tako da moram nek kompromis najti :) mogoce celo ostane doma in nebi rad sel 2x v strosek, ker bo kmalu prisel projekt :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

če se ne motim so rumeni racing only...
@pille: euroton al pa motomat ;)
PS a si ti zanč pred mano dimil na obvoznici?
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

maky napisal/-a:če se ne motim so rumeni racing only...
@pille: euroton al pa motomat ;)
PS a si ti zanč pred mano dimil na obvoznici?
Jap fotrov dizl :D :D :D zdj ves kako je nm ko smo mi za tabo :D god damn those dizel trahtrs :D :D :D btw tist je bla koncna :D 160 :D

Aja metalika trade ma kdo izkusnje? je pa v ind. coni trzin.
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
vincent
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 Dec 2005, 09:14
Kraj: Lj.

Odgovor Napisal/-a vincent »

A bilahko jaz vpršal če lahko napišete kje se kaj prodajejo diski (štacune, zastopniki) in ploščice ter če kdo ve koliko je kaj cene.

recimo tile ATE diski.


zanima pa me za Passata, hlajeni diski mislim da 288 mm.

Ker slej kot prej tudi mene čaka menjava pa bi rad malnkost izboljšal zaviranje - ampak brez kakih 'Race' zadevic.
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Za opla lahko potrdim da brembo MAX dobro špila, lahko uporabiš sinterjeve rdeče ploščice a so malo agresivne do diskov [-o< in stanejo mislim da nekje 17ksit, če se pa normalno voziš pa lahko vzameš Lucas, ki so poceni mislim da nekje 7ksit. Slaba stran je da se hitro pregrejejo in da fejst prašijo.
Dobro se obnesejo tudi Brembo max in oplove ploščice katerih pa imaš ponavadi dva tipa (low cost in dražje =P~ ). Dražje so okrog 17ksit, to govorim za 256mm.

Še boljše pa bo če daš 256 diske in čeljusti, razlika bo zelo očitna. Cena diska pa je mislim da ista kot za tvojega. Čeljusti pa ponavadi dobiš za kakšnih 10kSIT. Drugače paše šrauf na šrauf kar verjento itak že veš. Slaba stran je da potem obvezno 14" .
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
Roadking
Pawa user
Prispevkov: 169
Pridružen: 09 Dec 2005, 13:39
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a Roadking »

lep pozdrav tudi jaz imam isti problem da bom moral menjati diske in pakne,
me pa zanima tale kombinacija od FK diski a so vredo jih ima kdo mogoče na avtu in pa ploščice bi dal FERODO racing.Se mi pa zdi da so pri FK kr ugodni sprednji diski za mojga so 100evrov in pa zadnji nekje 50e
Slika
Ali je to ugodna varjanta Brembo čeljusti od Fiat coupeja 160evrov
Slika
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Slednje...

Tkole navrtan disk pa res ni drugega ko za show. ](*,) #-o
Slika Tuning makes the heart grow fonder
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Une čeljusti sam pograb :D :D btw kje jih dobiš za ta denar?? (nč bat ne rabm) sam računaj da boš pol rabu od Coupeja diske ki so pa dragi u pm...
Slika
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Malecky napisal/-a:Slednje...

Tkole navrtan disk pa res ni drugega ko za show. ](*,) #-o
Zakaj, mam na avtu vrtane diske doma seveda pa ni problemov se pozna zelo pri pregrevanju.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Odgovori