Regulator pritiska + upgrade 1.8 T

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ce imas Passata in ce bi rad samo zmontiral turbo gor in se takoj odpeljal rabis tocno isto turbino kot je sedaj gor.

Sedaj sem malo preveril za tvoj stroj se dobi tudi K04 15 ki pase na VW B5 Passat 1.8T. Lahko dobim iz tujine po se kar ugodni ceni. Ce se ti mudi verjetno ne pride v postev. Tako da bos najhitreje nasel na servisu.
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

mudi ... sej veš, da se vedno mudi ... ja, ne vem, dej mi mal povej, kaj je tukaj in za kolk cekinčkov ... keri dan bi še počakal ;)
Slika Slika Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Saj pravim, da se zadeve iz tujine malce čaka, da pridejo. Tako da zate ta varianta (K04-15) odpade.
Ce rabis takoj dobis na servisu original K03 turbo.
Uporabniški avatar
sablač
Mal več k dim
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Jan 2006, 23:18
Kraj: štore-celje

Odgovor Napisal/-a sablač »

sranje.kaj pa ti je slo na turbini?ce si ze razdro?mam eno k 03 z zvito vetrnco na sesalni strani (sicer od audija) ostalo bi pa mogl bit ok(ce bi ti pasala), za sliko t komada se pa prtiporocam lp m
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel nekdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

ja, glih razdru sem .. bog pomagi, kva je to enega dela ... pa še vzdolžno je motor, kar je bistveno lažje .. pa vseeno ...

Torej, turbina ima lufta ven - noter cca 5mm looooooool ... veternica na hladnem delu je poškodovana in ima kr nekaj odlomljenih konic na veternici ... na izpušnem delu je veternica OK ... kje so pol ti delčki ... verjetno v intercoolerju?? a ni moglo to do spomladi počakat, de se sedaj tuki v tem mrazu zajebavam #-o

Sicer pa .. KVA je majhna turbina, sej ni čudn, da to nikamor ne gre :-k
Aja ... pa tudi izpušni kolektor je .. kr neki .. še fičo ima pomoje večjega ... joooj sem pa res razočaran ...

sej ne vem kaj naj, a naj dam nazaj gor isto turbino al kaj ...
Zadnjič spremenil fitipalDDi, dne 12 Dec 2007, 21:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika Slika Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ce bi rad imel vecjo turbino je K04 edina ki pase direkt gor brez, da naredis vse na novo (od izpusnega kolektorja naprej) in da je ena znosna cena. Prej kot v dveh tednih je ne morem dobiti. Cena pa na PM.

Drugace pa K03, to imajo gotovo na zalogi na servisu

Odmontiraj se intercooler in stresi ali spihaj ven ostanke vetrnice.
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

za tole sem poslal povpraševanje v ameriko in so mi že odgovorili ...
A je tukaj še kaj carine? Pišuka, mal cvikam tolk denarja dati, pa de ne bo kaj OK ...

Robi,

Those are great kits for that engine.

Fedex shipping is $175 to Slovenia and takes 2 days to get there.

Thank you.

http://www.atpturbo.com/Merchant2/merch ... Code=VVWTK

Slika

Up to 300HP (octane dependent), GT2X bolt-on turbo kit utilizing stock exhaust manifold in stock location. Completely stealth and stock appearing. Retains all emissions related components. All hardware required for complete bolt-on. Fueling kit is recommended to compliment this hardware kit. Refer to P/N: ATP-VVW-152 to purchase the injector and software package and P/N: ATP-VVW-153 for the upgraded 3" inlet pipe kit for higher HP levels.
Slika Slika Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ceni izdelka plus postnina se doda DDV in carina. Vse skupaj malce pod 30%.

1500$ ali kolikor je ze vse skupaj s postnino vred na tvojem linku plus DDV in carina.
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

ena slika te turbinice ... looooooool

Slika

sablač, dobiš jutri slikico ... drugače pa je to na cevkici, katera gre iz sesalnega kolektorja na BOV ventil .. in malo pred ventilom sem dal T člen, katerega sem dobil zraven BOOST števčka ... sem slikal s telefonom, pa nimam tukaj BT povezave .. bo jutri ;)
Slika Slika Slika
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Maš tut opcijo K03S,sam mislm da je pol pride 1-2mm širš koleno oz nekaj takega. Malenkost da le več od sebe..
Slika
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

jaz mam tole za prodat, sam nevem ce ti bi sla gor.
http://www.bolha.com/oglas2724144
Naj bi bla od tt-ja, sam ne me za besedo drzat.
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Kera verzija 180 ali 225ps?? Pol je K03S oz K04. 230 oz 270 ps max (če bi res vse v nulo delal)
Slika
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

CupraR napisal/-a:Kera verzija 180 ali 225ps?? Pol je K03S oz K04. 230 oz 270 ps max (če bi res vse v nulo delal)
Ej niam pojma, ni gor vec tiste kovinske ploscice. Na bosch servisu je oni tam reko tak.
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

ne, ta ne bi pasala, ker ima drugačen priklop za izpuh, pa tudi drugače je obrnjena ...

sicer pa hvala za pomoč, sem se kr odločil, da passata ne bom friziral več ... ker ... bom rajši GOLF-a

Sem kr kupil NOVO turbino in bom zrihtal avto za tistega, kateri ga bo kupil ...

Če je kdo tuki, naj mi kr pove :)

Je pa motor DEJANSKO kot nov sedaj, narejen VELIK servis 204.000 km, z vsemi tako notranjimi kot zunanjimi šponarji, ležaji, jermeni, nova letev volana, nova vodna pumpa, sedaj nova turbina, zamenjene tudi obe prednji mašetni, zavore pred 15000 km, sklopka na 170.000 km .. avto ima sedaj se mi zdi da 205000 realnih KM .. kupil sem ga od prvega lastnika ... streha je v črni barvi, zadek (hauba in luči) od modela 2003 brez VW znaka :) .. HIGHLINE oprema ... zraven so lohk 18" platišča ali pa original 15" z zimskimi gumami ...
Zraven dam tudi prednji odbijač RS

Slikice nove turbine ...

Slika

Slika

Slika

Pa še avto ....

Slika

Slika

Slika
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

hehehe ja mogoče, če bo kje kašen pameten GTI V6, drugače
pa bo kar 1.8T O:)
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
sablač
Mal več k dim
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Jan 2006, 23:18
Kraj: štore-celje

Odgovor Napisal/-a sablač »

in kolk je cena nove turbince-kolk si dal,pa ono slikco kje mas zmontiran t komad mi prlimi, pa se ce je zdaj kaksna razlika v pritisku med staro in novo,kolk ti sploh fila.lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel nekdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

še nimam skup avta, ker moram še uno cev za dotok olja - mazanja kupit ... je kr 77€ :( ... za turbino sem pa dal 600€ - v tujini - kolk fila pa bom še videl :)

slikico unega T komada pa dobiš jutri, ker sem jo pomotoma zbrisal, sedaj je pa še vse narazen ... jutri ko bom skup dajal, bom še to slikal ... pa dobiš ;)
Slika Slika Slika
Drifter
NISMO še skup sestavl :)
Prispevkov: 133
Pridružen: 30 Nov 2004, 14:49

Odgovor Napisal/-a Drifter »

lep passat \:D/
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

O:) ja, upam, da se bo kmal najdu še kakšen kupec O:)
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
fitipalDDi
Pawa user
Prispevkov: 148
Pridružen: 11 Maj 2006, 08:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fitipalDDi »

sablač napisal/-a:pa ono slikco kje mas zmontiran t komad mi prlimi
Tkaj je ta slikica ... zelena -> je dotok iz sesalnega kolektorja, pol je tuki T člen - modra -> je dovod k BOOST števčku - vijolčna -> pa gre na BOV ventil ... a je OK

Slika
Slika Slika Slika
Odgovori